X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Театральні професії

Завантажити презентацію

Театральні професії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Театральні професії Театр — мистецтво колективне. Вистава є результатом діяльності багатьох людей, не тільки тих,що з’являються на сцені, але й тих, які виготовляють предмети реквізиту, костюми, встановлюють світло, зустрічають глядачів, тобто вистава — це водночас і творчість, і виробництво. Щоб театральна вистава дійшла до глядача потрібно прикласти чимало зусиль людей різних професій.

Слайд 2

Драматург — автор літературного тексту вистави Драматург ( з грецької — письменник, який створює драматичні твори) — автор літературного тексту вистави. Найвідоміший драматург — Вільям Шекспір.

Слайд 3

Режисер — керівник сценічного життя Режисер — постановник спектаклю, кінофільму, естрадно-концертної програми, циркової вистави. Його роль особливо виділилась на рубежі ХХ ст. Зросла роль режисера завдяки К Станіславському та В.Немировичу-Данченко, які заснували Московський художній театр. Вони домоглись, щоб режисерський замисел підпорядковував собі всі елементи спектаклю.

Слайд 4

Актор — володар сцени Головна особа у виставі — актор. Роль, яку він виконує, створюється не тільки його голосом, мімікою, жестами, а також чимось невловимим — його настроєм, душею. Щоб зрозуміти свого героя, актор повинен проникнути в його душу, життя, світогляд.

Слайд 5

Театральні професії Крім зазначених вище , у театрі існує багато професій, без яких немає театральної вистави. Так, художньою мовою вистави є декорації,освітлення, архітектурні прикраси. Усе це залежить від фантазії та професіоналізму художника-декоратора. Неможливо уявити собі виставу без музичного оформлення, яким займається звукооператор. Організація простору сцени підвладна сценографу.

Слайд 6

Театральні професії Важливими є професії художника по костюмах та костюмера, які навіть за кольором костюмів допомагають виражати емоційний стан персонажу. Чарівник-гример змінює зовнішність актора, а реквізитор турбується, щоб речі на сцені відповідали часу та подіям. Так, зусиллями багатьох робітників театральних професій і народжується театральна вистава як справжній витвір мистецтва.

Слайд 7

Професія хореографа Важливу роль у виставі відіграють музика й танець. Професія хореографа дуже важлива не тільки для балетної вистави або оперети, а й у драматичних виставах. Хореограф визначає стиль танців та рухи танцюристів, які допомагають втіленню ідеї режисера.

Слайд 8

Хореографія і балет Хореографія — мистецтво створення танцю й танцювальних вистав,розглядається як сукупність двох галузей — мистецтва балету та мистецтва танцю.

Слайд 9

Балет Балет — вища “ театральна ” форма хореографічного мистецтва, в якій воно піднімається до рівня музично-сценічної вистави. Балет зародився в Італії близько 500 років тому.

Слайд 10

Професія хореографа Хореографів вважають попередниками режисерів. Автори романтичних балетів XVIII-XIX ст. були балетмейстерами, створювали особливу атмосферу цих балетів, що принесло їм грандіозний успіх. У наш час хореографічне мистецтво є одним з найпопулярніших. У ХХ столітті з’явились колективи народного та естрадного танців, зріс інтерес до бального, спортивного та східного танців.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне