X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Катерина

Завантажити презентацію

Катерина

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ліро-епічна соціально- побутова поема “Катерина” (Василию Андреевичу Жуковскому на память 22 апреля 1838 года) “Кохайтеся, чорнобриві, Та не з москалями, Бо москалі — чужі люди, Роблять лихо з вами.”

Слайд 2

.

Слайд 3

Не слухала Катерина Ні батька, ні неньки, Полюбила москалика, Як знало серденько. Не слухала Катерина Ні батька, ні неньки, Полюбила москалика, Як знало серденько.

Слайд 4

Виглядає Катерина... Минуло півроку; Занудило коло серця, Закололо в боку. Нездужає Катерина, Ледве-ледве дише... Вичуняла, та в запечку Дитину колише.

Слайд 5

Сидить батько кінець стола, На руки схилився, Не дивиться на світ Божий: Тяжко зажурився. Коло його стара мати Сидить на ослоні, За сльозами ледве-ледве Вимовляє доні: «Що весілля, доню моя? А де ж твоя пара? Прости мені, мій голубе, Мій соколе милий!» «Нехай тебе Бог прощає Та добрії люде; Молись Богу та йди собі — Мені легше буде».

Слайд 6

Пішла селом, Плаче Катерина; На голові хустиночка, На руках дитина. Вийшла з села — серце мліє; Назад подивилась, Покивала головою Та й заголосила. Де ж Катруся блудить? Попідтинню ночувала, Раненько вставала, Поспішала в Московщину;

Слайд 7

Аж гульк — зима впала. Реве, стогне хуртовина, Котить, верне полем; Стоїть Катря серед поля, Дала сльозам волю. Утомилась заверюха, Де-де позіхає; Ще б плакала Катерина, Та сліз більш немає.

Слайд 8

Біга Катря боса лісом, Біга та голосить; То проклина свого Йвана, То плаче, то просить. Вибігає на возлісся; Кругом подивилась, Та в яр... біжить... Серед ставу Мовчки опинилась. «Прийми, Боже, мою душу, А ти — моє тіло!» Шубовсть в воду!.. Попід льодом Геть загуркотіло.

Слайд 9

Чорнобрива Катерина Найшла, що шукала. Дунув вітер понад ставом — І сліду не стало.

Слайд 10

Такою постала перед нами Катерина з поеми, а тепер давайте зазирнемо до мистецької світлиці й порівняймо образ з поеми і той, що постає перед нами на картині, яку створив сам Тарас Григорович.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Над презентацією процювали: учитель української мови та літератури Бойко Юлія Валеріївна і учениця 9 класу Мартиненко Юлія Використана література: Пахаренко В. Українська література.Підручник для 9 класу.- Київ, “Генеза”, 2004. Ткачук М. Українська література.Підручник для 9 класу.- Київ, “Освіта”,2009. litopys.org.ua/shevchenko www.t-shevchenko.name/ru ru.wikipedia.org/wiki/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література