X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вчення Григорія Сковороди про три світи і дві натури"

Завантажити презентацію

"Вчення Григорія Сковороди про три світи і дві натури"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вчення Григорія Сковороди про три світи і дві натури

Слайд 2

проблема людини, її щастя і шляхи досягнення цього щастя. Основна проблема філософії Сковороди:

Слайд 3

все у світі має дві природи(натури)-зовнішню,видиму,і внутрішню,невидиму. єдина постійна і вічна основа всього сущого є Бог. Тези вчення про дві натури :

Слайд 4

великий або макрокосмос (“Обителбный мир”, Всесвіт) малий або мікрокосмос (людина) символічний (біблія, міфологія, тощо) Концепція трьох світів Григорія Сковороди:

Слайд 5

За вченням Сковороди, він є весь світ речей, Всесвіт. Розглядається як безконечний і безмежний. Основою всіх матеріальних речей лежить єдність чотирьох елементів — вогню, повітря, води і землі. Всі речі у великому світі зіткані з протилежностей і знаходяться у постійному русі. Що являє собою великий світ?

Слайд 6

в людині є видиме і невидиме, тілесне і духовне, тлінне і вічне. Якщо людина вмирає, то вона втрачає видиме, тілесне, свою тінь. А духовне, невидиме зостається, бо воно вічне. тілесна людина — несправжня: вона-тінь і ніщо. Справжня людина виникає тоді, коли вона осягає невидимість. людина виступає мірою всього існуючого, бо перш ніж пізнати великий і символічний світи, людина повинна пізнати саму себе. Малий світ-мікрокосмос-це людина

Слайд 7

Щастя повинно бути побудоване на непохитній основі, яку складає невидимість. Воно не залежить ні від землі, ні від небес. Наше щастя — світ душевний, пізнання самого себе. У кожної людини є своя природа. Її можна пізнати і обрати собі заняття у “сродності” з цією природою. Тобто сродна праця — та, що відповідає природі людини. Найважливішим для людини є щастя

Слайд 8

урівняння Біблії з міфологією лише розгляд біблійних сюжетів як своєрідних притч, що узагальнюють нагромаджений людством пізнавальний та моральний досвід, характерна риса світосприймання і світорозуміння українського філософа. істинний смисл Біблії, за Сковородою, полягає в прихованій за символічною формою ідеї рівності всіх людей, любові і спільності всього . Світ символів-це Біблія.

Слайд 9

спираючись на розроблену концепцію трьох світів і двох натур, Григорій Сковорода створив філософське вчення, центром якого стала людина і проблеми досягнення нею щастя. Висновок!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська література