X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гігієна харчування

Завантажити презентацію

Гігієна харчування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТЕМА ПРОЕКТУ: ГІГІЄНА ХАРЧУВАННЯ та її вплив на здоров'я людини

Слайд 2

МЕТА ПРОЕКТУ: дослідити таке явище, як гігієна харчування; розглянути правила харчування; виявити користь і шкоду різних продуктів харчування; дослідити масу тіла учнів школи; ознайомитися з хворобами, які пов'язані з харчуванням людини.

Слайд 3

Навіщо потрібно їсти? Навіть коли людина спить, її серце, легені, шлунок — всі органи працюють, отже, витрачають енергію. А коли ми бігаємо чи виконуємо якусь роботу, — організм витрачає ще більше енергії. Звідки ж її поповнювати? Допомагає їжа. Дитина росте, а для росту необхідні «будівельні матеріали». Де їх взяти? Знову допоможе їжа. На вулиці величезний мороз, але температура тіла людини залишається майже такою ж, як і в спеку (36,5° — 36,8°). Це тому, що в організмі людини частина енергії переходить в теплову. Отже, їжа нас ще й гріє, дає тепло. Що ж таке їжа? Це джерело енергії, тепла, матеріал, з якого будується людське тіло. Наше здоров'я теж залежить від того, що, коли і як ми їмо. Щоб бути здоровим, необхідно знати всі правила харчування.

Слайд 4

Що краще? Недоїсти чи переїсти? Якщо людина харчується правильно, то отримує за добу стільки енергії (тобто калорій), скільки й витрачає. Так і повинно бути. Але якщо переїдає, їсть багато солодощів, пиріжків, тістечок, та ще й в проміжках між основним вживанням їжі, частина поживних речовин відкладається в організмі в вигляді жиру. Переїдання є причиною багатьох хвороб. Якщо ж людина недоїдає, організм витрачає всі запаси енергії. Це веде до ослаблення організму, знижує його опір хворобам. Надмірне схуднення теж є причиною деяких хвороб. Тож краще їсти в міру! Від того, що та як їдять, залежить здоров'я. Їжа повинна мати всі ті речовини, з яких складається тіло людини. Тому кожній людині треба вживати необхідні білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни і воду.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

ВОДА. Надзвичайно потрібна. Потрапляє з їжею, напоями.

Слайд 9

Як і коли їсти? Для того, щоб їжа приносила користь, необхідно знати години харчування, а також правильно розподілити, коли і які продукти вживати. Наприклад, продукти, багаті на білок (м'ясо, рибу, яйця, горох, квасолю), вживають на сніданок та обід, а страви з круп та овочів залишають на вечерю. Необхідно, щоб їжа була різноманітною. Але є продукти, вживання яких треба обмежити. Це цукор, жир, сіль, борошняні вироби. Від надмірного вживання солодощів люди повнішають, у них псуються зуби. Люди, які вживають багато жирів, більше хворіють. Надлишок в організмі солі теж може стати причиною захворювань. Сніданок, Обід Вечеря

Слайд 10

ПОРАДИ КУХАРЯ Здоров'я залежить і від того, як швидко людина їсть і наскільки ретельно пережовує їжу. Тому: не поспішайте, їжте безшумно, не плямкаючи; жуйте з закритим ротом; не їжте зайвого, навіть якщо дуже смачно і здається, що ви змогли би з'їсти ще; в тарілку кладіть рівно стільки, скільки зможете з'їсти; не їжте солодкого, доки не з'їсте першої та другої страви

Слайд 11

ПРАВИЛА ХАРЧУВАННЯ Їсти потрібно 4 рази на день в один і той самий час, і тоді завжди буде апетит. Обов'язково снідайте перед тим, як і роботу, до школи, по справам. Вечеряти потрібно не пізніше, ніж за 2 години до сну. Їсти потрібно повільно, добре пережовуючи. Не можна жувати на ходу.

Слайд 12

Чому не можна під час вживання їжі розмовляти? В роті є «маленький язичок», який то відкриває, то закриває отвір між порожниною рота і порожниною носа. Коли ж розмовляти з набитим їжею ротом, «ма ленький язичок» може відкрити порожнину носа і шматочки опиняться в носі. Ще небезпечніше, коли їжа може потрапити в ди хальне горло (гортань), або навіть в легені. Щоб вида лити її звідти, необхідна термінова операція.

Слайд 13

ІДЕАЛЬНА МАСА ТІЛА Підтримання маси тіла в рекомендованих межах є одним із принципів здорового харчування. Якщо людина має зайву вагу, це завжди свідчить про те, що харчується вона неправильно. Наявність надлишку ваги визначити дуже просто, варто лише порівняти її із нормальними значеннями, відповідними для даного віку. Визначити нормальну масу тіла людини можна за допомогою певних нескладних формул. Орієнтовно розрахунок маси тіла у дітей віком від 2 до 10 років можна проводити за такою фор мулою: М(кг) = 10 + 2п, де: п - вік дитини (в роках), 10 - маса дитини у віці одного року, 2 - річна добавка в масі. Такою формулою розрахунку можна користуватися до 10-річного віку.

Слайд 14

Вважається, що середня маса тіла дитини у віці 10 років становить 30 кг. Надалі щороку дитина набирає в середньому 4 кг. Таким чином, для дітей старше 10 років нормаль на маса тіла розраховується за формулою: М(кг) = 30 + 4(п- 10), де п- вік дитини в роках.

Слайд 15

Для оцінки маси тіла людини віком старше 18 років науковці використовують індекс маси тіла (біомас-індекс) Кетле - ІМТ. ІМТ = М/ЗР2 , де М - маса тіла (кг); ЗР - зріст (м). Оцінка ІМТ проводиться за спеціальною таблицею Показник ІМТ Оцінка стану харчування Жінки Чоловіки 39,00 Надмірна вага Ш ступеня

Слайд 16

В И С Н О В К И Працюючи над створенням проекту я дійшла такого висновку: Якщо хочете бути здоровими – дотримуйтеся правил гігієни харчування; Вживайте в їжу продукти харчування, які багаті на білки, жири, вуглеводи та вітаміни.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота