Звуки і букви. Склад. Наголос. Позначення м’якості приголосних знаком м’якшення (ь)
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Відгадайте загадки, а відгадки надрукуйте на планшетах. Білий камінь у воді тане. Тоненьке, кругленьке, Серце чорненьке, Хто на його слід погляне, Думку його взнає. Влітку медом ласував, Досхочу малини мав, А як впав глибокий сніг, Позіхнув і спати ліг. Бачив чи не бачив сни, А проспав аж до весни. Чому ми не змогли правильно надрукувати відгадки? Послухайте казку про героя нашого уроку.
У головному місті Абетка, країни Мова жили собі 33 українських літери. Серед них був і Знак М’якшення. Цей знак і буква "И" відчували себе нещасними, бо не могли стояти першими у бодай одному слові. Ці двоє дуже сумували через свою "непочатковість". Інші 31 літера зневажали цих двох. А Знака М’якшення особливо. Образився тоді цей знак і пішов геть з Абетки. Зітхнули з полегшенням літери цього міста. Та дарма... Раптом у мовному місті все пішло шкереберть, бо у багатьох слів Знак М’якшення є важливим і необхідним. По-перше, всім прийшлося ходити пішки, бо зник автомобілЬ. Зникли майже всі місяці, рік без Знака М’якшення це лише Лютий і Листопад. Всі інші місяці пішли геть, слідом за своїм знаком. Так і жили абетківці: то дощ, то сніг, то мороз, то вітер, бо восени та взимку лише така погода. Зникли всі свята, бо вони святкуютЬся у місяцях із Знаком М’якшення. Все, що було близЬко, стало дуже далеким. Зник лЬон і жителям не було у що одягтисЬ. І ще багато чого змінилось у гірший бік... Тоді літери визнали свою помилку і провину. ВибачившисЬ, покликали вони Знак М’якшення назад. Тоді і місті Абетка знову все стало правилЬно. Казка про Знак М’якшення
Знайомтесь! Хто абетку з вас вивчав, Різні букви зустрічав. Кожна з них-від А до Я- Промовля своє ім’я. Лиш одна із них німа, В неї голосу нема. Здогадався, певно,всяк! Звуть цю букву…
Схожі презентації
Категорії