X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Валеріан Підмогильний

Завантажити презентацію

Валеріан Підмогильний

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Валеріан Петрович Підмогильний народився 2 лютого 1901 року в селі Чаплях на Катеринославщині,в селянській родині.

Слайд 3

Освіта В.Підмогильного почалася з відвідин церковно-приходської школи

Слайд 4

"Валеріан був надзвичайно здібним хлопцем. Було, послухає уважно урок і вже вдома не повторює. А натомість набере в учителів і знайомих стоси книг і просиджує над ними цілу ніч. Був тихий, сором'язливий. Любив ходити на сінокіс, на рибалку до Дніпра. І вже тоді Валеріан пише вірші і оповідання".

Слайд 5

1921 року письменник одружується з донькою ворзелівського священика Катрею Червінською.

Слайд 6

1922 року Валеріан разом з дружиною перебирається до Києва. За свідченням сучасників письменника, двері цієї квартири ніколи не зачинялися.

Слайд 7

Найвизначніші твори: -- ’’Гайдамаки’’ і ’’Ваня” (1919) -- збірка оповідань ’’Твори’’(1920) -- ’’Остап Шаптала" (1921) --’’Місто’’ (1921) --’’Собака’’,’Третя революція’’(1924, 1925) --’’Проблема хліба’’ (1927) -- ’’Син’’ (1930)

Слайд 8

Стає активним членом щойно створеного "Аспису" (Асоціації письменників). 1924 року ця організація трансформувалася в "Ланку", а з 1926 року носила назву "Марс" ("Майстерня революційного слова"), що стала, по суті, київською філією "Вапліте".

Слайд 9

“ Рідна Катю, листів, до цього часу немає ні від тебе, ні від мами. Чекаю кожного дня, встаю з надією, лягаю з новою надією, що лист прийде завтра. Повинен же він коли-небудь прийти!?"

Слайд 10

3 листопада 1937 року Валеріана Підмогильного було розстріляно разом із великою групою української інтелігенції, в лісі під Сандармохом.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література