X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Давньогрецький або Еллінський театр та його особливості

Завантажити презентацію

Давньогрецький або Еллінський театр та його особливості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Давньогрецький або Еллінський театр та його особливості

Слайд 2

Мета: Хід уроку: Ознайомити з особливостями виникнення, облаштування та функціонування давньогрецького театру; Сприяти усвідомленню того, що давньогрецький театр був важливим засобом виховання найширших мас народу; Розвивати уважність , допитливість , акторські здібності учнів; Виховувати повагу до театрального мистецтва та античної культури. Мотивація навчальної діяльності. Вивчення нового матеріалу. Виступи учнів. Домашнє завдання.

Слайд 3

Слайд 4

ANCIENT GREECE

Слайд 5

Парнас Рафаель Санті, 1509-10 р. Рим, музеї Ватикану Музи, муси (Mousai, "мислячі"), аоніди, аонійскіе сестри, парнасіди, касталіди, іпокреніди, піеріди (прізвиська від місць проживання муз) - дочки Зевса і Мнемосіна. Музи - у Греції та Римі - богині поезії, мистецтв і наук, дев'ять сестер, народжених у Піеріі і носять ім'я "олімпійські". Їх імена: Калліопа, Кліо, Мельпомена, Евтерпа, Ерато, Терпсихора, Талія, Полігімнія і Уранія; всі вони (за винятком Уранії, "небесної", і Кліо, "дарующей славу", - як видно греки та римляни відносили історію і астрономію до мистецтв, у той час як скульптуру і живопис відносили до ремесел, які не мали своїх муз-покровительок) вказують на зв'язок з співом, танцем, музикою, насолодою. Цим олімпійські музи сходять до архаїчних музам - хтонічним істотам.

Слайд 6

Три музи: Кліо, Евтерпа і Талія Есташ Лесюер Кліо минулих часів справи віщає потомству, Мельпомена трагічний крик рятує печалі, Радує Талія жартом, веселим слівцем і бесідою, Солодку пісню співає з палицею флейтою Евтерпа, Терпсихора кіфарою тягне, бурею почуття володіючи, З плектром в руці Ерато чарує і словом, і жестом, Пісні часів героїчних в книзі зберігає Калліопа, Зірки небес вивчає Уранія, неба обертання, Жестами всі висловлюючи, Полімнія славить героїв.

Слайд 7

Драматичні жанри Дра ма (грец. drama — дія) — п'єса соціального чи побутового характеру з гострим конфліктом, який розвивається в постійній напрузі. Траге дія (грец. tragoedia, буквально: козлина пісня) — драматичний твір, який ґрунтується на гострому, непримиренному конфлікті особистості, що прагне максимально втілити свої творчі потенції, з об'єктивною неможливістю їх реалізації. Коме дія (грец. komodia, від komos — весела процесія і ode — пісня) — драматичний твір, у якому засобами гумору та сатири розвінчуються негативні суспільні та побутові явища, розкривається смішне в навколишній дійсності чи людині.

Слайд 8

Давньогрецька комедія за текстами Платона ХВАЛА ЕРОСУ

Слайд 9

Власне у Греції перший кам'яний Театр був побудований в Афінах — Театр Діоніса, він став зразком для усіх наступних театрів як стосовно побудови взагалі, так і розташування окремих частин. Театр Діоніса був зведений на південно-східному схилі Афінського акрополя, у лінейському окрузі, де стояв також храм Діоніса. Спорудження кам’яного театру розпочалось після того, як обвалились дерев'яні підмостки та місця, якими доти користувалася публіка. Добудований він за архонта Лікурга. Невідомо, який архітектор складав план театру Діоніса і керував його будівництвом. Руїни театру були знайдені в 1862 році під час розкопок. В архітектурному відношенні будівля типового грецького театру складалася з трьох головних частин: місця для глядачів, власне θέατρον — театрон; сценічного будівлі — скена; простору між цими двома частинами, коністра (грец. κόνιστρα) або орхестра (грец. ὀρχήστρα).

Слайд 10

Слайд 11

Herodes Atticus Theater, Athens, Greece

Слайд 12

Символи культури Стародавньої Греції

Слайд 13

Запозичення класицизму з античного театру Знаменитий закон трьох єдностей, що став непорушним правилом побудови класицистичної трагедії, в античні часи не був сформульований, проте логічно випливав із особливостей античної драми. В ній глядацька увага була сконцентрована на одному героєві, що, у свою чергу, мотивувало введення в сюжет лише таких подій, які мали безпосереднє відношення до його долі — обставина, яка започатковувала єдність дії. Життя героя в античній драмі, як правило, простежували з моменту, близького до розв'язки, що автоматично зумовлювало єдність часу, оскільки всі критичні злами в долі такого героя відбувались переважно в межах однієї доби. Єдність місця зумовлювалася технічними особливостями античного театру, не пристосованого для частої та різкої зміни декорацій.

Слайд 14

Муза танців Муза епічної поезії Муза ліричної поезії Муза історії Муза гімнів Муза любовної лірики Муза астрономії Муза комедії По вертикалі Муза трагедії 1 1                       2                   3               4         5                     6           7             8          

Слайд 15

Тест На честь якого бога влаштовувались перші вистави у Давній Греції? Зевса Апполона Діоніса Хто був організатором театрального дійства? Спонсор Хорег Продюсер Назвати провідні жанри давньогрецької драми. Драма, комедія Трагедія, драма Комедія, трагедія Як називався майданчик на якому відбувалась дія вистави? Орхестра Скена Парод Назва місця, де переодягались актори? Проскепій Скена Параскеній Спеціальне взуття для акторів на високих підборах. Тортури Котурни Епісодії

Слайд 16

Есхіл (525 – 456 рр. до н. е.) Тут, у землі хлібодайної Гели, впокоївсь навіки Житель афінський - Есхіл, Евфоріона син. Довговолосі мідійці змогли оцінить його силу, А марафонські гай і плем’я – свідки відваги його.

Слайд 17

Промете й (грец. Προμηθεύς, лат. Prometheus — провидець) — у грецькій міфології віщий і добрий син титана Япета й німфи Клімени «Прометей закутий» («Προμηθευς Δεσμώτης», «Prometeus desmotes»). Щодо часу постановки трагедії «Прометей закутий» даних немає. Одні вчені вважають її належної до раннього періоду творчості, інші, навпаки, до пізнього. Імовірно, це була частина трилогії, присвяченої Прометею.

Слайд 18

Софокл Софокл народився в селищі Колон, що існувало на відстані приблизно за 2,5 км на північ від Афінського акрополя. Різні джерела вказують на 488, 495 та 496 р. до н. е. Його батько Софілл був заможною людиною, власником зброярні. Майбутній поет отримав гарну освіту, навчався музиці у Лампра, а крім того, здобував відзнаки на атлетичних змаганнях. Замолоду Софокл відрізнявся надзвичайною красою, імовірно, тому йому доручили очолити хор юнаків, що співали вдячні гімни богам після перемоги над персами при Саламіні (480 до н. е.).

Слайд 19

Евріпід Згідно з Пароською хронікою Евріпід народився на острові Саламін у 484 році до н. е. За іншою версією поет народився в день Саламінської перемоги (28 вересня 480 року до н. е.), коли на острів висадилися афіняни, під час війни проти персів. Його батько Мнесарх мав невелику земельну власність, але спромігся дати синам освіту. За Арістофаном, його мати — зеленщиця Клейто, але пізніший біограф Філохор заперечує це. Відомо, що він навчався у видатних філософів Протагора й Анаксагора, дружив з Архілаєм, Продиком та Сократом, мав значну бібліотеку. Хлопчиком майбутній поет брав участь у щорічному вшануванні Аполлона в його делоському храмі, що вважалося привілеєм давніх аттічних родів. Як свідчать біографи, замолоду Евріпід здобував перемоги як атлет, захоплювався малюванням.

Слайд 20

Аристофан Аристофан народився, ймовірно, в Афінах, в епоху розквіту афінської демократії і був сучасником тривалої Пелопоннеської війни зі спартанцями (431 до н. е. — 404 до н. е.), коли в Афінах відбувалася запекла політична боротьба. Він був сином Філіппа з філи Пандіони, з дема (округи) Кідатенайон (або Кідафін), південніше Акрополя. Батько Аристофана мав невелику земельну ділянку на сусідньому з Аттикою острові Егіні, тоді колонії Афін У пізньому джерелі його матір'ю названа Зенодора. Мав щонайменше двох синів, Філіппа й Арара, обидва стали комічними поетами. Іноді згадується ще один син, Нікострат або Філетр, також комедіограф, однак ми не знаємо, яке ім'я правильне, і часто припускають, що Аристофан мав четверо синів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія