X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вибір професії - складний і відповідальний крок у твоєму житті. 

Завантажити презентацію

Вибір професії - складний і відповідальний крок у твоєму житті. 

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вибір професії - складний і відповідальний крок у твоєму житті. 

Слайд 2

Професію треба вибирати обдумано, з урахуванням його здібностей,  внутрішніх переконань (тільки байдужі йдуть куди доведеться),  реальних можливостей, зваживши всі «за» і «проти». 

Слайд 3

З ЦІЄЮ МЕТОЮ:  • Вивчи глибше самого себе:  розберися в своїх інтересах (що тобі цікаво на рівні хобі, а що може стати професією), уподобання, особливості свого характеру і фізичних можливостях.  • Подумай, які в тебе сильні і слабкі сторони, головні і другорядні якості.  • Ознайомся з професіями, які відповідають твоїм інтересам і здібностям.Прочитай побільше книг, статей, журналів.  Наміть попередньо обирається професію або групу споріднених професій. 

Слайд 4

  • поговори з представниками обираються професій, постарайся побувати на робочому місці цих фахівців, ознайомся з характером та умовами праці.Продумай, як, де і коли можна спробувати свої сили в цій справі практично і - дій!  • Ознайомся з навчальними закладами, в яких можна отримати обрану професію.  • зіставити свої особисті якості і можливості з характером тієї професії, яку ти вибрав.  • Прийнявши рішення, не відступай перед труднощами. Будь наполегливий у досягненні намічених цілей. 

Слайд 5

Кожен учень повинен зробити вибір, де він буде продовжувати навчання після школи. І для того, щоб не помилитися, необхідно враховувати свої індивідуальні особливості. Такі індивідуальні особливості як інтереси, схильності дуже непостійні і мінливі. Тому потрібно стимулювати їх розвиток.Однак є й інший тип індивідуальних особливостей, які змінити практично не можна, але неможливо і не звертати на них уваги, тому що вони впливають на діяльність, на поведінку, на стосунки з оточуючими. До таких особливостей і відноситься темперамент. 

Слайд 6

Темпераментом називають сукупність властивостей, які характеризують динамічні особливості протікання психічних процесів і поведінки людини, їх силу, швидкість, виникнення, припинення і зміна.  Сьогодні існує кілька різних типологій темпераменту, але найчастіше спостерігаються ті чотири типи, які відомі нам з класичного вчення про темпераменти: сангвінічний, холеричний, флегматичний і меланхолійний.  

Слайд 7

Назви темпераментів походять від назв рідин: холеричний темперамент – походить від латинського слова chole (жовч), сангвінічний – від sanquis (кров), флегматичний – від phlegma (слиз), меланхолічний – від melas chole (чорна жовч). У більшості випадків в людях поєднуються риси всіх чотирьох типів темпераменту, один з яких виражений сильніше, а інші слабші. Можна говорити не про темперамент, а про «темпераментної структурі», яка включає в себе всі типи.

Слайд 8

Темперамент безпосередньо позначається на стилі роботи, хоча ступінь його впливу на працю залежить від виробничих умов і підготовленості робітника чи учня до даного виду праці та її спрямованості.  Стиль роботи - це сукупність манер поведінки працівника в праці, що виражається в цілеспрямованості, інтересі, тривалості врабативаемості, в темпі і продуктивності праці, в ритмічності трудового процесу, у вимогливості до якості результатів праці. 

Слайд 9

Темперамент характеризує динамічність особистості, але не характеризує її переконань, поглядів, зацікавлень, не є показником цінності особистості, не визначає її можливостей (не слід змішувати властивості темпераменту з властивостями характеру чи здібностями). Можна виділити наступні основні компоненти, що визначають темперамент: Загальна активність психічної діяльності й поведінки людини виражається в різному ступені прагнення активно діяти, опановувати й перетворювати оточуючу дійсність, виявляти себе в різноманітній діяльності Рухова або моторна,активність, показує стан активності рухового й мовленнєвого апарату. Виражається в швидкості, силі, різкості, інтенсивності м’язових рухів і мовлення людини, його зовнішньої рухливості (чи навпаки, стриманості), балакучості (чи мовчазливості). Емоційна активність виражається в емоційній вразливості (чутливість до емоційних впливів), імпульсивності, емоційній рухливості (швидкість зміни емоційних станів, їх початку й припинення).

Слайд 10

Проведемо тест на Ваш тип темпераменту Дати відповіді на питання, ставлячи “так” (+) у випадку позитивної відповіді, “ні” (-)  – у випадку негативної. Зміст тверджень ТАК НІ Ви часто відчуваєте потяг до нових вражень, потребу отримувати сильні відчуття? Ви часто потребуєте друзів, які зможуть вас зрозуміти, підтримати, виявити співчуття?  Ви вважаєте себе безтурботною людиною?  Вам дуже важко відмовитися від своїх намірів? Ви обмірковуєте свої справи неквапливо і вважаєте за потрібне задуматися, перш ніж діяти? Ви завжди дотримуєтеся своїх обіцянок, навіть якщо це вам невигідно? У Вас часто бувають спади і піднесення настрою? Ви швидко дієте й говорите і не витрачаєте багато часу на обдумування? У Вас виникало коли-небудь почуття, що ви нещасна людина, хоча ніякої вагомої причини для цього не було? Ви здатні побитися об заклад на будь-що?

Слайд 11

Зміст тверджень ТАК НІ 11.Ви ніяковієте, коли прагнете познайомитися з людиною протилежної статі, яка вам до вподоби? 12.Чи буває так, що, розгнівавшись, Ви втрачаєте витримку? 13.Ви часто дієте необмірковано, спонтанно, під впливом моменту? 14.Вас часто непокоїть думка про те, що вам не варто було щось робити чи казати? 15.Вам цікавіше читати книги, ніж спілкуватися із людьми? 16.Вас легко образити? 17.Ви полюбляєте часто бувати в компанії? 18.Вам спадає на думку таке, чим не хотілося б ділитися з іншими людьми? 19.Чи правда, що інколи Ви настільки сповнені енергією, що все “горить” у руках, а інколи відчуваєте сильну млявість? 20.Ви намагаєтеся обмежити коло своїх знайомств кількома найближчими друзями?

Слайд 12

Зміст тверджень ТАК НІ 21.Ви багато мрієте? 22.Коли на Вас кричать, ви відповідаєте в такий самий спосіб? 23.Вас часто гнітить почуття провини? 24.Всі ваші звички позитивні та бажані? 25.Ви здатні дати волю почуттям і добре повеселитися в галасливій компанії? 26.Чи можна сказати, що нерви у Вас часто бувають вкрай напруженими? 27.Вас вважають людиною жвавою і веселою? 28.Після того, як справу зроблено, Ви часто повертаєтесь до неї подумки і гадаєте, що могли б зробити краще? 29.Ви зазвичай мовчазні та стримані, коли знаходитесь серед людей? 30.Ви передаєте плітки?

Слайд 13

Зміст тверджень ТАК НІ 31.У Вас буває безсоння від напливу хаотичних думок? 32.Вам простіше і легше прочитати те, що вас цікавить, у книзі, навіть коли про це легко дізнатись у друзів? 33.Чи буває у Вас сильне серцебиття не через фізичні причини? 34.Вам подобається робота, яка вимагає пильної уваги? 35.У вас бувають напади тремтіння? 36.Ви завжди говорите про знайомих людей тільки добре навіть тоді, коли впевнені, що вони про це не дізнаються? 37.Вам неприємно бувати в компанії, де постійно кепкують один з одного? 38.Чи правда, що Ви дратівливі? 39.Вам подобається робота, яка вимагає швидкості дій? 40.Вам часто не дають спокою думки про різні неприємності, які могли б статися?

