"Проза у творчості Т.Г.Шевченко”
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Більше половини літературної спадщини Т.Г.Шевченка складають його прозові твори-повісті і щоденник. Всі вони написані на засланні-в далекому Новопетровському укріпленні, на березі Каспійського моря. Перше видання повістей здійснено тільки в 1939 році. Збереглися до наших днів 9 повістей «Наймичка», «Варнак», «Княгиня», «Музикант», «Нещасний», «Капитанша», «Близнюки», «Художник». «Прогулянка з задоволенням і не без моралі». Є відомості і про десяту повісті «Повість про безрідним Петрусеві». Його повісті допомагають ближче і краще дізнатися особистість великого поета, його біографію, середу і епоху. Наймичка. Ця повість - один з перших прозових дослідів Т.Шевченка- написана в Новопетровському укріпленні орієнтовно в 1853 році. Повість написана на сюжет однойменної поеми «Наймичка», створеної в листопаді 1845года. На Україну в Переяслове.
Варнак. Повість написана в Новопетровському укріпленні. Дія твору відбувається на Волині на Поділлі, де Т.Шевченко побував за дорученням Київської археографічної комісії. У повісті зображено засланець-варнак, дана характеристика Оренбурзького краю, відтворені деякі риси побуту уральського козацтва, описана Соляна (Ілецька) Захист.
Княгиня Повість написана в Новопетровському укріпленні. «Княгиня»-перша з повістей Т.Шевченка, яку він прагнув опублікувати. У повісті використовується сюжет близький за назвою поеми «Княжна», написаній в 1847 році в Орській області. Початок повісті носить автобіографічний характер.
Художник Повість написана в 1856 р. - це автобіографічний твір: в ньому передана історія викупу Т.Шевченка з кріпацтва, розповідається про роки навчання в Академії мистецтв, близьких взаєминах «Карла Великого»-Брюллова. Інтерес до творчості Брюллова в середині 50-х років 19 століття посилився і це, безумовно, послужило стимулом для написання повісті. Повністю вигадана історія одруження і смерть героя повісті.
Близнюки Повість написана між 10июня і 20 липня 1856 р. У епізодах, які зображують перебування братів Саватія і Зосима в Оренбурзькому краї, відбилися власні враження і спостереження Т.Шевченка в засланні
Музикант Повість написана на основі спостережень и вражень під час перебування Т.Шевченка на Україні в 1843-1846рр.
Схожі презентації
Категорії