Будь вимогливим і ніжним: перед тобою природа!
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета проекту: Розширення знань про історію створення Червоної книги України, рослинний і тваринний світ Харківщини. Виховання ціннісного ставлення до багатств свого краю. Усвідомлення своєї причетності до збереження природи. Розвиток життєвих компетенцій та акторських здібностей.
Девіз Задумайся, затамувавши подих, Збиваючи з шовкових трав росу: Крім доброти, дарує нам природа Себе й свою немеркнучу красу
Про історію створення Червоної книги України Під впливом господарської діяльності людини рослинний покрив України дуже змінився : розорано степи, ліси на значних площах викорчувано і замінено на сільськогосподарські угіддя, осушено багато боліт тощо. Тому проблема збереження рослинного світу стала надзвичайно актуальною, життєво важливою. Наукове узагальнення інформації в галузі охорони окремих видів рослин і грибів відображається в Червоних книгах.
Червона книга України Постановою Верховної Ради України від 29 жовтня 1992 р. затверджено Положення про Червону книгу України, яка є основним державним документом з питань охорони тваринного і рослинного світу. Вона містить узагальнені відомості про сучасний стан тварин і рослин країни, які перебувають під загрозою зникнення, і заходи щодо їх збереження та науково обгрунтованого відтворення. До Червоної книги заносяться види, які постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах на території України, в межах її територіальних вод, континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, і знаходяться під загрозою зникнення.
Червона Книга Перший том –”Тваринний світ”включає 382 види тварин. Всі тварини і рослини поділяються на такі категорії: Зниклі.(Немає вже в природі). Зникаючі.( Під загрозою). Вразливі.(Можуть зникнути). Рідкісні. Другий том –”Рослинний світ”включає 541 вид рослин. Невизначені.(Не визначено до якої категорії віднести). Недостатньо відомі. Відновлені.(Вимагають постійного контролю над збереженням).
Рослини Харківської області, занесені до Червоної книги Горицвіт весняний Зозулині черевички Лілія лісова Півонія тонколиста Рябчик малий Тюльпан дібровний Цибуля ведмежа Шафран сітчастий та багато інших.
Рослини Харківської області, що охороняються – волошка, смілка,горицвіт весняний, рябчик малий
Тварини Харківської області , які занесені до Червоної книги Видра річкова Горностай Жук – олень Журавель сірий Могильник Орлан – білохвіст Хом'ячок – сірий Тхір лісовий П’явка аптечна
Птахи Харківської області, занесені до Червоної книги -сова болотяна,сорокопуд, канюк степовий,могильник
Ссавці Харківської області, занесені до Червоної книги – сліпачок звичайний,вечірниця мала, хомячок сірий, вухань звичайний
Ліс – наш друг Люди, які мешкали поруч з лісом, завжди користувалися його дарами. Адже ліс є охоронцем і годувальником, він лікував, давав одяг, будівельні матеріали. Деревина була сировиною для виготовлення знаряддя праці. Найдавнішими деревообробними промислами були теслярство і бондарство. Тесали ліс, виготовляли бочки. виробляли деревне вугілля, заготовляли дрова,будівельний ліс, живицю, будували гути – скляні заводи. Людина завжди була органічною частиною навколишнього середовища, а відтак з повагою ставилася до природи і з вдячністю користувалася її дарами.
Гутянське лісове господарство На сьогодні Гутянське ЛГ займає особливе місце на Харківщині. Господарство складається із 6 лісництв. При ньому є лісопромисловий і транспортний цехи. Основні породи : твердолистяні (дуб, ясен,клен), хвойні (сосна звичайна), мяколистяні(осика, тополя, вільха). Для збереження унікальних пам'ятників природи Закон України на території Гутянського ЛГ охороняє три дуби, яким більше 300 років. У Шарівському і Володимирівському лісництві для майбутніх поколінь зберігаються генетичні резерви дуба звичайного і сосни звичайної . У Володимирівському лісництві є цікаві випробувальні культури сосни жовтої гірської, насіння для неї було завезено із США .
Зелена книга України діє … Кленово – липові діброви занесені до Зеленої книги України. Під охорону взято комплекс лісів Володимирівського лісництва. До Зеленого списку Харківщини занесено рослинне угрупування ясенево – дубового лісу. Для збереження лісів Слобожанщини слід надати їм якості Слобожанського національного природного парку.
Ми побачили і дізналися Камера, що є на вишці, допомагає попередити багато лісових пожеж. За кількістю річних кілець на зрізі дерева можна дізнатись скільки йому років.
Ми побачили і дізналися Деревину на паркет Гутянське ЛГ експортує в Ізраїль, Грецію, Німеччину, Литву. Підйомні крани допомагають людям у заготовці сировини
Первоцвіти нашого лісу Проліски близько 92 види. Підсніжник Первоцвіт в Україні 9 видів. Сон – трава в Україні 7 видів Мати – й – мачуха Кульбаба
Первоцвіти просять Ми б завжди були красиві,- І пахучі, і щасливі, Якби в полі, в лісі, в лузі. Бачили б нас тільки друзі. Ті, які б нас не топтали, Без потреби не зривали
А ми теж підгодовуємо птахів Настала холодна зима. Пухнастий сніг, немов периною, укутав землю, дахи будинків, кущі і дерева. Важко добувати їжу птахам. Тому вони перекочовують в найближчі міста і селища. Взимку багато птахів тиснуться до людського житла. Голодом страшна зима птахам, а не холодом. Учні нашого класу разом зі своїми родинами виготовили годівнички, принесли корм. На годині спілкування розвісили їх на пришкільній території. Якщо кожна школа в нашій країні поставить хоча б одну годівницю, то всі птахи будуть забезпечені кормом. Птахів можна підгодовувати насінням соняшнику, гарбуза, кавуна, крихтами білого хліба. А дятли і синиці з задоволенням поласують несолоним салом і м'ясом. Птахи - наші друзі і невтомні помічники в боротьбі зі шкідниками сільського господарства. Бережіть птахів!
Схожі презентації
Категорії