X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВСІ ПРОФЕСІЇ ВАЖЛИВІ

Завантажити презентацію

ВСІ ПРОФЕСІЇ ВАЖЛИВІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Життя постійно ставить нас перед вибором. У дитинстві з багатьох іграшок вибираємо найулюбленішу, в школі віддаємо перевагу найцікавішим, на наш погляд, предметам… Обираємо товаришів, друзів, коханих. І в основі вибору кожного з нас свої критерії, своє уявлення про добро і зло, честь і безчестя, правду і кривду.

Слайд 3

У кожної людини є свобода вибору. Вибір існує щоденно, щохвилини. Різний за своєю серйозністю. Неоднаковий за своїми наслідками. Зробити крок чи не робити? Промовчати чи відповісти? Стерпіти чи не стерпіти? Подолати чи відступити? Так чи ні? Куди піти вчитися? Як жити? Що робити?

Слайд 4

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, - одна з умов відчуття життєвої повноцінності. Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності.

Слайд 5

Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює, «приміряти його на себе».

Слайд 6

Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.

Слайд 7

«Ким ви працюєте?» - це чи найперше запитання, яке ставлять під час знайомства будь якій дорослій людині. «Ким працюють твої мама й тато?» - цікавляться навіть діти. І це не випадково, адже професія – одна з найважливіших характеристик людини.

Слайд 8

Слід розрізняти близькі за значенням і вживанням слова «професія» і «спеціальність». Професія – рід занять, означена форма трудової діяльності. Спеціальність – окрема галузь науки, техніки, виробництва, в якій людина працює. Люди однієї професії можуть мати різні спеціальності.

Слайд 9

Наприклад, вона лікар за професією, хірург за спеціальністю, він за професією будівельник, а за спеціальністю може бути бетонником, арматурником, зварювальником, кранівником тощо. Мрія й реальність – як їх поєднати? Як не помилитись у виборі своєї дороги, щоб бути щасливим у праці?

Слайд 10

Ці проблеми ми з вами маємо розв’язувати сьогодні на класній годині. Спробуємо вирішити, що ж має обиратися: людина для професії чи професія для людини? У світі існує близько 50 тисяч професій. Деякі з них – лікар, учитель, продавець – знайомі всім, деякі існують тільки в великих містах; а представників інших дуже мало (наприклад суфлерів). Кожна професія унікальна по-своєму.

Слайд 11

Залежно від того, з ким (чим) працює людина, професії діляться на п’ять груп: 1) людина – природа (городник, ветеринар, агроном); 2) людина – техніка (електрик, слюсар, водій); 3) людина – знакові системи (програміст, секретар); 4) людина – людина (лікар, учитель, продавець); 5) людина – художній образ (актор, художник).

Слайд 12

Вибір професії базується на трьох «китах»: ХОЧУ!МОЖУ!ТРЕБА! Які професії зараз найпопулярніші? Як ви вважаєте, чому вони стали престижними?

Слайд 13

Агроном Грунт удобрювати як? Де посіяти буряк? Як рослини захищати, від хвороб їх лікувати? Все в сільському господарстві агрономи знають, І за це їх на селі дуже поважають.

Слайд 14

Бібліотекар Бібліотекар. Серце завмира, Коли пірнаю в тишу таємничу. Це місце пізнання й добра, Що в майбуття через минуле кличе.

Слайд 15

Ветеринар Слоненяті чи качаті,  Котеняті чи курчаті Дасть пігулку чи відвар Друг тварин ветеринар.

Слайд 16

Геолог Корисні копалини мрію шукати, Для цього потрібно геологом стати. Я влітку вивчаю, коли я в селі, Властивості, склад і будову Землі.

Слайд 17

Ѓрунтознавець Прислухайся! Земля співає! І линуть звуки чарівні. Усе в природі голос має Й свої наспівує пісні.

Слайд 18

Диригент Цей відомий диригент – наче справжній президент. Розпочинає він концерт, його поважає кожен інструмент.

Слайд 19

Екскурсовод Став би я екскурсоводом, Спілкувався б із народом, По музею б я ходив, Про мистецтво б говорив.

Слайд 20

Єгерь Єгерь – професія дуже цікава, Від браконьєрів ліси берегти. Щоб ти з родиною в чудову діброву Зміг би у будь-яку пору прийти.

Слайд 21

Журналіст Із іншої країни він репортаж веде, Наш журналіст кмітливий цікаве скрізь знайде.

Слайд 22

Залізничник Хто за рух відповідає, розклад поїздів складає? Залізничник, мій дідусь, в нього я порядку вчусь.

Слайд 23

Інженер Щоб усе розрахувати – інженером треба стати. Дім, машини і ракети – вони створили ці проекти.

Слайд 24

Каскадер Я хочу каскадером стати, трюки різні виробляти. Мама каже: ”Лягай спати!” У сні лиш можна політати!

Слайд 25

Льотчик Мрія кожного хлопчини – це небесні височини. Він у крилатім кораблі відлітає від Землі. Та на жаль, іще ми діти, щоб на літаку летіти

Слайд 26

Митник Службу державну митник несе, Зайвого злодій не провезе. Що у валізах, в вантажних вагонах Перевіряють люди в погонах.

Слайд 27

Науковець Ваші розум і знання, Принесуть вам визнання! Щось нове Ви відкривайте, І на інших не зважайте. Ви найкращі на землі, Вам не має в цім рівні!

Слайд 28

Охоронець Охоронець уважний ходить біля вітрин, За порядком пильнує в супермаркеті він.

Слайд 29

Пожежник На виклик пожежна машина летить, Сміливий пожежник в кабіні сидить. Його телефон «101" люди знають, І в разі пожежі завжди викликають.

Слайд 30

Режисер Режисер артистам ролі роздає. І мені сьогодні щось перепаде: В кадрі буду я одна, Чи то весела чи сумна, - Для мене зовсім неважливо, Щоб тільки збулося це диво!

Слайд 31

Стоматолог Лікарі у білих халатах Сидять у кабінетах. А це – не лор, не травматолог, Це – професійний стоматолог.

Слайд 32

Таксист Якщо дуже поспішаю, то таксі я викликаю; Хай таксист по місту мчить, доберуся я за мить.

Слайд 33

Учитель Прийдуть до школи діти малі, Там їх зустрінуть учителі. Будуть навчати читати, писати І один одному допомагати.

Слайд 34

Фотограф Нам фото на пам’ять фотограф зробив, І нашу родину він там відтворив. Нехай дуже швидко минають роки, На фото родинне дивлюсь залюбки.

Слайд 35

Художник Художник чудові картини малює, В музеї милуююсь пейзажами я, Там рідна природа, річки і долини, Лани золоті, Україна моя!

Слайд 36

Циркач Хочу в цирк, бо там дива, Справжня казка ожива. Клоуни, жонглери, силачі, Звеселяють дітлахів циркачі.

Слайд 37

Чоботар Чобітки чоботарю я свої не подарю. Хай він їх відремонтує, до зими їх підготує, Тепло взуюсь, одягнуся, на гринджолах прокачуся!

Слайд 38

Шахтар Шахтар – професія складна, дитина кожна знає. Вугілля для країни він в шахті добуває. Працює він з наснагою – ми вдячні із повагою

Слайд 39

Юрист Знає він обов’язки, знає всі права, Це юрист досвідчений – світла голова. Він закони пояснить у своїй країні. Зможе він допомогти будь-якій людині.

Слайд 40

Яхтсмен Полюбуйтесь на спортсмена, На засмаглого яхтсмена, Він сміливий та моторний, Трюк він робить неповторний.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне