Буква Є, є на позначення звукосполучення [йе].
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Є Буква Є, є на позначення звукосполучення [йе]. Урок 183 КЗ “Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6” Вчитель початкових класів: Долотова В.Є. scul32.ucoz.ru
Чому веселка порівнюється з коромислом? Що це таке? (Дерев'яна дуга, на якій носять відра з водою.) scul32.ucoz.ru
scul32.ucoz.ru Подивіться на нашу веселку. Чи можна її так назвати? Вона ж не весела, а безрадісна, бо не барвиста, а чорно-біла. Хто з вас може назвати по порядку кольори райдуги? Скільки їх усього?
Я Ю Ї Назвіть ці букви. Які звуки ми при цьому вимовляємо? Коли букви Я, Ю, Ї позначають сполучення приголосного м'якого звука [й'] з голосним звуком? scul32.ucoz.ru
їж яб юн їз ял юш Прочитайте склади, назвіть слова, у яких є такі звукосполучення. їжак, яблуко, юнга, поїзд, ялинка, юшка. scul32.ucoz.ru
ня тю ля лю ря рю Прочитайте прямі склади. Чому в них немає букви ї? Неня, тюльпан, лялька, ключ, звірята, рюкзак Назвіть слова з прочитаними злиттями scul32.ucoz.ru Голосний звук [і] та м'якість приголосного позначає буква і.
Єва малює, Єва співає, Єва танцює І вишиває; Страви готує, Брата годує, Підлогу миє — Все Єва вміє. scul32.ucoz.ru А тепер послухайте завдання від другого з братів-кольорів — жовтогарячого. У нього є знайома дівчинка, дуже працьовита. Вона все вміє робити. Послухайте вірш про неї, запам'ятайте її ім'я.
Єва, малює, співає, танцює, вишиває, готує, годує, миє, вміє. Поділіть на склади слова, у яких говориться про те, що робить дівчинка. Який склад у всіх слів однаковий? Якою буквою будемо його позначати на письмі? scul32.ucoz.ru Послухайте ще раз вірш про Єву. Плесніть у долоні, якщо почуєте в слові звукосполучення [й'е].
ЛІТНЄ СИНЄ Звуко-буквений аналіз слів. scul32.ucoz.ru Назвіть другий склад кожного слова. Що про них можна сказати? (Однакові склади НЄ.) Якою буквою скористаємося в другому складі, щоб позначити голосний звук [е] і м'якість приголосного звука [н']?
Буквар С.124 Читання слів із буквою Є в різних позиціях (с. 124 букваря). МОЛОДЦІ! scul32.ucoz.ru
Слухання-розуміння казки В. Сухомлинського «Барвисте коромисло» (с. 125). МОЛОДЦІ! scul32.ucoz.ru
Схожі презентації
Категорії