X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життя на творчість Ліни Костенко

Завантажити презентацію

Життя на творчість Ліни Костенко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життя на творчість Ліни Костенко Підготували: Лазаренко Л. Тимошенко А. 11-Б

Слайд 2

Що доля нелегка, – в цім користь і своя є, Блаженний сон душі мистецтву не сприяє.

Слайд 3

Ліна Костенко - українська письменниця, поетеса. Народилась 19 березня 1930 року в містечку Ржищеві на Київщині в родині вчителів.

Слайд 4

Дебютувала у плеяді поетів-шістдесятників збірками «Проміння землі» (1957) та «Вітрила» (1958), що викликали значний читацький інтерес. Книжка «Мандрівки серця» (1961) поставила ім'я поетеси у ряд найяскравіших майстрів української поезії.

Слайд 5

Принципова жінка з чоловічим характером, сталими принципами та поглядами на життя, з дитинства дивилася на світ аналітичним, навіть критичним поглядом.

Слайд 6

Вона стала почесним професором Національного університету "Києво-Могилянська академія", її завжди обожнювали студенти і з трепотом ходили на її лекції пишаючись тим, що можуть слухати "титана" українського слова.

Слайд 7

Ліна Костенко бачила світ по-новому, вона говорила правду без прикрас і чудово знала, що: "Жонглює будень святістю і свинством". Як писав Богдан Лепкий: "Для України варто не лише вмирати:" і вона жила, творила, страждала, раділа, була воїном і просто жінкою, матір'ю і царівною: "Я вибрала долю собі сама, і що зі мною не станеться, - у мене жодних претензій нема до Долі - моєї обраниці"

Слайд 8

Донька Ліни Костенко — відома письменниця і знана в Європі дослідниця літератури Оксана Пахльовська завідує новоствореною кафедрою україністики Римського університету.

Слайд 9

Костенко Л.В. Вибране. – К.: Дніпро, 1989. – 559 с. Книга віршів та поем відомої українсь- кої поетеси містить твори, опубліковані впродовж останніх десятиліть, поезії з книг “Зоряний інтеграл” та “Княжа гора”, які свого часу не побачили світ, а також найновіші вірші, що склали розділ “Інкрустації”.

Слайд 10

Костенко Л.В. Берестечко: історичний роман. - К.: Укр. Письменник, 1999. – 157 с. Ця книга про одну з найбільших трагедій української історії – битву під Берестечком. Написана ще в 1966-1967 роках, вона згодом не раз дописувалась на всіх етапах творчого шляху письменниці.

Слайд 11

Костенко Л.В. Маруся Чурай: історичний роман у віршах. – К.: Веселка, 1990. – 159 с. Велике кохання і жорстока зрада, трагічна смерть милого і суд громади, драматичне, з філософським осмисленням життя легендарної Марусі Чурай постає з однойменного роману у віршах Ліни Костенко.

Слайд 12

Поезія / упор. А.Я. Бельдій. – К.: Наукова думка, 1998. – 224 с. До книги увійшли поетичні твори видатних поетів України – Ліни Костенко (“Пастораль ХХ століття”, “Облога Полтави”, “Сповідь” та ін.), Олександра Олеся, Василя Симоненка, Василя Стуса.

Слайд 13

Костенко Л.В. Берестечко: історичний роман. – К.: Либідь, 2010. – 232 с.: іл. Велич історичного призначення та драма самотньої людської душі – ці два виміри нерозривно пов’язані у творі. Драма поразки стає філософією відродження, катарсисом, повстанням з руїни людини і народу.

Слайд 14

Брюховецький В.С. Ліна Костенко: нарис творчості. – К.: Дніпро, 1990. – 262 с. (Літературний портрет). Нарис присвячено становленню і еволюції яскраво самобутнього таланту Ліни Костенко, видатного майстра слова, лауреата Державної премії імені Т.Г. Шевченка.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література