X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Василь Сухомлинський - Життєвий шлях письменника

Завантажити презентацію

Василь Сухомлинський - Життєвий шлях письменника

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №75 Запорізької міської ради Запорізької області Підготувала: вчитель початкових класів спеціаліст І категорії Похілько А.В.

Слайд 2

Слайд 3

В.Сухомлинський біля батьківської хати 28 вересня 1918 року— в родині теслі у селі Василівка на Кіровоградщині народився Василь Сухомлинський Тут пройшли його дитинство і юність. Як і всі селянські діти, він ходив в рідному селі в школу і в 1933 році закінчив семирічку. Однокласники згадували, що у Василя був чудовий харатер. Він був енергійним, життєрадісним хлопчиком, дуже любив читати твори Т.Шевченка, П.Мирного.

Слайд 4

1934 - 1938 рр.— вчиться в педагогічному інституті та паралельно працює вчителем. З 1938 р. — завуч і вчитель української мови і літератури в селі Онуфріївка, нині райцентр на Кіровоградщині У липні 1941-го молодого вчителя української словесності Василя Сухомлинського мобілізували на фронт. Але довелося воювати недовго, бо був двічі поранений і довго лікувався.

Слайд 5

Павлиська середня школа У 1948 році Василь Олександрович стає директором Павлиської школи

Слайд 6

Понад 35 років працював Василь Олександрович учителем і директором школи. Тридцять два роки вів педагогічний щоденник, у якому записував свої спостереження за поведінкою дітей. А потім його роздуми виливалися на папір, ставали книгами, статтями.

Слайд 7

Всього він написав понад 70 томів цікавих розповідей для дітей: мініатюр-казок, оповідань, легенд, притч, новел.

Слайд 8

Директором Павлиської школи Сухомлинський працював до кінця життя. 1967 року в нього погіршилося здоров’я. Один із уламків снаряда, яким його поранило в легені під час війни, почав рухатися. Після важкої операції Василь Сухомлинський протримався ще три роки. Його не стало 2 вересня 1970-го.

Слайд 9

«Я не можу жити без дітей. Я прокидаюсь о другій, третій годині ночі й працюю, працюю, працюю до ранку. З нетерпінням очікую на ранок, коли задзвенить дитяче щебетання. Я ніколи не залишу дітей, тому що без них я просто не можу жити».

Слайд 10

«Виховуй у собі Людину – ось що найголовніше, інженером можна стати за п 'ять років, учитись на людину треба все життя.» В.Сухомлинський

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література