ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ КІНЦЯ ХІХ — ПОЧАТКУ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Що вам відомо про особливості суспільного й національно-культурного життя в Україні кінця ХІХ ст.? Охарактеризуйте національну свідомість українців після скасування кріпацтва. Як співвідносяться поняття стиль і напрям? Що таке реалізм?
Кінець ХІХ — початок ХХ ст.— один із найцікавіших і найскладніших періодів не лише в мистецтві, а й у житті.
журнали:«Літературнонауковий Вісник» (1898–1914), «Молода Україна» (1900–1903), «Артистичний Вісник» (1905), «Світ» (1906–1908), «Будучність» (1909), «Неділя» (1911–1912), «Нова Буковина» (1912–1913), «Ілюстрована Україна» (1913–1914)
Модернізм — загальна назва літературних напрямів та шкіл ХХ ст., яким притаманні формотворчість, експериментаторство, тяжіння до умовних засобів, антиреалістична спрямованість.
новизна та антитрадиціоналізм (хоча модерністи ніколи не поривають із літературною традицією цілком); у творах затверджується перевага форми над змістом; зосередження на «Я» автора, героя, читача; психологізм, увага до внутрішньої боротьби роздвоєного людського «Я»; широко використовуються такі художні прийоми, як «потік свідомості» та монтаж, що прийшов у літературу з кіномистецтва; естетизм. Визначальні риси модернізму:
Домашнє завдання Опрацювати матеріал конспекту й підручника. Вивчити про літературний процес на зламі двох століть.
Схожі презентації
Категорії