X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Театральні професії"

Завантажити презентацію

"Театральні професії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Театральні професії Роботу виконали Учениця 9-В класу Іщенко Інна

Слайд 2

Театр Театр - місце для видовищ, потім - видовище, від θεάομαι - дивлюся, бачу) - форма виконавського мистецтва. Театр - це синтез усіх мистецтв, він включає в себе музику, архітектуру, живопис, кінематограф, фотографію і т. д. Основним засобом виразності є актор, який через дію, використовуючи різні театральні прийоми і форми існування, доносить до глядача суть того, що відбувається на сцені . При цьому актором не обов'язково повинен бути жива людина. Це може бути лялька або який-небудь предмет, керований людиною. Театр вважається найсильнішим засобом впливу на людину, оскільки, бачачи те, що відбувається на сцені, глядач асоціює себе з тим чи іншим персонажем, і через катарсис (очищення через страждання) всередині нього відбуваються зміни.

Слайд 3

За видами дій актора під час представлення розрізняють такі види театрів:      театр абсурду      авторський театр      балет      дитячий      драматичний      театр звірів      театр інвалідів      кріпосний театр      ляльковий      мюзикл      театр одного актора      оперний      оперета      пантоміма      театр пародії      театр пісні      театр поезії      сатира      театр танцю      театр тіней      вуличний театр      театр естради      театр світла      епічний театр

Слайд 4

Театральні професії Актор Диригент Композитор Настроювач музичних інструменті Режисер Сценарист Сценограф Гример Костюмер Освітлювач

Слайд 5

Актор Актор — професійний виконавець ролей в драматичних спектаклях і кіно. Основу акторської творчості складає принцип перевтілення. Існують поняття зовнішнє і внутрішнє перевтілення, які, проте, можуть бути розділені лише умовно. Особисті якості: артистизм, уміння перевтілюватися, хороша пам'ять, уміння працювати в команді, відчуття ритму , спостережливість і завзятість

Слайд 6

Диригент Від майстерності диригента залежить якість звучання хору або оркестру. Помах диригентської палички і музиканти стають єдиним цілим. Музиканти бачать диригента наскрізь і відчувають найменші нюанси його настрою. Головне завдання диригента захопити музикантів, повести за собою. Оркестр - це команда. А в команді повинен бути лідер, який візьме на себе всю відповідальність.

Слайд 7

Композитор Пише музику до кінофільмів, спектаклів, для естрадних виконавців. Пише опери, симфонії, ораторії, кантати, камерно-вокальні та інструментальні твори. Композитор повинен вільно орієнтуватися в музичних стилях і володіти музичними інструментами. Композитор може писати музику для ансамблів, музичних гуртів, оркестрів, працювати на замовлення в театрі, кіно, на телебаченні, викладати в спеціалізованих вузах.

Слайд 8

Настроювач музичних інструментів Налаштовує піаніно і роялі на стандартну висоту тону. Виявляє і усуває дефекти клавіатури, ігрового і педального механізму, регулює тембр звучання. Хорошого настроювача передають, що називається, "з рук в руки" тому успіх безпосередньо залежить від якості роботи та вміння спілкуватися з людьми. Іноді від звучання інструменту залежить доля талановитого музиканта, адже його самооцінка, бажання розвиватися в музиці неабиякою мірою пов'язані з можливістю інструменту.

Слайд 9

Режисер Режисер заманливо створити яскраву кінокартину або поставити спектакль, який прогримить на весь світ, а потім, стоячи в світлі прожекторів, отримати заслуженого Оскара або зірвати оплески глядацького залу Але зробити кар'єру режисера під силу одиницям. І справа не тільки в таланті. Ця професія завжди була штучною. Армія режисерів нікому не потрібна: ні в кіно, ні в театрі.

Слайд 10

Сценарист Сценарій - це твір, написаний як основа для постановки театрального або кіно-дійства, проведення масових заходів. Його творець - сценарист. Кажуть, що актори проживають сотні доль. Про драматургів можна сказати - вони ці долі створюють. Щоб події і герої запам'яталися глядачеві, запали в душу, майстер повинен, враховуючи візуальні особливості кінематографа, закони драматургії, створити своє авторський твір. І завжди бути готовим до критики, бо іншого способу об'єктивно оцінити його роботу - не існує. Особисті якості: працьовитість, впевненість в собі,уважність, інтуїтивне мислення,ерудованість

Слайд 11

Сценограф Основна робота професійного сценографа - це, звичайно, театр. Художник-постановник в театрі права рука режисера: він не тільки втілює режисерський задум, але разом з ним придумує, якими художніми засобами передати ідею спектаклю, його настрій, атмосферу.

Слайд 12

Гример Гример - працівник театру; спеціаліст по гриму, що допомагає акторам гримуватися. Грим - в широкому сенсі - мистецтво зміни зовнішності актора за допомогою гріміровальних фарб, пластичних і волосяних наклейок, перуки, зачіски і пр. відповідно до вимог виконуваної ролі.

Слайд 13

Костюмер Костюмер - працівник, відповідальний за виготовлення, стан і збереження костюмів, що використовуються в театральних спектаклях, при кінозйомках і т.д.

Слайд 14

Освітлювач Освітлювач, працівник одного з технічних цехів театру, відповідальних за світлове оформлення вистави. Світло - один з найважливіших засобів художньої виразності вистави. Світлова апаратура в театрі сьогодні надзвичайно складна і різноманітна. Нараховується кілька основних видів сценічного освітлення.

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне