X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українська література доби ренесансу і бароко

Завантажити презентацію

Українська література доби ренесансу і бароко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тарас Григорович Шевченко

Слайд 2

Тарас Шевченко- поет, художник, патріот України

Слайд 3

9 березня 1814 року в с. Моринці на Черкащині в сім’ї кріпака Григорія Шевченка серед морозної темної ночі блиснув на все село один вогник – це народилася дитина. Для пана – нова кріпацька душа, а для України – великий поет, незламний Кобзар.

Слайд 4

Тарасова сім’я Батько поета — Григорій Іванович Шевченко, мати — Катерина Якимівна Бойко . Мали Шевченки шестеро дітей: Катерину, Михайлика, Тараса, Ярину, Марусю, Йосипа. Найближчою Тарасові була Катерина, яка замінила йому матір.

Слайд 5

Дитинство Тараса Тарас ріс розумним хлопчиком. Був він пустотливим, допитливим, мрійливим, мав феноменальну пам'ять, любив природу, пісні, розповіді про минуле.

Слайд 6

Малий художник Ще дитиною почав Тарас малювати і писати вірші. Дуже рано у Тараса виявився хист до малювання. Змалку крейда чи вуглина були для нього неабиякою радістю. Усе ними обмальовував, залюбки зображував птахів, звірів, людей. Коли служив у пана, потай змальовував картини.

Слайд 7

Шевченко - художник Т. Г. Шевченко був не лише поетом, а ще й талановитим художником. Багато своїх живописних творів залишив нам у спадок. Він написав понад 1000 картин. За свої малюнки Шевченко був нагороджений трьома срібними медалями. Малював портрети, автопортрети, пейзажі, картини про життя народу.

Слайд 8

Шевченко Т. Г. « У степах Арала» Місце відбування заслання

Слайд 9

Шевченко Т. Г. « Циганка ворожить»

Слайд 10

Шевченко Т. Г. «Гористий берег острова Миколая»

Слайд 11

Шевченко Т. Г. «Катерина» Ілюстрація до поеми “ Катерина”

Слайд 12

Шевченко Т. Г. «Людина прийшла» Ставлення до живої природи

Слайд 13

Друзі художника Усміхнулася доля Шевченкові тоді, коли йому було 24 роки. Земляки - художники побачили в ньому талановиту людину і викупили з неволі, допомагали з навчанням в Академії мистецтв. К.Брюллов В. Жуковський

Слайд 14

Кобзареві пісні Тарас сам грав на кобзі та бандурі, навчився самотужки гри на фортепіано, виконував нескладні твори Моцарта і Бетховена. Він дуже любив задушевний м’який тембр віолончелі.

Слайд 15

Наспівність та мелодійність поезії Шевченка дала поштовх до написання численних музичних композицій багатьом українським композиторам. Сучасні музиканти теж використовують творчий спадок великого Кобзаря. Микола Лисенко

Слайд 16

Шевченко - поет В своїх віршах та поемах Т .Г.Шевченко описував і тяжке життя народу, яке не обійшло і його самого. Коли читаєш його вірші,то ніби чуєш ніжну, сумну пісню.

Слайд 17

Вірші Шевченко почав писати ще кріпаком, за його свідченням, у 1837р. 18 квітня 1840р. вийшла перша збірка Шевченка - “Кобзар”.

Слайд 18

У засланні 23 квітня 1850р. Тараса  Шевченка заарештували за порушення царської заборони писати й малювати. Довгих 7 років відбував покарання поет в Орській фортеці.

Слайд 19

Заслання підірвало здоров'я Т.Г. Шевченка. На початку 1861р. він тяжко захворів і 10 березня 1861 року помер. Поховали його друзі у Петербурзі, а через 2 місяці перевезли прах до України.(за заповітом поета)

Слайд 20

Могила Тараса Шевченка у Каневі (19 століття)

Слайд 21

Тарасова гора м. Канів

Слайд 22

Пам’ять про Т.Г.Шевченка м. Одеса

Слайд 23

м. Харків Парк ім. Т.Г.Шевченка

Слайд 24

м. Київ Національний університет ім. Т.Г.Шевченка

Слайд 25

м. Ромни на Сумщині

Слайд 26

с . Моринці на Черкащині

Слайд 27

Театр української драми м. Харків

Слайд 28

Театр національної опери та балету ім. Т.Шевченка м. Київ

Слайд 29

У кожного – свій Шевченко, бо всяк вибирає в його спадщині те, що йому найближче. А спадщина його невичерпна, як власне сама українська пісня, українська мова і сам український народ.

Слайд 30

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література