X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Звук [а]. Буква А

Завантажити презентацію

Звук [а]. Буква А

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Звук [а]. Буква А Навчання грамоти 1 клас Презентацію підготувала вчитель – методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна

Слайд 2

Слайд 3

Послухайте оповідання про хлопчика та його добру подругу. Читання оповідання вчителем (Буквар, с. 38)

Слайд 4

Слайд 5

Робота над змістом Як звали хлопчика? Як звали його подругу? Як абетка віталася з хлопчиком? Що робила абетка, коли Тарасик правильно відповідав? А коли помилявся?

Слайд 6

Робота над словом Вимовте слово «абетка». Вимовте перший звук у цьому слові. Як проходить струмінь повітря? Який це звук? Чому?

Слайд 7

Акваріум На віконці ставок, Повно в ньому рибок.

Слайд 8

Ось вона яка – Розбійниця морська! Всіх би проковтнула Зажерлива…

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Робота з букварем (с. 38-39). Робота з малюнком. Як зобразив художник абетку? Що в неї на голові? Які букви записані на короні? Дівчина-абетка висипає перед нами літери. Полічіть, скільки разів зустрічається літера «а». 6 Які літери ще ви можете назвати?

Слайд 27

Аналітико-синтетична робота Назвіть зображені предмети, погрупуйте їх. Шкільне приладдя, шкільні меблі. Звуко-буквені зіставлення. Ми вивчили букву, яка позначає звук [а], тому будемо позначати його буквою «а».

Слайд 28

Робота з предметами, намальованими у «віночку» Розгляньте предмети, намальовані у «віночку». Калина, айстри, бабка, аґрус, абрикос, автомобіль, акація. Що намальовано першим? Калина. Що ви знаєте про калину?

Слайд 29

Робота з предметами, намальованими у «віночку» Калина — кущ, який цвіте білими квітами. Ягоди в неї червоні. Це лікарська рослина. Калина — символ України. Скільки разів у слові «калина» ми чуємо звук [а]? 2 Визначте місце звука [а] в цьому слові.

Слайд 30

Робота з предметами, намальованими у «віночку» Які ще рослини намальовані? Назвіть їх. Визначте місце звука [а]. Яка тварина намальована? Назвіть слова — назви предметів, у яких звук [а] чується на початку слова, в середині, в кінці. До звукових моделей доберіть слова, які їм відповідають. Калина, абрикоси.

Слайд 31

Робота з малюнком (Буквар, с. 39.) Розгляньте малюнок. Кого ви бачите на ньому? Зайчика, качечку. До кого прибіг зайчик? Між чим біжить зайчик? Між квітами.

Слайд 32

Робота з малюнком (Буквар, с. 39.) Ці квіти називаються — верес. Подивіться, якого вони кольору? Бузкового, лілового. Яке слово спадає вам на думку, коли чуєте слово «верес»? Вересень.

Слайд 33

Читання вірша вчителем Словникова робота Сутінки — … час перед заходом чи сходом сонця, напівтемрява. Вутінка — … качка.

Слайд 34

Читання вірша вчителем Аналіз змісту вірша До кого прибігло зайченятко? Про що воно просило вутінку? Чому зайченятко хотіло, щоб було світло?

Слайд 35

Робота в різнорівневих групах 1 група. Полічіть, скільки разів у вірші зустрічається літера «а». 6 2 група. Прочитайте слова, речення у вірші, які ви можете прочитати.

Слайд 36

, .

Слайд 37

Підсумок уроку Яку букву ми вивчили сьогодні на уроці? Який звук вона позначає? Доберіть слова зі звуком [а].

Слайд 38

Слайд 39

Запрошуємо до мультзали.

Слайд 40

Запрошуємо до мультзали.

Слайд 41

До зустрічі, діти! Будьте здорові!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова