Збираємо воєдино всю свою родину
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Збираємо воєдино всю свою родину Із досвіду роботи класного керівника Торезького НВК “ЗШ І-ІІ ступенів №13 – д/с” ШТЕПИ ТЕТЯНИ СТАНІСЛАВІВНИ
Нинішнє свято – це ще одна сходинка до зближення, до нашого єднання. «З родини йде життя людини», «Без сім’ї немає щастя на землі», - говорять на Україні. Сім’я – святиня людського духу, шляхетних почуттів: кохання, любові, вірності.
На нашому родинному святі зібрались представники всіх поколінь: від дітей до бабусь і дідусів.
За давнім українським звичаєм дорогих гостей завжди зустрічали хлібом-сіллю. Гостей дорогих Ми вітаємо щиро, Стрічаємо з хлібом, Любов’ю і миром. Для людей відкрита Хата наша біла, Тільки б жодна кривда В неї не забігла. Хліб ясниться в хаті, Сяють очі щирі, Щоб жилось по правді, Щоб жилось у мирі.
Марафон «Народ скаже, як зав’яже». Гра-змагання. На столах у конвертах лежать прислів’я , пов’язані з родиною. Але у системі стався збій і прислів’я розсипалися на окремі ланки. Вам необхідно їх відновити, наклеївши на аркуш. Хто швидше? Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько. Годуй діда на печі, бо й сам там будеш. Добрі діти – батькам вінець, а злі діти – батькам кінець. Батько краще догляне семеро синів, ніж сини батька. Яке дерево, такі в нього й квіточки, які батьки, такі й діточки. Який дуб – такий тин, який батько – такий й син. Який кущ – така й калина, яка мати – така й дитина.
Юні журналісти взяли інтерв’ю у учнів та викладачів нашої школи і попросили їх відповісти на питання: «Чим для Вас є родина?». Семья – самое главное в жизни для каждого из нас. Семья – это близкие и родные люди, те, кого мы любим, с кого берем пример, о ком заботимся, кому желаем добра и счастья. Счастливая семья – это когда все вместе собираються по вечерам и рассказывают о том, как провели день. Когда в доме тепло и уютно. Когда никто не кричит и не включает телевизор на всю громкость. Когда все друг о друге заботятся. Семья – это самое дорогое, что мы имеем. Даже, когла пройдут года, пролетять десятилетия, судьба закинет нас на чужбину, нас тянет возвратиться в родной край, чтобы почувствовать запах свеже-испеченного бабушкиного хлеба, пампушек, борща.
Якщо зірки запалюють, то це комусь потрібно. Перше сузір’я «Відкритих душ і великих сердець» об’єднує присутніх мам .
Ми запалюємо нове сузір’я «Підтримка і опора». Мабуть, ой як важко б було мамі в житті, якби поруч не було тата, якого діти люблять, поважають не менше від мами. Зараз наші тата доведуть, що їм по плечу будь-яка справа. Здавна відомо, що колискова – це привілей жінки. Наші чоловіки покажуть, як вони можуть складати колискові для своїх дітей. (Змагання мами-тата)
Творчі наробки батьків Колыбельные ( конкурс) Вот подкралась ночка, Наступила ночка золотая, Засыпает дочка. Лучиками месяца играя. Только ей не спится – Только доченька не спит, Ведь она боится. А в окошко все глядит. Спи, не бойся, крошка, Спи, малышка, засыпай, Отдохни немножко. Пусть приснится тебе май. Месяц по небу плывет, Солнышко лучистое Колыбельную поет. И просторы чистые. Спят в лесу зайчата, Зайчик на пригорке, Дремлют медвежата. Соловей на створке. И волчата в сказке Спи, дочурка, засыпай! Закрывают глазки. Баю-баюшки-бай-бай. Сладко спят котята Клицов О.В. И сопят мышата. Если ты не будешь спать, То разбудишь всех зверят. Ничего не бойся, дочка, На дворе настала ночка. Так что глазки закрывай. И быстрее засыпай. Крячко Я.О.
Прийшов час запалити сузір’я «Мудрість і доброта» , до якого увійшли яскраві зірки, присутні у нашому залі. Сценка «Бабусі й онуки» Звучить пісня про дідуся
Ми запалюємо нове сузір’я « Надія», яке виблискує яскравими талантами наших учнів, неодноразових переможців творчих конкурсів і спортивних змагань.
Проект “ Будинок моєї мрії ” Робота у групах. Нехай кожна група перетвориться на будівельну бригаду. На запропонованому наборі цеглин для будівлі фундаменту треба написати складові сімейного щастя.
Ми побудували дім, давайте запалимо в ньому світло любові і назвемо 7 складових, на яких побудуємо сімейне щастя.
Кожна родина має своє родинне дерево. Коріння родинного дерева – то прадіди наші, стовбур та товсті гілки – бабусі й дідусі, гілки тонші – наші тата й мами, а листочки на тоненьких гілочках – то ми самі. Я пропоную провести гру « Хто кому ким доводиться». Нам треба прикрасити дерево листям. Надпишіть , будь ласка, на листочках визначення і прикріпіть на дерево. Наприклад: Невістка – дружина сина для його батьків, братів, сестер. Дівер – брат чоловіка. Зовиця – сестра чоловіка. Шваґер – чоловік сестри. Братова – дружина брата. Дядина – дружина дядька. Ятрівка – дружина стосовно дружини іншого брата. Стрий (дядько) – брат батька. Вуйко – брат матері.
За своє життя людина повинна посадити дерево, побудувати дім і виховати дитину. Ми всі з вами стали учасниками захисту проекту «Дім нашої мрії». Ми завжди пам’ятаємо батьківський дім, що є уособленням наших мрій. Запрошую усіх присутніх заспівати з нами пісню «Батьківський дім».
Прийміть на згадку про це свято невеличкі подарунки і запрошення до чаю. Такі кондитерські вироби виготовляють наші бабусі
Миру і щастя дому вашому, Сім’ям вашим, роду вашому. Миру і щастя Землі, по якій ви ходите! Хай же будуть ваші руки сильнішими, А душі зрячими. Хай поруч з матір’ю завжди йтиме батько! Хай кожна дитина, яка приходить У цей світ, матиме два крила Не для того, аби літати, А щоб впевнено ходити по землі.
Додатки Робота в малих групах ( міні-проект) “ Сімейний газетний репортаж ” Ми в колі родини Батьки були такими ж, як ми
Схожі презентації
Категорії