X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Синквейн - один з прийомів активізації звязного мовлення

Завантажити презентацію

Синквейн - один з прийомів активізації звязного мовлення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Семінар-практикум з використанням мультимедійної дошки на тему: “Синквейн – один із прийомів активізації звязного мовлення у школярів” Виконала: логопед Дідух О. К. гарна полетіла ??????? легкая кружляє

Слайд 2

Для того, щоб зрозуміти, про що піде сьогодні мова, хочу запропонувати вашій увазі малюнок, до якого дівчина написала синквейн.

Слайд 3

Словник Синквейн - це один з прийомів активізації пізнавальної активності дітей, формування їх розумового та мовленнєвого розвитку. Слово «синквейн» походить від французького слова «п'ять» і означає «вірш, що складається з п'яти рядків».  Синквейн - це не звичайний вірш, а вірш, написаний відповідно до певних правил. У кожному рядку задається набір слів, який необхідно відобразити в вірші.

Слайд 4

Історія виникнення синквейну Синквейн представляє з себе віршовану форму з п'яти рядків. Виникла ця форма в Америці на початку 20-го століття і сформувалася під впливом популярної у той час японської поезії. Згодом поширилась по всьому світі. Його стали використовувати і в дидактичних цілях, як досить результативний метод розвитку зв'язного мовлення. Вперше ця форма була розроблена американською поетесою Аделаїдою Крепс. Синквейн включили в її посмертну збірку віршів 1914 р.

Слайд 5

Синквейн є вільною творчістю, для його написання від автора потрібно знайти найбільш значущі елементи в інформаційному матеріалі, а потім зробити висновки і коротко їх висловити. Синквейна практикують на уроках літератури, щоб, наприклад, підвести підсумок з пройденого твору, а також іноді і в інших дисциплінах в якості підсумкового завдання з пройденої теми.

Слайд 6

ефективний метод розвитку мовлення школярів. Вигадування синквейнів є своєрідним інструментом для синтезу отриманої інформації. При роботі з даним прийомом логопед (педагог) вирішує відразу безліч найважливіших завдань:  - вивчений на занятті матеріал набуває якогось емоційного забарвлення, що сприяє його глибшому засвоєнню,  - відпрацьовуються знання про частини мови,  - знання про речення,  - уміння дотримуватись певної інтонації,  - збагачується словниковий запас дітей, - удосконалюються навички використання в мові синонімів, антонімів,  - активізується і розвивається розумова діяльність,  - удосконалюється уміння висловлювати власне відношення до чого-небудь. Синквейн підготовлює до короткого переказу, вчить формулювати ідею (ключову фразу), дозволяє відчути себе хоч на декілька хвилин творцем.

Слайд 7

1 рядок (тема синквейна) – одне слово ( іменник або займенник) Правила написання синквейну:

Слайд 8

2 рядок – два слова (Друга строчка складається з двох слів, частіше – прикметника чи дієприкметника, які описують властивості або ознаки вибраного об'єкту).

Слайд 9

3 рядок – три слова (Третю сходинку утворюють три дієслова або дієприслівники, які описують дії, характерні для об'єкта).

Слайд 10

4 рядок – чотири слова  (Фраза з чотирьох слів, в якій автор висловлює своє особисте ставлення до об'єкта, про який йде мова).

Слайд 11

5 рядок – одне слово  (Завершує вірш одне слово-резюме, яке дає характеристику об'єкту).

Слайд 12

 1. За допомогою сигналів (плескання в долоні, підняття руки) вибери слово, найбільш відповідне по змісту до картинки.  Лисиця - доброта, хитрість, злість.  Вовк - захист, зло, радість і так далі. ЩОБ НАВЧИТИ ДІТЕЙ СКЛАДАТИ СИНКВЕЙН, ЇМ ПРОПОНУЮТЬСЯ НАСТУПНІ ВПРАВИ, МЕТОЮ ЯКИХ Є УМІННЯ ВИДІЛЯТИ З ПОТОКУ МОВИ ПОТРІБНУ ЧАСТИНУ МОВИ.

Слайд 13

2. Робота в групах. Підберіть слово, що називає ознаку предмету і відповідає на питання який? яка? Яке? до картинки, яка лежить на столі. ( М'яч, квітка, зошит, хмара, лимон, цукерка і так далі).

Слайд 14

3. Гра «Злови м'яч». Логопед називає слово-предмет і кидає м'яч дитині, вона в свою чергу, називає слово, що асоціюється з названим словом. Обов'язкова умова - всі слова відповідають на питання хто? або що?. Наприклад: м'яч - гра, мама - зустріч, лялька - радість, ранок - сонце і так далі.

Слайд 15

4. «Аукціон» слів.  При прослухуванні синквейнів спільно утворюється схема, якою можна буде користуватися на наступних заняттях. Можна запропонувати складати синквейн за допомогою навідних запитань, а також доповнювати словами недописаний синквейн.   Після цього спільно складається вірш з протилежним значенням, про недбайливого хлопчика.    Хлопчик Хлопчик    Охайний, . . Неохайний,…    Малює, .... Забув, …    Він все встиг зробити. Розкидав іграшки по кімнаті.    Радість! Сумно!               

Слайд 16

Коли педагог відчує, що діти легко доповнюють початі рядки, правильно розставляють частини мови, слід переходити на наступних заняттях  до самостійного вигадування синквейнів (краще при роботі в парах або групах).

Слайд 17

Приклади синквейнів

Слайд 18

Осінь. Різнокольорова, врожайна. Надихає, чарує, захоплює. Беру олівці та фарби. Пейзаж.                                                                 

Слайд 19

Листопад. Жовті, золоті. Літають, шелестять, кружляють. Серце завмирає, дух перхоплює. Краса.

Слайд 20

Дощ. Срібний, холодний. Ллє, поливає, шумить. Я заховався в будинку. Затишок.                                                             

Слайд 21

ПРАКТИЧНА РОБОТА

Слайд 22

Зима. Яка?(2 слова) Що робить? (3 слова) Речення з 4 слів. Іменник (1 слово).

Слайд 23

Ліс. Який?(2 слова) Що робить? (3 слова) Речення з 4 слів. Іменник (1 слово).                                               

Слайд 24

Сніжинка. Яка?(2 слова) Що робить? (3 слова) Речення з 4 слів. Іменник (1 слово).

Слайд 25

Свято. Яке?(2 слова) Що робить? (3 слова) Речення з 4 слів. Іменник (1 слово).

Слайд 26

Кінець Дякую за увагу та співпрацю!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література