Катерина 2
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
«Золотий вік» Катерини ІІ Часи правління Катерини ІІ одержали в історії назву «освічений абсолютизм».
Прихід до влади Справжнє ім’я російської імператриці Катерини ІІ – Софія Фредеріка Августа. Народилася вона в Німеччині. .
В дитинстві Софію Фредеріку Августу називали Фіке. Вона отримала домашню освіту: вміла читати і писати, а також навчилася говорити французькою завдяки своїй гувернантки мадемуазель Кардель, яка переказувала їй п’єси Мольєра і модні романи.
Як тільки їй виповнилося шістнадцять років, відбулася свадьба з наслідником російського престолу Петром ІІІ. В Росії Катерина багато читала, вивчала російську мову, яку вважала найбагатшою в світі. В результаті палацового перевороту Катерина була проголошена імператрицею Росії.
Добре освічена правителька читала твори Монтеск’є, листувалася з Вольтером, запросила до Петербурга Дідро
Імператриця Катерина ІІ прагнула закінчити реформи Петра І і перетворити Росію на найсильнішу державу Європи Була проведена секуляризація церковних земель в 1764 році; З 1767 до 1769 років працювала Уложенна комісія щодо розробки нового кодексу законів Російської імперії.
Катерина ІІ підтримувала зв’язки з М.В. Ломоносовим, який був ініціатором відкриття Московського університету в 1755 роцы.
Зміцнення централізованого управління державою 1764 р. – ліквідовано гетьманство в Лівобережній Україні; 1765 р. – ліквідовано козацький устрій в Слобідській Україні; 1775 р. – загальноросійська губернська реформа; 1775 р. – знищена Запорізька Січ
Зміцнення становища дворянства 1762 р. – підтверджено положення “Маніфесту про вольності дворянства”; 1785 р. – видана “Жалувана грамота дворянству”
Посилення кріпацтва Було заборонено селянам йти від своїх панів (землевласників); Збільшувалися панщина і оброк. Така політика царизму привела до повстання народних мас на чолі з Омеляном Пугачовим
Епоха Катерини ІІ – це великий злет Російської держави і страшна трагедія народів, які її населяли «Как только ты в Москву вступила, так все сердца заворожила» (из песни студентов того времени); «Барам бархат да кружева, а нашему брату ни обуто, ни одето, ни ложкой задето; «Мужик-то гол, да в руках у него кол; есть надежда, что будет и одежда»; «Храбрость – сестра победы» ( народные поговорки того времени)
Схожі презентації
Категорії