X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Олександр Довженко - Видатний український кінорежисер і письменник

Завантажити презентацію

Олександр Довженко - Видатний український кінорежисер і письменник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. О.П. Довженко – видатний кінорежисер і письменник. Кіноповість «Зачарована Десна» (фрагменти). Великий і чарівний світ дитинства. Урок української літератури для 6 класу Підготувала: вчитель Миколаївської гімназії №4 Мірошниченко Ірина Василівна

Слайд 2

Олександр Довженко (1894 – 1956) «... Був дуже мрійливим хлопчиком. Мрійливість і уява були такими сильними, що іноді життя, здавалось, існувало в двох аспектах, які змагалися між собою, - реальному і уявному, що, проте, здавалося нібито здійсненим».

Слайд 3

Кредо письменника: “краса і чисте золото правди”.

Слайд 4

Згадуючи матір, писав: ”Народжена для пісень, вона проплакала усе життя, проводжаючи назавжди”.

Слайд 5

З особливою любов’ю згадує батька: ”Багато я бачив гарних людей, але такого, як батько, не бачив.”

Слайд 6

Діяльність Олександра Довженка 1918-1919 рр. – служить в армії; 1920 р. – вступ до партії; 1921-1922 рр. – дипломатична служба у Польщі, Франції, Англії, Німеччині; 1923-1926 рр. – працює художником-ілюстратором у газеті у Харкові; 1926-1928 рр. – режисер і сценарист Одеської кіностудії. 1929-1941 рр. – режисер і сценарист Київської кінофабрики; З 1946 р. – режисер і сценарист кіностудії “Мосфільм”

Слайд 7

Характеристика митця кінорежисер; сценарист; письменник; художник; публіцист.

Слайд 8

Юрій Смолич про О.Довженка “Блискучий художник-карикатурист, талановитий літератур-публіцист, неповторний поетичний повістяр, найвидатніший кінорежисер-новатор, Довженко був феноменальний у мистецтві розповідання. Довженко-оповідач, здається мені, перевершував Довженка-художника, Довженка-письменника, навіть... Довженка-кінорежисера. Довженко не намалював, не написав і не створив у кіно і сотої частки того, що він розповідав, і так, як він умів розповідати”.

Слайд 9

Творчий доробок документальні і художні фільми; кіносценарії; кіноповісті; драми; оповідання; публіцистичні статті; Кадр із фільма А.Довженко 'Земля'

Слайд 10

О. Довженко – прозаїк Започаткував новий жанр Кіноповість – великий епічний твір, в якому описуються події з життя головного героя за певний проміжок часу і твір підлаштовується під умови постановки в кіно.

Слайд 11

Олесь Гончар про О.Довженка “... Навіть у мистецькому середовищі Довженко сприймався як художник унікальний, він ніс на собі скарб мислителя. Фільми його заполонювали глядача силою народності, буянням художніх образів, глибиною думки і почуття. В кожному кадрі вражає дерзкість новатора... Художник великої епохи, він мислив масштабами століть і тисячоліть”.

Слайд 12

У 1942 Довженко розпочав роботу над кіноповістю “Зачарована Десна”

Слайд 13

“Писалося ж це во ім'я доброго звичаю і з повагою до свого народу.”

Слайд 14

Твір має яскраво виражений автобіографічний характер

Слайд 15

“Зачарована Десна” – це теплі спогади про прадіда і прабабу, діда і дядька, батька з матір'ю, своїх братів.

Слайд 16

Автор у творі виступає у ролі маленького Сашка, який пізнає світ.

Слайд 17

Рікою життя, символом рідної України для Довженка була Десна.

Слайд 18

У 1964 році на кіностудії імені Олександра Довженка було знято художній фільм “Зачарована Десна”.

Слайд 19

Довженкова думка: “Велике щастя бачити зорі навіть у буденних калюжах на життєвих шляхах.”

Слайд 20

Фільмографія Рік Назва кіноповісті 1926 рік “Ягідка кохання” 1926 рік “Вася – реформатор” 1927 рік “Сумка дипкур'єра” 1928 рік “Звенигора” 1928 рік “Арсенал” 1930 рік “Земля” 1932 рік “Іван” 1935 рік “Аероград”

Слайд 21

1939 рік “Щорс” 1939 рік “Буковина, Земля українська” 1940 рік “Визволення” 1943 рік “Битва за нашу Радянську Україну” 1943 рік “Україна в огні” (заборона) 1945 рік “Країна рідна” 1945 рік “Перемога на Правобережній Україні” 1948 рік “Мічурін” 1959 рік “Поема про море” 1960 рік “Повість полум'яних літ” 1965 рік “Зачарована Десна”

Слайд 22

З Української радянської енциклопедії: “... Широта світобачення, масштабність проблем, самобутність драматургічної і режисерської манери, поетичність, емоційність, створення власної авторської школи – ці риси творчості Довженка поставили його вряд найвидатніших митців радянського і світового кіно...”

Слайд 23

Чарлі Чаплін про О.Довженка “Слов'янство поки що дало світові в кінематографі одного великого митця, мислителя і поета – Олександра Довженка”

Слайд 24

О. Малишко І двоєборства люта ніч, І день, що встав із протиріччя, Трагічний блиск твоїх сторіч В мені новим живе сторіччям. І серце б'є не на біду, В надії жадібно і круто. ... І виростає збита рута На тім Довженковім сліду... Малишко і Довженко

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література