X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко

Завантажити презентацію

Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко

Слайд 2

Слайд 3

Бойченко Валерій Петрович народився 3 травня 1941 року в смт Снігурівка на Миколаївщині. Після закінчення середньої школи в місті Херсоні працював слюсарем на заводах.

Слайд 4

У 1965 році він закінчив факультет іноземних мов Львівського університету. Потім працював викладачем англійської мови в школі-інтернаті, Херсонському морехідному училищі, Миколаївському педагогічному інституті. З 1986 р. по 1991 р. - відповідальний секретар Миколаївської організації Спілки письменників України. Його перу належать багато з історії та культури рідного краю. у 2000 р. був обраний головою Миколаївської міської організації.. У 1988-1989 рр. очолював Миколаївську екологічну організацію "Зелений світ", а також Миколаївське міське товариство української мови. Член правління Миколаївської організації Українського фонду культури. Лауреат Всеукраїнської літературної премії ім.

Слайд 5

Як поет він дебютував в журналі "Дніпро" у вересневому номері 1970 року. Першу збірку поезій, яка називалася "Іскра", видав у 1972 році. Далі були "Сонячні кола" (1975), "Поліття" (1977), "Багряні колони" (1978), "Широти" (1981), "Світлі ріки" (1984), "Доброта" (1987), "Правий берег" (1991), "Який широкий світ!" (1989).

Слайд 6

В.Бойченко займається і перекладацькою діяльністю. Він переклав дві збірки англійської та американської поезії для дітей: "У мене курочка була" (1973), та "Зроду ще такого я не бачив!" (1975).

Слайд 7

Валерій Петрович за природою свого таланту - лірик, однак тяжіє до філософського осмислення дійсності. Тематичні обрії поезії В.Бойченка досить широкі. До кожної збірки поета входять зразки громадянської, філософської, інтимної лірики тощо. Помер 25 березня 2011 р.

Слайд 8

Література рідного краю : посібник-хрестоматія. — Миколаїв, 1994. — С. 174—180. У посібнику-хрестоматії подаються біографічні відомості та твори письменників, життя і творчість яких пов'язані з Миколаївщиною, а також методичні рекомендації до їх вивчення в школі. У посібник увійшли і вірші В. Бойченка.   Николаевцы : энциклопедический словарь. — Николаев : Возможности Киммерии, 1999. — С. 66—67. Енциклопедичний словник охоплює період від заснування Миколаєва до наших днів і являє велику панораму розвитку міста за 210 років, показану через життя і долі миколаївців. У словнику-довіднику містяться відомості про життя та діяльність понад 2000 осіб, які народилися або жили (або живуть нині) в Миколаєві і залишили слід в історії міста і нашої Батьківщини, в тому числі і про В. П. Бойченко. У книзі використані близько 1500 репродукцій портретів, картин, фотографій, гравюр і малюнків, що відображають відповідні епохи.

Слайд 9

Лауреати обласної премії ім. Миколи Аркаса : альманах. — Миколаїв : Можливості Кіммерії, 2006. — С. 17. Обласна премія імені Миколи Аркаса присуджується раз на два роки (кожний парний рік у грудні) за вагомий внесок у розвиток та збагачення української національної культури як окремим працівникам культури, мистецтва, освіти, так і творчим колективам, діяльність яких отримала широке громадське визнання.Це видання присвячено 155-річчю від дня народження історика, композитора, громадського діяча і патріота України М. М. Аркаса. До альманаху включено відомості про людей, які удостоєні почесного звання лауреата обласної премії ім. Миколи Аркаса у 1994-2006 роках. Матеріал розташовано за алфавітом персон. Є хронологічний покажчик. Николаевский литератор — 2008 : справочник / сост. Е. Г. Мирошниченко. — Изд. 3-е, испр. и доп. — Николаев : Атолл, 2008. — С. 7—8. Виправлене і доповнене видання «Миколаївського літератора" містить короткі відомості, зібрані на підставі анкетного та усного опитування членів письменницьких організацій (в т. ч. і про Валерія Бойченка), літературних об'єднань і студій м. Миколаєва.Для фахівців літературознавців і бібліотечних працівників.  

Слайд 10

Бойченко В. Широти : поезії / В. Бойченко. — Одеса : Маяк, 1981. — 51 с. Основні мотиви збірки українського поета — напружені трудові будні рибалок, корабелів, хліборобів Причорномор'я, безсмертя подвигу радянського народу у Великій Вітчизняній війні.У книгу входять також вірші про красу рідної природи, інтимна лірика.   Бойченко В. Світлі ріки : лірика / В. Бойченко. — К. : Рад. письменник, 1984. — 130 с. Звернення до джерел духовності, доброти, відданості рідній землі — головні мотиви цієї збірки. У поетичних строках звучить тривога за майбутнє людства, за долю планети. До збірки входять інтимна лірика, переклади віршів американського поета Роберта Фроста, а також поема “Синівське право”, присвячена спадкоємності поколінь.  

Слайд 11

Бойченко В. Доброта : лірика / В. Бойченко. — Одеса : Маяк, 1987. — 123 с. Головний мотив віршів цієї збірки миколаївського поета — турбота про збереження миру і краси рідної землі. Автор возвеличує ратні і трудові подвиги нашого народу, спадкоємність поколінь.   Бойченко В. Птахи над полум'ям : поезії / В. Бойченко. — К. : Рад. письменник, 1989. — 104 с. В основу ліричної збірки українського поета ліг образ полум'я: птахи, що ширяють над полум'ям, повинні знайти місце для приземлення, інакше вони впадуть у вогонь. Авторові притаманний історизм мислення, але його турбують складні сьогоденні проблеми, тривога за майбутнє всього людства. 

Слайд 12

Бойченко В. Книга Леля : лірична драма / В. Бойченко. — Миколаїв : Іліон, 2006. — 143 с. “Книга Леля” — це ліричний щоденник закоханої душі, своєрідна лірична драма, яку Валерій Бойченко писав протягом 70-80-х років ХХ століття. “Книга Леля” відзначена премією імені Олександра Олеся як краща збірка лірики (засновник премії — громадська організація «Сумське земляцтво в місті Києві»).   Рукопожатие через горизонт : проза и стихи писателей Николаевщины и Ставрополя. — Ставрополь : Ставропольское книжное изд., 1979. — С.7—61. Багато років дружать письменники степового краю Ставрополя з письменниками Пріінгулья, в числі яких і В.П. Бойченко. Плодом цієї дружби і з'явилася книга «Рукостискання через обрій», складена з творів миколаївських і ставропольських літераторівПисьменники, які створили цю книгу, належать до різних поколінь, але творчі інтереси їх єдині: для них дорого і минуле нашої Батьківщини, і день прийдешній

Слайд 13

Миколаївський оберіг : поетична антологія. — Миколаїв : Можливості Кіммерії, 2007. — С. 128—144. У поетичну антологію “Миколаївський оберіг” увійшли найкращі твори тих авторів, які стояли біля витоків обласної письменницької організації, були і є гордістю сучасної літератури. В книгу увійшла і поезія В. Бойченка.Антологія “Миколаївський оберіг” розрахована на широке коло читачів. Бойченко В. Не повториться мить : поезії та переклади / В. Бойченко. — Миколаїв : МФ НаУКМА, 2001. — 203 с. У збірці представлені поезії та переклади Валерія Бойченка. Перший розділ — це ліричні вірші, які склали цілісний цикл. Другий розділ — переклади та переспіви з поезій різних країн. У третьому розділі зібрана громадянська лірика.Рекомендовано як навчальний посібник для студентів філологічних факультетів вищих навчальних закладів та учнів загальноосвітніх шкіл.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література