X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Попередження торгівлі людьми

Завантажити презентацію

Попередження торгівлі людьми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів ім.Ю.М.Коцюбинського Виховна година з елементами тренінгового заняття на тему: “ Попередження торгівлі людьми “ Класний керівник Горбаченко І.В. Психолог-методист Лісовецька І.М.

Слайд 2

Мета: підвищення рівня поінформованості учнів щодо проблеми торгівлі людьми Задача: - виявити рівень поінформованості учнів щодо проблеми торгівлі людьми; - сформувати уявлення про суть торгівлі людьми; - з’ясувати причини торгівлі людьми; - ознайомити учнів з різними формами торгівлі людьми; - позбавитися небезпечних стереотипів щодо торгівлі людьми.

Слайд 3

Торгівля людьми: як це попередити

Слайд 4

Статистика свідчить: За даними Держдепартаменту США, щороку в рабство потрапляють 600-800 тис. осіб. За оцінками Центру безпеки людини, цей показник значно більший і дорівнює 4 млн. Згідно з дослідженнями Міжнародної Організації Праці, близько 12,3 млн. людей у світі займаються примусовою працею, в т.ч. 2.4 мільйони – в результаті торгівлі людьми. За даними ЮНІСЕФ, жертвами торгівців людьми щороку стають 1,2 млн. дітей.

Слайд 5

За даними ООН, людей продають у рабство в 127 країнах світу. В 11 держав відмічених «дуже високий» рівень активності викрадачів людей, серед них – Росія, Україна, Білорусь, Молдова і Литва. Щороку в Україні, Білорусії, Болгарії, Молдові, Румунії до тенет работоргівців потрапляє близько 225 тис. людей. При цьому Україна є лідером Східної Європи за кількістю постраждалих. Україна виступає одночасно і як країна призначення (в основному, з країн СНД і Азії), і як країна походження і транзиту (до Західної Європи, Японії, США, Австралії, Ізраїлю й ін.).

Слайд 6

Торгівля людьми це протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці: це сучасна форма рабства.

Слайд 7

ПРИЧИНИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Слайд 8

Інформаційні: погана обізнаність українських громадян щодо можливостей працевлаштування за кордоном та їх наслідки; публікації багатообіцяючої реклами в пресі та «агітація»; низька обізнаність стосовно своїх прав.

Слайд 9

Правові: відсутність належної системи захисту потерпілих; недостатнє покарання злочинців.

Слайд 10

Причини, пов’язані з «людським фактором»: складні стосунки в сім’ї (відсутність або недостатність батьківської опіки над дітьми, вживання батьками алкоголю, наркотиків; очікування фінансової допомоги від одного з членів родини ….) слабкі професійні навички; зависока або занизька самооцінка; бажання зробити запаморочливу кар’єру; швидко без зайвих зусиль заробити великі гроші; жага до «красивого життя»; надмірна схильність до ризикованої поведінки; зайва довірливість ….

Слайд 11

ФОРМИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Слайд 12

рабство або звичаї, подібні до рабства; підневільний стан; залучення в боргову кабалу; торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації; торгівля людьми з метою використання у порнобізнесі; торгівля людьми з метою трудової експлуатації (примусова праця); торгівля людьми з метою використання у жебракуванні; торгівля людьми з метою вилучення органів; торгівля людьми з метою використання у збройних конфліктах; торгівля людьми з метою втягнення у злочинну діяльність; проведення дослідів над людиною без її згоди; Усиновлення/удочеріння з метою наживи.

Слайд 13

ЕТАПИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Слайд 14

ВЕРБУВАННЯ ПЕРЕМІЩЕННЯ ПЕРЕДАЧА ЛЮДИНИ ОДЕРЖАННЯ ЛЮДИНИ ЕКСПЛУАТАЦІЯ

Слайд 15

Типові приклади рекламних оголошень, які дають привід замислитися: «Робота в кращих клубах Європи для дівчат 18-30 років. Усі витрати за рахунок фірми. Щомісячна оплата від 1500 доларів США» «Робота. Всі будівельні спеціальності, сільськогосподарські роботи, водії, хатні робітниці, няні. Велика Британія, Ізраїль, Іспанія, Об’єднанні Арабські Емірати, Португалія. Вимоги до претендентів: чоловіки та жінки 18-55 років. Швидке оформлення закордонних паспортів та віз».

Слайд 16

Торгівля людьми: міфи та стереотипи

Слайд 17

Міф № 1. Зі мною такого не станеться. Міф № 2. Торгівля людьми – це торгівля виключно лише молодими жінками, яких використовують виключно у сексуальній сфері. Міф № 3. Вони знали, що їх може очікувати, тож самі й винні. Міф № 4. Тільки малоосвічені, наївні люди можуть стати жертвами торгівлі людьми. Міф № 5. Робота у сусідній Росії є менш ризиковою, ніж у Туреччині Міф № 6. Друзі та родичі не можуть бути замішаними у торгівлю людьми. Міф № 7. Довести вину і покарати торгівців людьми неможливо.

Слайд 18

Національна “гаряча лінія” з питань протидії торгівлі людьми 0-800-500-225 (дзвінки в межах України безкоштовні) +38-044-205-37-36; 205-36-94 (для дзвінків у межах Києва та з-за кордону)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота