X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Олена Теліга

Завантажити презентацію

Олена Теліга

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Олена Теліга:

Слайд 2

Заметемо вогнем любови межі, Перейдемо убрід бурхливі води, Щоб взяти повно все,що нам належить, І злитись знову зі своїм народом. Олена Теліга (1933)

Слайд 3

У нашій історії немало яскравих жінок. Але мало в кого така біографія. Найсильніший із віршів Теліги — це життя її самої Яскрава жінка

Слайд 4

Олена Теліга народилася 21 липня 1906 року у сім’ї професора Івана Шовгеніва. У 1918 р. родина переїхала до Києва, де Олена почала вивчати українську мову та пробувала складати вірші, навчаючись у приватній гімназії.

Слайд 5

Особливістю Теліги-поета було те, що їй вдалося висловлювати щиру любов до України, не вживаючи при цьому слова «Україна».

Слайд 6

Поезія високого патріотизму «Можна творити поезію високого патріотизму, ні разу не вживати слів батьківщина або вітчизна, можна пройняти творчість палкою любов’ю до України, ні разу не вживши слова Україна...», – писав про Телігу Юрій Шерех.

Слайд 7

Пізніше Теліга навчалась в Українському педагогічному інституті ім. Михайла Драгоманова у Празі, де познайомилась з Ю. Дараганом, Є.Маланюком,Л.Мосендзом та іншими талановитими письменниками “празької школи”.

Слайд 8

Важливими для ії подальшого світогляду був контакт з російськими монархістами на великому балу, де вона почула глузування з української мови. Теліга гостро відповіла росіянам, що ця ‘‘собача мова – моя мова! Мова мого батька, матері!’’. Це стало початком ії боротьби за незалежність України.

Слайд 9

1938р.в Роттердамі було вбито голову Проводу ОУН Євгена Коновальця.

Слайд 10

Олена Теліга на заклик Олега Ольжича бере участь в утворенні Культурної Референтури ОУН.

Слайд 11

В надії на національне визволення й відродження самостійної України, Олена з групою ОУН за два тижні після початку війни вирушає до Києва.

Слайд 12

Теліга була впевнена, що гітлерівська Німеччина звільнить Україну, і українці нарешті житимуть у вільній і незалежній державі.

Слайд 13

Та ілюзії щодо визвольної місії німецької армії, на жаль, швидко й трагічно розвіялися: есесівці «полювали» на українських громадсько-політичних діячів так само, як і на комуністів.

Слайд 14

Олену попереджали, що її можуть заарештувати та розстріляти, проте вона відмовлялася залишати Україну, яку любила всім серцем і душею... проте в якій, на жаль, прожила лише незначну частинку свого короткого життя.

Слайд 15

21 лютого 1942 р. в Бабиному Яру Олену Телігу разом з іншими діячами ОУН, її чоловіком Михайлом розстріляли фашисти. У камері в’язниці знайдено напис: «Тут сиділа і звідси йде на розстріл Олена Теліга». Зверху – тризуб – символ Української держави.

Слайд 16

Один із катів потім зізнався після розстрілу: «Я ще не бачив чоловіка, щоб так героїчно вмирав, як ця гарна жінка».

Слайд 17

Олена Теліга виринула із забуття лише через 50 років після загибелі, коли у лютому 1992 р. в Бабиному Яру було встановлено пам’ятний хрест на її честь, а вулицю, що пролягає поруч, назвали її іменем.

Слайд 18

21 липня 2006 р. виповнилося 100 років із дня народження видатної української поетеси та громадсько-політичного діяча Олени Теліги, яка за 35 років свого життя залишила величний слід в історії України.

Слайд 19

1906, 21 липня — народилась Олена Шовгенова. 1918–1922 — жила в Києві, на Шулявці. 1923 — почала вчитись у педінституті ім. Драгоманова в Празі

Слайд 20

1924 — знайомство з Михайлом Телігою 1926 — вийшла заміж за Михайла Телігу(дітей не мали) 1926–1941 — життя в еміграції в Польщі 1942, 9 лютого — арешт, ймовірно 21 лютого — розстріл у Бабиному Яру

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література