Катерина Білокур
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Дитинство Виросла художниця в селянській родині, де панувала важка праця, і малювання вважалося безглуздим заняттям. Хата у Богданівці. 1955р.
Пензлі в майстрині були саморобні, з котячої шерсті, фарб часто не вистачало і тоді художниця шукала природні замінники. Квіти та горіхи. 1948 р. Майстерня художниці
Перші картини видатної художниці Вже перші роботи “Берізка’’ та “Квіти’’ свідчать про її неймовірний дар. Квіти та берізоньки ввечері. 1950 р.
Виставка картин У 1940 році в Полтавському будинку народної творчості відкрилася персональна виставка Катерини Білокур. Букет квітів. 1960 р.
Найсильніша робота Одна з найсильніших робіт художниці - “Цар -колос’’. Центр композиції – три скромні колосочки, які майстриня обрамила буянням квітів, зібраних у дивовижний вінок. Цар-колос. 1949 р.
Втрата картин Всі твори, що експонувалися в Полтавському краєзнавчому музеї, на жаль, втрачені під час Великої Вітчизняної війни у 1941 році.
Колгоспне поле. 1948-1949рр. Картини “Цар-колос”, ”Берізка”, ”Колгоспне поле” були показані на Міжнародній виставці у Парижі в 1954році. Художницю було визнано геніальною. Всесвітнє визнання
Сніданок. 1950 р. У центрі композиції – прості невибагливі селянські страви, поруч – глек з молоком,у глибині простору – букет півоній. Холодні кольори картини створюють відчуття затишку. Адже,попереду – важкий трудовий день.
Висновок Квіти. 1957 р. Працюючи над проектом “Квіти Катерини Білокур”, ми переконались, що твори народної художниці сповнені доброти і любові до людей, вони стали достойним внеском у скарбницю української культури
Схожі презентації
Категорії