Слайд 14

Зміст тверджень ТАК НІ 41.Ви неквапливі в рухах? 42.Ви коли-небудь запізнювалися на побачення чи на роботу? 43.Ви часто бачите страшні сновидіння? 44.Чи правда, що Ви так любите поговорити, що ніколи не втратите нагоди побалакати із незнайомою людиною? 45.Вас непокоять які-небудь болі? 46.Вас засмутило би, якби ви довго не могли бачитися зі своїми друзями? 47.Ви можете назвати себе нервовою людиною? 48.Чи є серед Ваших знайомих такі, котрі вам явно не подобаються? 49.Вас зачіпає критика ваших вад або роботи? 50.Ви могли б сказати, що ви – впевнена в собі людина?

Слайд 15

Зміст тверджень ТАК НІ 51.Вам важко отримувати справжнє задоволення від вечірки? 52.Вас непокоїть почуття, що ви чимось гірші від інших? 53.Ви зумієте внести пожвавлення в нудну компанію? 54.Чи буває так, що Ви говорите про щось, чого зовсім не знаєте? 55.Ви піклуєтесь про власне здоров’я? 56.Ви полюбляєте кепкувати з інших? 57.Ви страждаєте від безсоння?

Слайд 16

25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Слайд 17

Слайд 18

Екстраверти (від лат. коренів “екстра” – “назовні”, “верто” – “направляю” – спрямовані назовні) – особистості, які спрямовані назовні, вони в силу організації їх нервових процесів потребують постійного стимулювання з боку зовнішнього середовища. Їм притаманне прагнення до нових вражень. Такі люди потребують товариства, вони невимушені в поведінці, імпульсивні, безтурботні, балакучі. Їх почуття, емоції не завжди піддаються контролю. Вважається, що екстравертам властиві товариськість, імпульсивність, гнучкість поведінки, значна ініціативність (але незначна наполегливість) та висока соціальна адаптованість. Екстраверти, зазвичай, наділені зовнішньою чарівністю, прямолінійні в судженнях, орієнтуються переважно на зовнішню оцінку. Добре виконують роботу, яка вимагає негайних рішень. Властивості “інтроверсії” та “екстраверсії” є також важливою складовою дослідження та аналізу темпераменту особистості.

Слайд 19

Інтроверти (від лат. коренів “інтро” – “всередину”, “верто” – “направляю” – спрямовані всередину) – особистості, які спрямовані всередину. Їм не потрібне значне зовнішнє стимулювання, і ця властивість формує специфіку їх поведінки. Людина-інтроверт менш контактна, їй притаманні нетовариськість, замкненість, друзів у неї небагато, але вона вірна їм надовго. Інтроверт уникає галасливих компаній, повільний, поважний, планує свої дії та вчинки, досить добре контролює емоції. Інтровертам притаманна соціальна пасивність (за досить великої наполегливості), схильність до самоаналізу і складності щодо соціальної адаптації. Інтроверти краще справляються з монотонною роботою, вони обережні, охайні, педантичні

Слайд 20

Амбавертам притаманні риси екстра- та інтроверсії. “Чистих” екстравертів та інтровертів практично не буває, але всі ми займаємо в діапазоні між ними певну позицію, ближчу до того чи іншого полюса.

Слайд 21

Слід зазначити, що будь-яка група людей працює ефективніше, якщо в ній є представники всіх темпераментів. Меланхоліки першими відчувають, в якому напрямку треба починати пошук. Холерики виконують функції безстрашних розвідників. Сангвініки є джерелом позитивних емоцій і постійно генерують несподівані ідеї. Флегматики аналізують інформацію та пропонують зважене рішення.  Таким чином, вплив властивостей нервової системи (сили, рухливості, врівноваженості) і пов'язаних з ними типологічних особливостей особистості на мотивацію діяльності проявляється в тому, що у людей з певним темпераментом виявляється перевагу певному типу професійної діяльності. 

Слайд 22

Слайд 23

Темперамент і сфери діяльності Сангвінік може бути надійним в будь-якій роботі, крім автоматичної, одноманітною і повільною. Він більш здатний до живої, рухомий діяльності, що вимагає кмітливості, винахідливості і активності. Сангвінік зазвичай цілеспрямований, працює не заради самої роботи з потреби, а з певною метою досягти бажаного, причому наполегливо і терпляче домагається наміченого результату.  Але ця цілеспрямованість і наполегливість виявляються їм, коли робота різноманітна і задовольняє його схильність до зміни вражень. У всіх справах в міру стриманий і спокійний. Проте не терпить перешкод у роботі з будь-чиєї сторони. У випадку таких затримок у роботі часто «опускає руки», проявляє вже байдужість до справи і навіть апатію. 

Слайд 24

   С А Н Г В І Н І К окреслюється  як гарячий, дуже продуктивний діяч, але лише тоді, коли він має цікаву справу, тобто постійне збудження. Коли ж такої справи немає, він стає нудним, млявим. Активно береться за нову справу й може довго працювати, не втомлюючись. Він швидко зосереджується, дисциплінований. Йому притаманні швидкі рухи, гнучкість розуму, кмітливість. Швидкий темп мовлення, швидке включення в нову роботу, легко сходиться з новими людьми, швидко звикає до нових вимог і обставин.          Підходять енергоємні, динамічні види діяльності – політична, юридична, економічна, менеджментська, спортивна, хореографічна, театральна, сільськогосподарська, технологічна, психолого-педагогічна, виробнича сфери.          Вибирати холерикам і сангвінікам варто профілі навчання, пов’язані з соціальною активністю, широким і активним спілкуванням, спільною діяльністю, а саме – гуманітарний, соціологічний, лінгвістичний, юридичний, управлінський, економічний, побутово-обслуговуючий, хореографічний, театральний, педагогічний.

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Холерик найбільш успішно виконує роботи з яскраво вираженою циклічністю, де в якісь періоди робочого циклу потрібно максимальне напруження сил, а потім діяльність змінюється більш спокійною роботою іншого характеру до наступного циклу. Але він може згодом пристосуватися і до рівномірного ритму роботи, яку добре освоїть, і буде мати в ній незмінний успіх.  Слід мати на увазі, що холеричний темперамент більше за інших сприяє напруженості при виконанні небезпечних і відповідальних дій, в яких допускаються ті чи інші неточності. Тому дуже важливо спонукати і зміцнювати його впевненість в успіху. Йому властиво погане самовладання.У випадках невдач - а вони в період навчання у нього бувають часто - він може прийняти необачні рішення.  Холерикам пропонується діяльність, що дозволяє встановити нормальний порядок у праці і відпочинку, роботу помірно-діяльну, оскільки утомляющие фізичні і розумові заняття несприятливі для представників даного типу темпераменту. Разом з тим вони не повинні вибирати професію, що вимагає сидячого способу життя, а також занять, пов'язаних з тривалим перебуванням біля вогню (сурми, печі) і, взагалі, з високими температурами, так як це теж шкідливо для їхнього здоров'я. 

Слайд 29

            Х О Л Е Р И К характеризується як бойовий, запальний, дратівливий, разом з тим відрізняється невисокою чутливістю. Захопившись якоюсь справою, надмірно налягає на свої засоби й сили та врешті-решт рветься, виснажується більше, ніж слід, він допрацьовується до того, що все йому вже несила. Невитриманий, нетерплячий, характерна різка зміна настрою, швидкий темп і різкість у рухах.          Високих результатів досягають у спорті, менеджменті, хореографії, естраді, кінематографії, сфері обслуговування.

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Флегматику найбільш відповідає така навчальна і виробнича робота, де немає необхідності в швидкому виконанні спритні і різноманітних дій.Флегматик приступає до роботи не поспішаючи, але готується до неї докладно, нічого не випускаючи з поля своєї уваги. Врабативается в нормальний ритм порівняно довго. Темп роботи не високий. Однак завдяки грунтовній підготовці до роботи, завзятості і наполегливості продуктивність його праці може бути цілком задовільною. Він вимогливий до якості своєї роботи, але не прагне зробити більше і краще, ніж від нього вимагається. Не схильний до зміни видів діяльності та їхніх цілей. Більш розташований до одноманітною, добре їм освоєної роботі.  Флегматика доводиться квапити. І при цьому, враховуючи його завзятість і наполегливість у роботі, а також те, що він і без підганяння працює з більшим, хоча і не яскраво вираженим, напругою, його не можна дорікати в повільності, бо це його властивість не залежить від його волі. Його потрібно квапити, допомагаючи і підбадьорюючи, але не позбавляючи самостійності в діях і надмірно не опіка. 

Слайд 34

Ф Л Е Г М А Т И К — спокійний, врівноважений, завжди рівний, наполегливий і впертий трудівник життя. Але йому потрібен час для розкачки, для зосередження уваги, для переключення його на інший об’єкт. При великих неприємностях залишається спокійним. Він важко переключає увагу й пристосовується до нових обставин, повільно перебудовує навички й звички. При цьому він енергійний і працездатний. Відрізняється терпеливістю, витримкою. Як правило, він важко сходиться з новими людьми, слабко відгукується на зовнішні враження, характеризується малою чутливістю й емоційністю.Найбільших успіхів досягають у повільних видах діяльності – природничонауковій, комп’ютерно-інформаційній, мистецтвознавчій, народних ремесел. Це вчені, філософи, програмісти, економісти, бухгалтери, художники, письменники, дизайнери.

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Меланхолік щодо емоційної збудливості і вразливості - повна протилежність флегматику. Деяка схожість їх можна помітити лише в млявому реагуванні на подразники, що надходять з навколишнього середовища, і в повільності дій, хоча причини млявості і повільності у них різні. Він може цілком успішно працювати в спокійній і безпечній обстановці, що не вимагає від нього швидких реакцій і частої зміни характеру діяльності. Однак тривалий час, переживаючи образи і навіть незначні «уколи» самолюбства, часто відволікається в своїх думках від виконуваної роботи, допускаючи неуважність і помилки, тому врабативается в нормальний ритм праці повільно і зберігає її недовго в результаті періодичних появ апатії і млявості.Темп роботи непостійний.  Плідність праці може бути досить високою при бадьорому настрої і низькою - при пригніченому.  Вважає за краще працювати поодинці. Завдяки своїй високій чутливості, він легко вловлює і розуміє тонкощі в поведінці людей, довколишньому світі, а так само в мистецтві, літературі, музиці. Меланхолікові підходить робота, що вимагає уваги, вміння вникнути і пропрацювати найдрібніші деталі. Йому протипоказана діяльність, що вимагає значного напруження, пов'язана з несподіванками і ускладненнями. 

Слайд 38

 М Е Л А Н Х О Л І К характеризується як людина з високою чутливісюь при великій інертності, незначний привід може викликати в нього сльози. Він надмірно вразливий, хворобливо чутливий. Міміка й рухи його невиразні, голос тихий, рухи бідні. Зазвичай невпевнений у собі, боязкий, найменші труднощі змушують його опускати руки. Йому притаманна нестійка увага, вповільнений темп усіх психічних процесів. Більшість меланхоліків - інтроверти, сором’язливі, нерішучі, боязкі. Однак у спокійному, звичному для них оточенні меланхоліки можуть успішно справлятися з життєвими задачами.Найкраще можуть реалізувати свої здібності у малоенергоємних професіях – в індивідуальній науковій та літературній сферах, створюючи картини, музику, кіно, одяг та предмети інтер’єру. При виборі професій для меланхоліків і флегматиків потрібно враховувати їх потребу в індивідуальному, “кабінетному” стилі, незалежно від профілю професії.

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

               П і д с у м о к          Стиль діяльності кожної людини значною мірою залежить від темпераменту. Отже, у професійній орієнтації та підготовці до праці молоді потрібно зважати на особливості темпераменту. Однак не слід плутати темперамент з характером. Доброта і жорсткість, працелюбність і лінощі – все це риси характеру, які не залежать від природи, а формуються протягом життя. Розумною, чесною, талановитою може бути людина з будь яким темпераментом. Отже, успішна професійна діяльність складається не лише з темпераменту, здібностей, знань, навичок, а ще й від тих моральних якостей, які притаманні людині. 

Слайд 42

Слайд 43

Слайд 44

Слайд 45

Слайд 46

Слайд 47

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне