X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Характеристика путешествий в Средневековой Европе

Завантажити презентацію

Характеристика путешествий в Средневековой Европе

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Характеристика путешествий в средневековой Европе Презентацию выполнила: студентка 2 курса ФМ гр. МГКТС2013-2 Черная Ю.М.

Слайд 2

Введение : Мандрівниками та організаторами подорожей у середньовіччя най- частіше були купці, які не тільки прокладали нові маршрути, але й були джерелом знань про нові країни і землі. Великий внесок у розвиток подо- рожей був зроблений і прочанами. У період засилля релігійної пропаганди, паломництво як елемент релігійного культу і як суспільне явище отримало величезний розмах і опанувало широкі маси віруючих. Більшість імен мандрівників епохи Середньовіччя історія не зберег- ла; відомі лише ті, хто залишив описи своїх мандрівок або про кого зберег- лися легенди скандинавських саг. Серед плеяди мандрівників Середньо- віччя важливе місце посідають і представники арабського Сходу, чий вне- сок у розвиток сфери подорожей і туризму був величезним.

Слайд 3

РОЗВИТОК ПОДОРОЖЕЙ В ЕПОХУ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Християнська релігія, що почала формуватися ще за часів пізньої Римської імперії, в епоху Середньовіччя поступово поширилася з півдня на північ Європи. Активно проникаючи в культуру, побут, традиції європейських народів і поглинаючи їх, християнство витісняло науку, античні знання, вільнодумство. Підпорядкування релігійним канонам вкрай негативно вплинуло на подорожі в цей історичний період на території практично всієї Європи.

Слайд 4

Основний акцент організованих подорожей і досліджень у цей час припадає на Північну Європу, де вплив християнства був ще не таким великим і де язичницькі традиції співіснували з новою релігією. Саме північні країни Європи подарували світові перших мандрівників Середньовіччя. Можливо, незаслужено не одержав статусу першовідкривача Америки Брендан Мореплавець (Святий Брендан) (489 – 570/583 рр.) – ірландсь- кий місіонер і мандрівник, занесений до лику святих.

Слайд 5

Брендан Мореплавець Брендан Мореплавець (V-V1 ст.) — Ірландський місіонер і мандрівник, зарахований до лику святих. Здійснив плавання від берегів Ірландії на захід і досяг берегів Америки за 400 років до норманів. Його ім’ям названі мис, затока, коса, гора і селище на півострові Дінгл в графстві Керрі (Ірландія). Крім того, його ім’я було присвоєно міфічному острову в Атлантичному океані, який протягом декількох сторіч завдавали на карти. Один з найголовніших ірландських святих, святий-мандрівник Брендан, прозваний Мореплавцем, що не повчив офіційного статусу першовідкривача Америки, можливо, незаслужено. Але й без цього він є одним з найбільш відважних мандрівників раннього середньовіччя.

Слайд 6

На підставі рукописів, що дійшли до нас, відомих під назвою «Плавання Святого Брендана, Абата», у ХХ ст. був відтворений маршрут, що подолав Брендан Мореплавець на початку VI ст. Він мав такий вигляд: Ірландія – Гебридські острови – Фарерські острови – Ісландія – Ньюфаундленд. Це може бути доказом, що ірландський місіонер був першим європейцем, чия нога ступила на Американський континент.

Слайд 7

Святий Брендан

Слайд 8

Важливе місце серед мандрівників раннього Середньовіччя посідали жителі Скандинавського і Ютландського півостровів, відомі як вікінги. Незважаючи на те, що вікінги дуже часто робили руйнівні набіги на країни континентальної Європи, саме їх морські експедиції сприяли ряду географічних відкриттів епохи раннього Середньовіччя.

Слайд 9

У ранньому Середньовіччі ще зберігалися традиції лікувальних поїздок, що йдуть із часів Римської імперії. Відомими курортами того часу були Пломб’єр-лє-Бен (Франція), Ахен (Німеччина). З XIII ст. відродилася популярність відомих зі стародавності курортів Абано-Терме (Італія), Спа (Бельгія) та інших.

Слайд 10

Курорт Абано-Терме (Италия)

Слайд 11

Курорт Пломбьер-ле-Бен (Франция)

Слайд 12

Курорт Ахен (земля Северная Рейн-Вестфалия)

Слайд 13

Величезне значення для розвитку торговельних відносин у Європізі-грав Ганзейський Союз. Хоча перші купецькі гільдії з’явилися вже у XII ст., остаточно союз сформувався у XIV ст., а його розквіт припав на XV ст. Використовуючи вигідне положення Німеччини на торговельних шляхах, такі міста як Майнц, Кельн, Любек одержали можливість активно розвиватися за рахунок торгівлі. Ганза стала монопольним посередником між виробляючими районами Північної, Західної, Східної та Центральної Європи: Англія, Фландрія і Німеччина поставляли сукна, Англія, Центральна Європа та Скандинавія – метали, Німеччина і Франція – сіль, Східна Європа – хутро та віск.

Слайд 14

У середині XV ст. у Ганзейський Союз входило більше 100 великих міст, у тому числі Ревель (Таллінн), Дерпт (Тарту), Рига, Новгород тощо. Активна діяльність Ганзейського Союзу сприяла поширенню ділових поїздок, насамперед, з метою вивчення досвіду ведення торговельних операцій. Розвиток середньовічної культури багато в чому також пов’язаний з появою перших європейських університетів. У всіх університетах навчання велося на латині, тому студенти могли вільно переходити з одного університету в інший, таких мандрівних студентів називали ватангами («бурлаками»).

Слайд 15

Болонський університет Першим університетом у Європі прийнято вважати Болонський університет (Італія) що був заснований у 1088 р. На початку XII ст. був заснований Паризький університет, що спочатку вважався «загальною школою», а в 1200 р. установчою грамотою Пилипа II Августа «Про права Сорбонни» він одержав статус університету. Герб Болонського університету, який вперше у світі мав назву "університет"

Слайд 16

Згодом освіта стала необхідною для визнання людини цивілізованою: у XVI ст. в Англії одержав поширення гран-тур – поїздка заможних людей на континент, що дозволяла отримати освіту в престижних університетах Європи, а також відвідати Середземномор’я. «Золотий» час гран-турів припадає на XVIII ст., особливо на останні 30 років, коли заможні верстви творчої інтелігенції зачастили на континент. Дж. Локк, Ж.-Ж. Руссо доводили необхідність і важливість далеких поїздок для правильного виховання людини. Безпосередньо діячі освіти часто і багато подорожували.

Слайд 17

Джон Локк Джон Локк — англійський філософ, один із основних представників англійського емпіризму та Просвітництва. Народився в Англії в сім'ї адвоката. Початкову освіту здобув вдома. Закінчив Вестмінстерську граматичну школу, Оксфордський університет. Самостійно вивчив нову філософію (Бекона, Декарта та ін.), природознавство, медицину. Працював викладачем грецької мови і літератури в університеті, багато подорожував, довго жив у Франції, де познайомився з ідеями Монтеня. В час розгулу абсолютистської реакції (1683) Джон Локк емігрував разом з своїм патроном, графом Шефтсбері до Голландії, повернувся до Англії після революції 1688 року.

Слайд 18

Жан-Жак Руссо Жан-Жак Руссо — французский философ, писатель, мыслитель. Разработал прямую форму правления народа государством — прямую демократию, которая используется и по сей день, например в Швейцарии.

Слайд 19

В пізньому Середньовіччі помітно активізується розвиток готельного господарства. В Італії до середини XV ст. утримання готелів стало прибутковою справою, існував навіть «Союз хазяїв готелів», що встановлював правила для себе і своїх гостей. Однак розвиток приватних готелів стримувалося активним наданням монастирями прочанам безкоштовних послуг проживання та харчування. В Англії відчутне зростання готельного господарства почалося після того, як король Генріх VIII провів секуляризацію монастирів (переведення церковної власності в державну). Мандрівники більше не могли розраховувати на безкоштовну ночівлю в монастирях і змушені були зупинятися в приватних постоялих дворах – іннах, які являли собою типові дорожні готелі, що мали на першому поверсі таверну та стайню, службові і господарські приміщення, а на верхніх поверхах – спальні, що виходили у прямокутний внутрішній двір і були з’єднані критою галереєю.

Слайд 20

Спасибо за Внимание

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Всесвітня історія