X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Злочин та покара

Завантажити презентацію

Злочин та покара

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія створення роману "Злочин і покарання "

Слайд 2

В 1866 журнал "Російський вісник", що видається М.Н. Катковим, опублікував рукопис роману Достоєвського, яка до нашого часу не дійшла. Збережені записні зошити Достоєвського дають підставу припускати, що задум роману, його тема, сюжет, ідейна спрямованість склалися не відразу, швидше за все надалі об'єдналися два різних творчих задуму:

Слайд 3

У другій половині 1865 Достоєвський взявся до роботи над "психологічним звітом одного злочину": "Дія сучасне, в нинішньому році. Молодий чоловік, якого виключено зі студентів університету, міщанин за походженням і живе в крайній бідності ... зважився убити одну стару, титулярний радника, що дає гроші на відсотки. Стара дурна, глуха, хвора, жадібна ... зла і заїдає чужий вік, мучачи у себе в домробітниця свою молодшу сестру ". У цьому варіанті ясно викладена суть сюжету роману "Злочин і кара". Лист Достоєвського до Каткову підтверджує це: "Нерозв'язні питання постають перед вбивцею, неподозреваемие і несподівані почуття мучать його серце. Божний правда, земний закон беруть своє, і він закінчує тим, що змушений сам на себе донести. Примушений, щоб хоча загинути в каторзі, але приєднатися знову до людей. Закони правди і людська природа взяли своє ".

Слайд 4

Чим далі працював і обмірковував Достоєвський план повісті, тим більше розростався її задум і обсяг. Матеріал "п'яненький" органічно переливався в розповідь про вбивцю. За повернення в Петербург в кінці листопада 1855 автор знищив майже повністю написаний твір: "Я все спалив. Нова форма, новий план мене захопив, і я почав знову. Працюю дні і ночі і все-таки працюю мало ". З цього часу Достоєвський визначився у формі роману, замінивши розповідь від першої особи розповіддю від автора, його ідейно-художньої структурі.

Слайд 5

Про себе письменник любив говорити: "Я - дитя століття". Він дійсно ніколи не був пасивним спостерігачем життя. "Злочин і покарання"створювалося на ґрунті російської дійсності 50-х років XIX століття, журнальних і газетних спорів на філософські, політичні, юридичні та етичні теми, суперечок матеріалістів з ідеалістами, послідовників Чернишевського і його ворогів.

Слайд 6

Рік публікації роману був особливим: 4 квітня Дмитро Володимирович Каракозов здійснив невдалий замах на царя Олександра II. Почалися масові репресії. Критика негайно відгукнулася на вихід "Злочини і покарання". Критик Н. Страхов відзначав, що "автор взяв нігілізм у самому крайньому його розвитку, в тієї точки, далі якої вже майже нема куди йти ".М. Катков визначав теорію Раскольникова "виразом соціалістичних ідей".

Слайд 7

З надзвичайною чуйністю Достоєвський умів виділяти факти одиничні, особистісні, але що свідчать про те, що "предвічним" сили змінили напрямок свого руху.

Слайд 8

Петербург у житті Ф.Достоєвського Багато великих письменників XIX століття зображували прекрасне місто Петербург. Значне місце він займає і у добутках Ф. М. Достоєвського, але письменник не говорить про чудову архітектуру, про красу міста. Федір Михайлович як би заглядає усередину бідних будинків, де в жахливих умовах живуть герої його роману «Злочин і покарання». У добутку ми бачимо тільки чорні сходи, облиті помиями, двори-колодязі, що нагадують душогубку, місто облуплених стін, нестерпної духоти і смороду, це місце, у якому неможливо бути здоровим, добрим, повним сил. Петербург душить і давить. Письменник ніколи не показує красу Петербурга. Природи майже немає або акцентується її відсутність.

Слайд 9

У цей момент зелені кольори символізують страждання і надії головних героїв роману. Достоєвський у своєму добутку показав місто, у якому зароджується капіталізм, коли люди, що не зуміли пройти через соціальний перелом, виявляються на дні життя. Петербург є також і діючою особою роману, співучасником страшного злочину Раскольникова і свідком його каяття.

Слайд 10

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота