X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЯК СВЯТКУЮТЬ НОВИЙ РІК У РІЗНИХ КРАЇНАХ СВІТУ

Завантажити презентацію

ЯК СВЯТКУЮТЬ НОВИЙ РІК У РІЗНИХ КРАЇНАХ СВІТУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЯК СВЯТКУЮТЬ НОВИЙ РІК У РІЗНИХ КРАЇНАХ СВІТУ http://nosiki.at.ua

Слайд 2

Усі звикли, що Новий Рік – це сімейне свято і відзначати його треба вдома. А от жителі Бразилії рівно опівночі у цю святкову ніч збираються на узбережжі океану. Бразилійці вшановують богиню моря, даруючи їй прикраси, коштовності, солодощі, сувеніри. Вони відправляють їх у відкритий океан на маленьких човниках і всім серцем вірять, що у новому році неодмінно будуть здоровими і щасливими. Святкувати Новий Рік не обов’язково першого січня! Адже у багатьох країнах святкування відбуваються і не в січні, і навіть не взимку. Як, наприклад, в Ірані, де Новий Рік відзначається 21 березня.

Слайд 3

Напевно, Тобі відомо, що Індія дуже велика країна. Так-от, дати святкування Нового Року в північній, південній, західній і центральній частинах країни різні! В останній це свято припадає на жовтень. Індійці у цей день люблять прикрашати себе квітами, дорослі готують малечі солодкі подарунки, а на дахах будинків запалюють маленькі вогники.

Слайд 4

Якщо на Новий Рік Ти потрапиш до Італії, будь обережним! Не ходи близько під стінами будинків! Адже в італійців є звичай опівночі викидати з вікон непотрібні речі або ж старі меблі. А от кубинці можуть привітати Тебе зі святом, обіллявши водою з вікна своєї квартири. У них це побажання чистоти, здоров’я і радості на новий рік.

Слайд 5

У китайців Новий рік раніше вважався святом для жебраків, так як кожен жебрак міг зайти в будинок і взяти те, що йому потрібно. При цьому господар, який відмовляв жебраку, вважався злим і скупим, і від нього могли піти всі його раби. Однак, в наші дні Новий Рік знайшов дещо інше значення, він став святом абсолютно для всіх.

Слайд 6

А у В’єтнамі вірування ще цікавіше — предки сучасних в’єтнамців вірили, що новий рік припливає на спині коропа, тому сьогодні там існує традиція купувати на Новий рік живого коропа і випускати його в ставок або річку. А головним символом свята — є гілки квітучого персика, які ставлять в будинку і дарують один одному.

Слайд 7

А ось Швеція подарувала світу перші стікляні ялинкові іграшки (в 19 столітті). Там на Новий рік прийнято не гасити в будинках світло і яскраво освітлювати вулиці — це справжнє свято світла.

Слайд 8

В Угорщині у "доленосну" першу секунду Нового року вважають за краще свистіти — причому, використовуючи не пальці, а дитячі дудочки, ріжки, свистки. Вважається, що саме вони відганяють від житла злих духів і закликають радість, благополуччя.

Слайд 9

Кубинці перед Новим роком наповнюють водою весь посуд, що є у будинку, а після опівночі виливають воду з вікон. У такій формі всі жителі острова Свободи бажають Новому року світлого і чистого, як вода, шляху. Поки годинник б'є дванадцять ударів, треба з'їсти дванадцять виноградин, і тоді щастя обов'язково супроводжуватиме тебе всі дванадцять місяців.

Слайд 10

У Шотландії, точніше, в деяких селах цієї країни, Новий рік зустрічають своєрідним факельним ходом: підпалюють бочки з дьогтем і котять їх по вулицях. Таким чином, шотландці "спалюють" старий рік і освітлюють дорогу новому. Ранок нового року у них ще відповідальніший, ніж сама новорічна ніч, адже від того, хто першим увійде до будинку цього дня, залежить благополуччя господарів. Вважається, що щастя приносить темноволосий чоловік, який прийшов з подарунком.

Слайд 11

У Японії серед новорічних аксесуарів величезною популярністю користуються амулети на щастя – граблі. Кожен японець вважає за необхідне їх придбати, щоб під Новий рік було чим загрібати щастя. Щоб задобрити Божество року, що приносить успіх в сім'ю, японці споруджують перед будинком кадомацу – невеликі ворота з трьох бамбукових паличок, до яких прив'язують соснові гілки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота