X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
реферат

Завантажити презентацію

реферат

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Гендерні аспекти спілкування” Підготував: студент групи Ібас - 11 Нестерук Дмитро

Слайд 2

Однією з найважливіших проблем сучасної лінгвістики є дослідження комунікативної взаємодії індивідів (жінка-чоловік) у співвідношенні з параметрами мови. Гендерний статус учасників спілкування впливає не лише на стратегію і тактику мовленнєвого спілкування, а й на його тональність, стиль, характер.

Слайд 3

Гендерні пошуки у лінгвістиці зводяться до таких підходів: -    маніфестація  гендеру в стилі спілкування; -    виявлення  особливостей мовлення чоловіків та жінок - мовні гендерні стереотипи; -    вираження гендеру на різних мовних рівнях: морфологічному, лексичному та текстуальному; -    гендер і традиції мовленнєвого етикету.

Слайд 4

Як стверджують  психологи, лінгвісти, стиль спілкування  жінок і чоловіків найяскравіше репрезентується в діловій та професійній сфері.

Слайд 5

Чоловічий стиль спілкування зорієнтований на систему домінування: чоловікам притаманна завищена самооцінка, самовпевненість, зосередженість на завданні, схильність до стереотипів у спілкуванні. Такий стиль називають авторитарним. Для чоловіків найважливішою є інформація, результат, факти, цифри, для них тільки одна відповідь правильна (переважно це - власна думка).

Слайд 6

Для чоловіків  характерним є виокремлення свого  «Я», а для жінок -актуалізація «Ми» в налагодженні професійних ділових контактів.

Слайд 7

Жінки репрезентують демократичний стиль спілкування: колегіальне прийняття рішень, заохочення активності учасників комунікативного процесу, що сприяє зростання ініціативності співрозмовників, кількості нестандартних творчих рішень.

Слайд 8

Для зображення вербальної поведінки жінок типовим є підсилення ступеня вияву певної ознаки шляхом таких інтенсифікаторів: дуже, надто, надзвичайно, вельми, сильно, страх (як), здорово, не на жарт, ой! ох! аж он як, тощо. Отже, жінки схильні  перебільшувати вияв ознаки

Слайд 9

Типовою рисою жіночої  вербальної поведінки  є прагнення створити доброзичливу атмосферу спілкування, уникати засобів, що можуть образити співрозмовника, демонструвати загальну позитивну налаштованість.

Слайд 10

Чоловіки демонструють свою незаперечну переконаність (я глибоко переконаний, ясна (звісна) річ, що й казати, зрозуміло). Бажання чоловіків показати у спілкуванні з жінками високий рівень ерудиції спонукає їх до вживання професійної лексики.

Слайд 11

Гендерні  особливості спілкування  виразно виявляються  в етикетному спілкуванні. Під час розмови жінки зазвичай відверто дивляться у вічі співрозмовника, чоловіки ж частіше уникають прямого погляду. Жінки здебільшого починають і підтримують розмову, а чоловіки контролюють і керують перебігом її. Жінки частіше ніж чоловіки просять вибачення, докладно щось пояснюють. У етикетних  ситуаціях знайомства чи прощання домінує  чоловіче мовлення, що виявляється  у компліментах та цілуванні руки жінки.

Слайд 12

Запропоновані висновки про гендерні аспекти спілкування не претендують на вичерпність, універсальність, але заслуговують на увагу для подальших серйозних студій цієї проблеми.

Слайд 13

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова