Адольф Гітлер
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Адольф Гітлер народився 20 квітня 1889 р. в готелі «У померанця» в Браунау-ам-Інн, маленькому австрійському містечку поблизу Лінцу, на кордоні з Баварією, на території тодішньої Австро-Угорщини.
Навчання У реальній школі, яку відвідував хлопчик, він мав серйозні труднощі. Вже перший рік школи (1900/01) йому довелося повторити. В школі Гітлер мало чим виділявся. Його вчителі говорили про недостатнє та швидко зникаюче бажання працювати.
Участь у Першій світовій війні 1 серпня 1914 почалася Перша світова війна. Гітлер зрадів звістці про війну. Він негайно подав заяву Людвігу III, щоб отримати дозвіл служити в Баварській армії. Вже наступного дня йому запропонували з'явитися в будь-який баварський полк. Він вибрав 16-й резервний Баварський полк («полк Ліста», на прізвище командира). 16 серпня він був зарахований у 6-й резервний батальйон 2-го баварського піхотного полку
Формування світогляду Основні засади ідеології Гітлера він описав у автобіографічній книзі «Майн кампф» (нім. «Mein Kampf» — «Моя Боротьба»). В її основі лежали ідеїшовінізму, соціалізму та антисемітизму, увібрані ним від низки австрійських ідеологів.
Діяльність після війни Після завершення Першої світової Гітлер 21 листопада 1918 року повернувся до Мюнхену. Тоді, не бажаючи підпасти під демобілізацію він записався до Рейхсферу. Саме в цей період свого життя відкрився його ораторський талант.
Зовнішньополітична діяльність Гітлер відіграв провідну роль у формуванні так званого Антикомінтернівського пакту, який було укладено між Німеччиною та Японією у листопаді 1936 року. 1937 року до нього долучилася фашистська Італія, якою з 1922 року керував Беніто Мусоліні. Так сформувалася вісь Берлін-Рим-Токіо. Пізніше саме на ці три країни буде покладено провину з розв'язання Другої світової.
Англійська карикатура на пакт про ненапад укладений Гітлером та Сталіним 23 серпня 1939 року
Особисте життя Особисте життя Гітлера та навіть питання його сексуальної орієнтації і викликають чимало запитань та суперечностей. Достовірно можна сказати лише те, що його єдиною офійною дружиною була Єва Браун, з якою він побрався перед самою смертю 29 квітня 1945 року. Дітей Гітлер не мав.
Розпорядок дня та меню Гітлера Дотримувався із 1934 року 10:00: Забирає із стільця біля дверей газети й кореспонденцію і, лежачи в ліжку, переглядає. Далі умивання, гоління, вдягання. Близько 11:00: слуга неодмінно стукав у зачинені двері з привітанням «Доброго ранку, мій фюрере. Уже час!» 11-12:00: за допомогою дзвінка Гітлер вимагає сніданок. До 1938 року — склянка молока і хрусткі хлібці. Пізніше — яблучний, м'ятний або ромашковий чай. Солодкий здобний хліб. У 1944-45 роки — дуже багато тістечок з шоколадом. Або кашу — з вівсяних пластівців, залитих молоком, натертого яблука, кількох горіхів і часток лимона. Іноді сир «Гервайс». Після 12:00: зустрічі, наради і т. д. Між 14 і 17 годинами: обід. Фрукти, суп, квасоля, морква та інші овочі. Картопля і салат (завжди приготований з лимоном). Фюрер любив тушковані овочі (особливо білу квасолю). Овочі йому слід було готувати тільки на свіжій олії. Охоче їв яєчню з хлібом, без скоринки. Довгий час Гітлер їв яйця з чорною ікрою, але коли дізнався ціну на чорну ікру, заборонив йому її подавати.
З 1941 року Гітлер також став їсти сардини в маслі і книдлі з печінки. Міг кілька днів поспіль їсти книдлі, але вони повинні були бути приготовані різними способами. Якщо в будинку були гості, то він їв те ж, що подавалося і гостям, за винятком (після 1931 року) страв з м'яса і на тваринному жирі. Якщо гості їли біфштекс, то йому подавали біфштекс з овочів. Між 20 і 24 годинами: вечеря. Найчастіше — відварене яйце, картопля в мундирі і сир. Після битви під Сталінградом став випивати 1-2 склянки пива, сподіваючись швидше втомитися і піти спати. Однак, коли Гітлер зауважив, що став одужувати, від цієї звички відмовився. Після вечері — одна година відпочинку. Після відпочинку — сон до 6-8 години ранку. До війни — «розмови біля каміну» до 6:00 ранку. Під час війни — обговорення стану справ — часто до 8:00 ранку. Після сніданку з тістечками і грою зі своєю вівчаркою лягав спати.
Схожі презентації
Категорії