Іспанія XV-XVI століття
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Схарактеризувати соціально-економічне та політич не становище Іспанії в XVI — першій половині XVII ст.; з’ясувати, чому в першій половині XVII ст. Іспанія втра тила свої провідні позиції в Європі та перетворила ся на другорядну державу; розвивати в учнів уміння аналізувати матеріал, виділяти головне й другорядне, працювати з текстовими джерелами інформації, дава ти характеристику діяльності видатних історичних осіб; викликати в учнів зацікавленість до подій, які відбува лися в Нові часи.
1519-1556 рр. – правління Карла V 1520-1522 р. повстання комунерос 1521 – битва біля с. Вільялар 1556-1598 рр. – правління Філіппа ІІ 1571 р. – битва при Лепанто 1581-1640 рр. – перебування Португалії у складі Іспанії. Постаті в історії : Карл V , Філіпп ІІ
1. Іспанія за Карла V. Повстання комунерос у Кастилії. 2. Філіп ІІ -“Обережний король”. 3.Приєднання Португалії до Іспанії.
Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: визначати особливості соціально-економічного та політичного розвитку Іспанії в XVI — першій половині ст.; з’ясовувати основні напрямки діяльності Карла V та Філіппа II; характеризувати причини, перебіг і наслідки повстан ня комунерос; називати причини занепаду Іспанії на початку XVII ст.; удосконалити навички роботи з текстовими джерела ми інформації.
Основні поняття: Реконкіста Повстання комунерос Абсолютна монархія Гранди Ідальго Кортеси Алькабала
Завоювання Карла V 1. Вся Іспанія 2. Володіння в Італії 3. Землі в Новому Світі 4. Австрія 5. Нідерланди 6. Німецькі землі 7. Чеські землі “Ніколи не заходить Сонце” Герби Карла V
Внутрішні: - повстання Комунерос 1520 центр м. Толедо – 1522 придушене; Зовнішні: Франція, Османська імперія; Релігійні: Реформація. Карл постарілий і зломлений постійними війнами зрікся влади в 1555 році
Причини повстання комунерос. Невдоволення багатіїв засиллям іноземців, фінансовими вимогами короля, його абсолютницькою політикою, обмеженням міського са моуправління ; невдоволення міських низів і селян податковим гнітом; намагання збіднілого дворянства відновити свої колишні привілеї; прагнення дрібних і середніх феодалів незалежності й повернення втрачених посад.
«Перебіг повстання ко мунерос» Дата Подія Травень 1520 р. Карл V залишає Іспанію та призначає своїм намісником Адріана Утрехтського. Початок повстання в Кастилії в місті Толедо Травень- червень 1520 р. Повстання поширюється на міста Сеґовію, Бургос, Авилу. Королівські чиновники позбавляються влади, обирається демо кратичне правління 29 липня 1520 р. Депутати п’яти міст утворюють Священну хунту (союз), голо вою якої та керівником армії обирається Хуан де Падилья. Адріан Утрехтський позбавляється влади Жовтень 1520 р. Хунта направляє петицію королю з вимогами: король має постійно проживати в Іспанії; на вищі державні посади мають призначатися тільки іспанці; золото та срібло не повинно вивозитися за кордон; кортеси мають збиратися кожні три роки; вимоги міщан: обкласти податками дворян. Після петиції в таборі повсталих розгортається ворожнеча між дворянами та міщанами. Частина дворян переходить до коро лівського табору Листопад 1520 р. Частина міст виходить зі складу Хунти. Утворюється нова організація «Хунта загонів», яка представляла радикально налаштовану частину повсталих і вважала себе найвищою владою в Кастилії Квітень 1521р. Битва між повсталими та королівськими військами біля се лища Вільялара. Війська Священної хунти були розгромлені. Повстання придушене в усіх містах (крім Толедо). Падилья та багато інших керівників страчені Липень 1522 р. Повернення короля до Іспанії. Остаточне придушення повстання
Поразки Філіппа ІІ 1587 біля порту Кадіс англійський флот спалив іспанський флот 1588 біля берегів Англії був знищений новий іспанський флот – Велика армада Адмірал Френсіс Дрейк Розгром “Непереможної армади”
9 травня - флот вийшов з Ліссабона; 31 липня - перші сутички з англійським флотом біля Плімута; 8 серпня – Армада була гнана англійським флотом з гавані Кале.
Труднощі в економічному й політичному розвитку. Негативні на слідки «революції цін»; політика королівської влади, що відбивала інтереси дворянства, не відповідала потребам промисловості; повністю зберігалася економічна відокремленість деяких провінцій і нерівномірність їхнього розвитку; національні інтереси держави не відповідали зовнішній політиці, яка остаточно виснажила фінансові ресурси Іспанії; потреби іспанських монархів зростали, тому Карл V і Філіпп II по стійно збільшували податки та брали гроші в позику у відомих сві тових банкірів; позиція католицької церкви, яка очолила період реакції, також не гативно вплинула на становище Іспанії. Причини занепаду Іспанії на початку XVII ст.
Домашнє завдання п.8, переказ, відповіді на питання, повідомлення про Вільгельма Оранського Дякую за увагу !!!
Схожі презентації
Категорії