X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зывяле листя І. Франко

Завантажити презентацію

Зывяле листя І. Франко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Івана Яковича Франка

Слайд 2

Зустрічаймось. Вітаймося словом, Погляд – в погляд, і в руку – рука. Ми приходимо в світ для любові. Все, що інше, - неправда гірка. Ганна Чубач

Слайд 3

У Франка є прекрасна річ – лірична драма “Зів’яле листя”. Це такі легкі, ніжні вірші, з такою широкою гамою почуттів і розуміння душі людської, що читаючи, не знаєш, кому віддавати перевагу: чи поетові боротьби, чи поетові- лірикові, співцеві кохання і настроїв... М. Коцюбинський

Слайд 4

Слайд 5

Протягом десяти років І.Франко пише цілий ряд інтимних поезій, які об'єднує у книжку “Зів'яле листя”. Поет дає їй підзаголовок “Лірична драма”. Провідний мотив збірки – нерозділене кохання.

Слайд 6

Проблемне питання: Чи можна збірку “Зів'яле листя” назвати драмою? Чому?

Слайд 7

Скорботна інтимна лірика Чарівна краса природи, втрата і любов Пекельні переживання поета, викликані нещасливим коханням, що довели його до відчаю

Слайд 8

Слайд 9

Явилась друга — гордая княгиня, Бліда, мов місяць, тиха та сумна, Таємна й недоступна, мов святиня. Мене рукою зимною вона Відсунула і шепнула таємно: "Мені не жить, тож най умру одна!" І мовчки щезла там, де вічно темно.

Слайд 10

Явилась третя — женщина чи звір? Глядиш на неї — і очам приємно, Впивається її красою зір. Та разом страх бере, душа холоне І сила розпливається в простір. За саме серце вхопила мене, Мов сфінкс, у душу кігтями вп'ялилась І смокче кров, і геть спокій жене. Минали дні, я думав: наситилась, Ослабне, щезне… Та дарма! Дарма!

Слайд 11

Спасибі тобі, моє сонечко, За промінчик твій – щире словечко! Як промінчика не здобуть притьмом, Слова щирого не купить сріблом.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

“Червона калино,чого в лузі гнешся” Червона калина – вродлива дівчина Дуб – молодий парубок Прагнення калини до сонця – любов до життя, важкі переживання людини за свою гірку долю.

Слайд 15

“Чого являєшся мені у сні ?”

Слайд 16

Слайд 17

Три жмутки – це три дії, зміст яких життя, невдале кохання, розчарування, відчай (смерть) ліричного героя. Три жмутки – це три періоди любові:

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Що є любов для вас?

Слайд 21

Вивчити напам’ять один із віршів збірки “Зів'яле листя” І. Франка.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література