Франція за період Реставрації
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Монархія Бурбонів Число робітників швидко зростало. Але їх життєвий рівень залишався низьким. Незважаючи на заборону, по всій країні спалахували страйки. Дворяни мріяли про повернення колишньої влади. Про багатьох з них говорили: «Ці панове нічого не зрозуміли й нічого не навчилися», але були й такі, хто почав співпрацювати з буржуазією.
Монархія Бурбонів Після смерті Людовіка XVIII, в 1824 р. до влади прийшов глава реакціонерів - Карл Х (Герцог Ш. д’Артуа). Повернути землі дворянам він не наважився, але оголосив про відшкодування ним вартості конфіскованих земель, видавши облігації на 1млрд. франків 800 сім'ям. На виборах 1830 р., перемогла опозиція Карла, який зігнав парламент, але на нових виборах знову гору взяла опозиція і парламент був знову розпущений. Карикатура на Реставрацію.
Липнева революція 27-29 липня в Парижі почалися демонстрації протесту. Незабаром почалися вуличні бої, з'явилися барикади. Карл Х втік до Англії. Депутати парламенту передали престол герцогу Луї Філіппу - великому банкіру, що представляв Орлеанскую гілку династії Бурбонів. Париж в червні 1830 р.
Липнева революція Луї швидко став улюбленцем народу, він ходив по улицями без охорони, запросто розмовляв з людьми. Разом з ним в країні остаточно утвердилися капіталістичні відносини. Згідно з конституцією 1830 р. були знижені виборні цензи і число виборців зросло в 2 рази. Париж в червні 1830 р.
Зростання соціальних протиріч Позитивні зміни відбулися в економіці - був завершений промисловий переворот, швидко розвивалися внутрішня і зовнішня торгівля, які переживали справжній розквіт. За 10 років залізнична мережа зросла з 148 до 1535 км. Видобуток вугілля у Франції.
Зростання соціальних протиріч Але економічний підйом не приніс поліпшення становища народу. Король стояв на сторожі інтересів тільки однієї частини – фінансової буржуазі. Тому, невдоволення стали виражати і багато підприємців. У Франції з'явилися таємні республіканські спілки. Більшість з них знаходилися в Парижі. Король-груша. Карикатура на Луї-Філіппа.
Зростання соціальних протиріч Підприємці розорилися, бо їм не було чим платити селянам (робітникам). По всій країні почалися страйки. У 1833 – 1834 рр. в Ліоні відбулися повстання ткачів. У 1830р. Огюст Бланка створив ряд товариств, які шляхом змови хотіли прийти до влади і провести реформи, але всі вони були розгромлені. Переїзд бідних селян у інше місто.
Революція 1848 року У 1848 р. опозиція стала висловлювати невдоволення у формі організації банкетов. Один з них був заборонений. 22 лютого, 1848 р. місто покрилося барикадами. Робітники захопили арсенал, частина національної гвардії підтримала повставших. Луї Філіп заявив, що відправляє міністрів у відставку. Але натовп змусив його втекти до Лондона. Проголошення республіки.
Революція 1848 року Повсталі змусили депутатів створити республіканський уряд і ввести загальне виборче право (для чоловіків з 21 року). Уряд відкрив Національні майстерні для безробітних, але через брак коштів 21 червня вони були закриті. Незадоволений народ вийшов на вулиці. Париж, 1848 р.
Революція 1848 року 23-26 червня почалося повстання. Військовий міністр Кавеньяк ввів війська і кілька тисяч повсталих були розстріляні. Незабаром були закриті радикальні організації та газети, а багато буржуазно-демократичних реформ були скасовані. У 1848 р. на всенародних виборах президента перемогу здобув Луї Бонапарт, племінник Наполеона. Франція осяває світ.
Схожі презентації
Категорії