X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
власність у нашому житті

Завантажити презентацію

власність у нашому житті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: Власність у нашому житті Власність у нашому житті Супрун Валентина Леонідівна вчитель історії та правознавства Жашківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №3 ім.І.М.Ляшенка

Слайд 2

Власність — володіння речами; речі, рухомі й нерухомі, що комусь належать.

Слайд 3

Власність буває: - приватна; комунальна; державна.

Слайд 4

Приватна власність — абсолютне, захищене законом право громадянина чи юридичної особи на конкретне майно (землю, нерухомість, засоби виробництва, гроші і цінні папери, товари, інтелектуальний продукт), яка полягає в тому, що ці об'єкти власності належать приватним особам, сім'ям, групі осіб.

Слайд 5

Комунальна власність— власність територіальних громад сіл, селищ, районів у містах, а також об'єкти їх спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Слайд 6

Державна власність — привласнення державою (як суб'єктом власності) засобів виробництва, робочої сили, частки національного доходу та інших об'єктів власності у різних сферах суспільного відтворення.

Слайд 7

Способи набуття права власності Первинні:  - Вибробництво (винахід); - Знахідка (скарб); - Приватизація. Похідні: Купівля – продаж; Дарування; Обмін; Спадкування;

Слайд 8

Право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка самочинно переробила чужу річ, не набуває право власності на нову річ і зобов’язана відшкодувати власникові матеріалу його вартість. 

Слайд 9

Особа, яка знайшла загублену річ, набуває право власності на неї після спливу шести місяців з моменту заявлення про знахідку міліції або органові місцевого самоврядування, якщо: 1.не буде встановлено власника або іншу особу, яка має право вимагати повернення загубленої речі 2.власник або інша особа, яка має право вимагати повернення загубленої речі, не заявить про своє право на річ особі, яка її знайшла, міліції або органові місцевого самоврядування.

Слайд 10

Особа, яка виявила скарб, набуває право власності на нього. Скарбом є закопані у землі чи приховані іншим способом гроші, валютні цінності, інші цінні речі, власник яких невідомий або за законом втратив на них право власності.

Слайд 11

У разі виявлення скарбу, що є пам’яткою історії та культури, право власності на нього набуває держава. Особа, яка виявила такий скарб, має право на одержання від держави винагороди у розмірі до двадцяти відсотків від його вартості на момент виявлення.

Слайд 12

Особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном – протягом п’яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність).

Слайд 13

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота