Виховання патріотизму та національної свідомості
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
З досвіду роботи класного керівника ЗОШ № 25 м. Маріуполя Патрікєєвої Анни Миколаївни Виховання патріотизму та національної свідомості учнів Україна – рідний край, Рідне поле, зелен гай, Рідне місто й рідна хата, Рідне небо й рідна мати. Я. Скидан
В “Основних орієнтирах виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України ” зазначено: «Патріотизм виявляється в любові до Батьківщини, свого народу, турботі про його благо, сприянні становленню й утвердженню України як суверенної, правової, демократичної, соціальної держави, готовності відстояти її незалежність, служити і захищати її, розділити свою долю з її долею, повазі до українських звичаїв і обрядів, відчутті своєї належності до України, усвідомленні спільності власної долі з долею Батьківщини, досконалому володінні українською мовою.» Патріотизм - одна з найбільш значущих, вічних цінностей, притаманних усім сферам життя суспільства і держави, є найважливішим духовним надбанням особистості, характеризує вищий рівень її розвитку і проявляється в її активно-діяльнісної самореалізації на благо Вітчизни» З досвіду роботи Патрікєєвої А .М.
- Формування та розвиток у учнів високої патріотичної свідомості, почуття вірності своїй Вітчизні, прагнення до виконання свого громадянського обов'язку; - Виховання патріотичних якостей особистості відповідно до моделі "Громадянина - патріота України". Мета роботи з патріотичного виховання З досвіду роботи Патрікєєвої А .М.
Модель «Громадянин-патріот України». творчо мислить здатна саморозвиватися дотримується духовних, правових,загальнолюдських законів яка знає історію і культуру своєї краіни любить свою Батьківщину і народ Особистість духовно та фізично здорова має культуру думки і мови має соціально - активну позицію громадянина З досвіду роботи Патрікєєвої А .М.
Сім’я –перший і найголовніший осередок суспільства. Саме з неї починається формування понять «Батьківщина», «мала батьківщина». А тому виховання поваги до своєї сім'ї, гордості за свою родину, відродження багато в чому втрачених в наші дні понять сімейної історії, сімейної реліквії, сімейної традиції є одним із напрямків патріотичного виховання З досвіду роботи Патрікєєвої А .М.
Зміст поняття патріотизму включає в себе почуття прихильності до тих місць, де людина народилася і виросла. Під час екскурсій учні пізнають рідний край. З досвіду роботи Патрікєєвої А .М. Хомутовський степ Запоріжська Січ
Виховання патріотизму - це невпинна робота по створенню у школярів почуття гордості за свою Батьківщину і свій народ, шанобливому ставленню до історичного минулого Батьківщини, свого народу. 22 січня - день соборності України. Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки. Година спілкування: «Соборна – значить єдина». З досвіду роботи Патрікєєвої А .М.
У патріотичному вихованні підростаючого покоління велика роль ветеранів Великої Вітчизняної війни. Їх виступи на уроках мужності, розповіді про бої з ворогом, про подвиги бойових друзів служать прикладом патріотизму. Стало гарною традицією запрошувати ветеранів Великої Вітчизняної війни напередодні Дня Перемоги на зустріч з нашими учнями. З досвіду роботи Патрікєєвої А .М.
Для того, щоб любити своє місто, його необхідно знати, а щоб дізнатися - вивчати. Вивчення історії рідного міста проводиться як на уроках, так і під час екскурсій. З досвіду роботи Патрікєєвої А .М.
Величезний емоційний вплив на формування патріотизму учнів надають ідеї патріотизму, які розкриваються в художній прозі та оспівані в поезії. З досвіду роботи Патрікєєвої А .М.
Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер, і трави, і води… В годину щасливу і в радості мить, любіть у годину негоди. В. Сосюра З досвіду роботи Патрікєєвої А .М.
Схожі презентації
Категорії