X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Найважливіша пора року

Завантажити презентацію

Найважливіша пора року

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Найважливіша пора року Автори проекту: вчитель початкових класів Приходько В.М. та учні 4 класу

Слайд 2

Назва проекту: Найважливіша пора року Автори проекту: вчитель початкових класів Приходько В.М. та учні 4 класу Чистопільської ЗШ І-ІІ ступенів Мета проекту: узагальнити знання учнів про пори року;довести важливість кожної пори року в природі. Задачі проекту: 1. Розділитися на 4 групи, кожна з яких досліджує певну пору року. 2. Зібрати приказки, прислів’я, загадки, вірші, народні прикмети. 3. Провести соціальне опитування. 4.Дізнатися, які є народні та державні свята. 5. Довести важливість кожної пори року. орія

Слайд 3

Ну що, почнемо? Крок перший: Об’єднатися в групи! 1 група “Зима” 3 група “Літо” 2 група “Весна” 4 група “Осінь” Завдання: Визначити, які зміни відбуваються в природі з приходом кожної пори року. Чим цікава ваша пора року? Передати красу своєї пори року за допомогою пензля і фарб.

Слайд 4

Крок другий: Ми повинні вирішити, яка пора року найважливіша? Для цього ми поставили такі питання: В яку пору року Ви хотіли б народитися? Яка пора року Вам найбільше подобається? В яку пору року Ви себе почуваєте найкраще? Як Ви вважаєте, яка пора року найважливіша?

Слайд 5

Ми почали опитування з батьків, друзів, вчителів. Результати такі:

Слайд 6

Ми почули такі відповіді: Зима Весна Літо Осінь Сніг. Катання на санках, лижах. Новий рік. Різдво. Природа пробуджується від сну. Перші квіти. Перше сонечко. Цвітуть сади. Приліт птахів. Все навкруг цвіте. Тепло. Море. Фрукти. Овочі. Збирання урожаю. Золоті ліси. Бабине літо.

Слайд 7

Крок третій: Поміркуйте! Як пори року впливають на наше життя? Що сталося, якби пори року помінялися місцями? Чи завжди народний календар говорить правду?

Слайд 8

Зима Зима прийшла. Холодними руками Скувала ріки і ставки, Заслала ниви килимами, До сіл засипала стежки. ПРИКАЗКИ Лютий виганяє ковалів з гути. Лютий – місяць вітрів і кривих шляхів. Лютневі прикмети: метелиці та замети. ВІР, АЛЕ ПЕРЕВІР Хмари пливуть низько – буде холодно, а проти вітру – чекай снігу. Д піднімається прямо вгору – чекай морозу. Горимобці поховалися – на мороз або завірюху. Якщо навколо сонця видно коло – чекай морозу.

Слайд 9

Державні та народні свята 1 січня – Новий рік 7 січня – Різдво 14 січня – Василя 19 січня – Водохреща 15 лютого – Стрітення 4 грудня – третя Пречиста 7 грудня – Катерини 13 грудня – Андрія 17 грудня – Варвари 18 грудня – Сави 19 грудня – Миколая 22 грудня - Ганни Хто малюнок на вікні, уночі зробив мені?

Слайд 10

Весна Тріщить на річці сивий лід Гуркоче і ламається А сонце шле землі привіт І лагідно всміхається. ПРИКАЗКИ Хто як дбає, так і має. Тиха вода греблю рве. Ледачий і на печі мерзне. ВІР, АЛЕ ПЕРЕВІР Комарі і мошкара в’ються в повітрі стовпом – на хорошу погоду. Дощ у маю – хліб у сім’ю. Коли квітень з водою, то травень з травою. Де у квітні річка, там у липні болото.

Слайд 11

Державні та народні свята 8 березня – Жіночий день 9 березня – Обретіння (птахи повертаються до рідних країв) 22 березня – Сорок Святих. 30 березня – теплого Олекси 1 квітня – День сміху 7 квітня – Благовіщення 9 травня – День Перемоги 22 травня – Миколи Чудотворця Понад квітами літає, солодку росу збирає?

Слайд 12

Літо В небі ластівка летить, З вітром листя шелестить. Воду п’є лелека, Сонце палить. Спека. ПРИКАЗКИ У червні на полі густо, а в коморі пусто. Хто у червні байдикує, той узимку голодує. У червні люди раді літу, а бджоли – цвіту. Хто літом спеки боїться, той зимою не має чим гріться. ВІР, АЛЕ ПЕРЕВІР Літо з дощами – осінь з грибами. Бджоли не вилітають з вулика – перед дощем. Берізка польова закрила віночки – буде дощ. У липні день одбуває, а жара прибуває.

Слайд 13

Державні та народні свята Трійця 7 липня – Івана купала 12 липня – Петра і Павла 2 серпня – пророка Іллі 14 серпня – Маковія 19 серпня – Спас 28 серпня – Перша Пречиста 24 серпня – день Незалежності України 28 червня – День Конституції В небі я труджуся, Я на всіх дивлюся, На мене ж не можна?

Слайд 14

Осінь Жовте листячко летить Під ногами шелестить Сонце вже не припікає І коли ж це в нас буває? ПРИКАЗКИ Вересень весіллями багатий. Як вересніє, то й дощик сіє. Листопадовий день, що заячий скік. У жовтні виореш мілко, весною посієш рідко, то і вродить дідько. ВІР, АЛЕ ПЕРЕВІР Тепла осінь – бути довгій зимі. Пізній гриб – пізній сніг. Багато жолудів на дубі – на теплу зиму. Сонце заходить за хмари – на негоду.

Слайд 15

Державні та народні свята 11 вересня – Усікновення 21 вересня – Друга Пречиста 14 жовтня – Покрова 27 листопада – Пилипа. 14 вересня – Семена 27 вересня – Воздвиження 21 листопада - Михайла Літом одягається, а взимку одежі цурається? Літом в шубі, зимою в шапці.

Слайд 16

Пори року Зима, весна, яскраве літо і осені барвисті шати… Живемо у прекраснім світі. Його потрібно пізнавати. Вивчаймо, друзі, з юних літ обряди, звичаї і мову. Це – наш чарівний дивосвіт. Це – роду нашого основа. Ігор Тарасенко.

Слайд 17

Люблю всі пори року, кожна чимось особлива. Восени чекаєш зиму, сніг, свята. Взимку – весни, сонця. Літо - це відпустка, гріх не любити. А потім знову осінь, як не дивно. Висновки: Кожна пора року є важливою в природі!!!

Слайд 18

Весна. Лето. Осень. Зима // Порудоминский В. Счастливые встречи.- М., 1989.- С.44-48. [мл 85.14 П 60] Дванадцять місяців: Нар. календар /Авт.-упоряд. Ю.Коваленко; Худож. О.Козюренко.- К.: Україна, 1995.- 254 с.: іл. [ст 63.5(4УКР) Д 22] http:// tmn. fio. ru http: // www/ fotobank. ru Використана література:

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство