X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Роль грошей у нашому житті

Завантажити презентацію

Роль грошей у нашому житті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роль грошей у нашому житті

Слайд 2

Слайд 3

Коли і чому виникли гроші?

Слайд 4

Слайд 5

Історія українських грошей бере свій початок з часів Київської Русі (ХІ ст.). А назва національної валюти – гривні - походить від назви золотої жіночої прикраси (гривна), яку носили на гриві, або загривку, тобто на шиї.

Слайд 6

Після Полтавської битви 1709 Петро I заборонив використовувати іноземну монету в Україні. Впродовж 18 ст. і до революції 1917 тут домінували російський рубль та копійка (1/100 рубля).

Слайд 7

Але через гіперінфляцію – швидке знецінення грошей,- коли ціни зростали в день по кілька разів, Національний банк мав діяти. В Україні було проведено грошову реформу і 1 вересня 1996 року відбулося введення в обіг гривні. Відповідно до Указу Президента України "Про грошову реформу", грошова реформа проводилась з 2 по 16 вересня 1996 року. Початком реформи стало впровадження в обіг гривні, яка обмінювалась у співвідношенні 1 гривня за 100 000 купоно-карбованців.

Слайд 8

Слайд 9

Історія 1 гривні 1992 рік 1994 рік 2004 рік 2006 рік

Слайд 10

Історія 2 гривень 1992 рік 1995 рік 2004 рік

Слайд 11

Історія 5 гривень 1992 рік 1994 рік 2004 рік

Слайд 12

Історія 10 гривень 1992 рік 1994 рік 2006 рік

Слайд 13

Історія 20 гривень 1992 рік 1995 рік 2004 рік

Слайд 14

Слайд 15

У райському куточку Тихого океану, на острові Яп у Мікронезії, місцеві жителі в якості грошей використовують величезні кам’яні диски з отвором посередині. Їх діаметр коливається в межах 1,5-6 м. Цінність такої купюри визначається її розміром, а також тим, скільки людей постраждало під час перевезення каменю.

Слайд 16

Справа в тому, що на рідному острові таких каменів немає, тому місцевим доводиться пливти в каное на сусідній острів Палау, де кам'яних дисків поки що чимало, і доставляти «грошенята» додому.

Слайд 17

Це улюблені купюри всіх дітей. Використовуються вони лише в тематичних парках Діснея, курортах та круїзних кораблях. Цінність долара Діснея, створеного ще в 1987 році, прирівнюють до вартості долара США.

Слайд 18

Деякі народи Західної Африки аж до ХХ ст. користувалися скрученими залізними паличками довжиною 33-36 см. Їх називали кіссі-пенні і часто використовували під час поховальних церемоній.

Слайд 19

До 2011 року найбільшою монетою в світі була канадська монета вартістю 1 мільйон канадських доларів. Важить вона 100 кг і на 99,9 % створена з чистого золота.

Слайд 20

Та в жовтні 2011 австралійці перевершили канадців. Гігантська австралійська монета, випущена монетним двором Парта, важить більше тонни. Товщина золотої красуні — 12 см, діаметр сягає 80 см.

Слайд 21

У Сомалі замість монет використовують ось такі геометричні фігури конуса (вода), кулі (земля), піраміди (вогонь), циліндра (дерево) і куба (метал).

Слайд 22

Славиться ця країна й іншими незвичайними монетами у формі авто, гітар та мотоциклів.

Слайд 23

Через війну в 1944-1945 роках у Японії стрімко зменшились запаси металу. Тож деякі монети виготовляли з червоного і коричневого матеріалу, схожого на картон.

Слайд 24

На монгольській монеті вартістю 500 тугриків, де зображений американський президент Джон Кеннеді, є маленька кнопка. Натиснувши на неї, можна почути історичну фразу президента: «Я пишаюся тим, що я берлінець!»

Слайд 25

Ці круглі монети з надміцного пластику зображають планети Сонячної системи. Такі дивні гроші виготовили в Національному космічному центрі і Університеті Лестер спеціально для космічних туристів.

Слайд 26

Слайд 27

“Пригоди Буратіно”

Слайд 28

“Простоквашино”

Слайд 29

“Острів скарбів”

Слайд 30

“Пригоди Робінзона Крузо»”

Слайд 31

Софокл: “Ніщо не сприяє у такій мірі, як гроші, встановленню серед людей лихих законів та поганих звичаїв. Гроші сіють розбрат і виганяють людей із домівок, гроші призводять найшляхетніших осіб до усього ганебного та нищівного для людини, вони ж учать здобувати із будь-якої речі лише зло та беззаконня”

Слайд 32

Слайд 33

“Кишенькові гроші та європейські діти” Як в різних країнах навчають дітей поводитися з грошима: у Німеччині школярі платять батькам податки, у Швеції - бізнес з 15 років, а в США - фінансові табори.

Слайд 34

Маленькі турки перші ліри на кишенькові витрати отримують за поцілунки! У Туреччині на великі національні свята всім дітям, навіть немовлятам, прийнято дарувати святкові гроші.

Слайд 35

Підлітки часто підробляють тим, що влаштовують дискотеки. Орендують недорогу апаратуру, домовляються про оренду приміщення - і вперед. На цьому можна добре заробити, якщо людям сподобається і не буде заворушень. Більш того, вже з 15 років вони можуть заснувати свою компанію.

Слайд 36

З раннього віку американці привчають дітей самостійно заробляти, часто стаючи першими "роботодавцями". Так, щоб отримати кишенькові гроші (їх починають видавати в 9-10 років), дитина повинна щось зробити у будинку: прибрати у своїй кімнаті, винести сміття, вигуляти собаку .

Слайд 37

В угорських сім'ях прийнято вчити дитину поводитися з грошима, граючи у фінансові ігри, наприклад, "Монополію". А в школі на уроках з домоводства їм розповідають, як складати особистий бюджет і заощаджувати. Що стосується кишенькових грошей, то їх дають небагато - до 3000 форинтів ($ 12) на тиждень.

Слайд 38

Французи відрізняються тим, що люблять штрафувати своїх дітей. Приміром, вони забирають за якусь провину 5 євро із загальної суми кишенькових грошей. Або ж просто зменшують або збільшують їх розмір в залежності від поведінки чада. А підробляють французькі школярі, зазвичай, бебісіттінгом. Наприклад, за 3 години такої роботи можна отримати 25-30 євро.

Слайд 39

В середньому німецький школяр на свої витрати отримує 5-20 євро на тиждень. Але іноді батьки забирають назад 20% від суми кишенькових грошей. Таким чином привчаючи своїх дітей до податків..

Слайд 40

Коли ж діти починають заробляти по-справжньому, при цьому залишаючись жити з батьками, то вони повинні платити так званий батьківський збір - 10% від своєї зарплати. Так вони усвідомлюють: не все зароблене можна витрачати на себе.

Слайд 41

Слайд 42

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота