X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Микола Воробйов

Завантажити презентацію

Микола Воробйов

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Неординарна постать Миколи Воробйова Роботу виконала учениця 10 класу Міщенко Наталія

Слайд 2

Микола Панасович Воробйов Поет, художник, член Спілки письменників України (1987), один з фундаторів літугрупування «Київська школа поезії».

Слайд 3

микола воробйов Народився 12 жовтня 1941 року в селі Мельниківка Смілянського району Черкаської області. У 1965 році Микола Воробйов вступив на філософський факультет Київського університету, а вже перші публікації в періодиці принесли славу унікального на наших тренах поета.

Слайд 4

“Микола Воробйов приніс у тодішню молоду поезію справжню творчу дерзновенність, незвичайну фантазію, сміливість творити прямо на очах здивованого читача незвичайні поетичні образи із найбуденніших речей», – згадував Віктор Кордун.

Слайд 5

Довготривале мовчання Саме через своєрідність творів і судилося Миколі Воробйову пережити різні заборони: після першої публікації в 1962 році протягом двадцяти років його вірші не друкувалися, оскільки не вписувалися в канони соціалістичного реалізму. Лише 1985 року з’являється перша збірка «Пригадай на дорогу мені».

Слайд 6

Збірки поезій Миколи Воробйова «Місяць шипшини» (1986), «Ожина обрію» (1988), «Прогулянка одинцем» (1990), «Верховний голос» (1991), «Іскри в слідах» (1993), «Човен» (1999), «Срібна рука» (2000), «Слуга півонії» (2003), «Оманливий оркестр» (2006), «Без кори. Вибране» (2007).

Слайд 7

збірка "Місяць шипшини (1986) Вірші українського поета Миколи Опанасовича Воробйова складаються із оригінальних за змістом і формою творів, які відкривають самобутній внутрішній світ автора, цікавий ракурс його погляду на різноманітні життєві явища. Поет утверджує людяність, добро, чистоту почуттів.

Слайд 8

Збірка поезій «Срібна рука» (2000), Самобутня творча особистість Миколи Воробйова — визнаного метра постшістдесятницької «київської школи» — справила неабиякий вплив на наступні поетичні ґенерації. Його несподівана, розкута метафора завше має в підґрунті конкретну деталь, зриму картину — недарма Воробйов знаний і як дуже цікавий художник-живописець. Новим віршам, які склали цю книжку, геть не притаманні — як і попереднім творам цього автора — дидактика чи однозначність: вони багатозначні й мінливі, наче вранішні небеса або надвечірня ріка...

Слайд 9

1962 р. у черкаській газеті "Молодь Черкащини" уперше з'явилася добірка поезій Миколи Воробйова з передмовою Василя Симоненка

Слайд 10

Нелегка доля поета Яскравий дебют наприкінці 60-х років, захоплені відгуки читачів і старших колег по перу, а потім — майже двадцятирічне вимушене мовчання... Так непросто складалася творча доля цього оригінального поета. Розкутість метафоричного мислення, пластичність вірша, глибина художньої інтуїції Миколи Воробйова зумовлюють те, що кожна збірка його викликає зацікавлені дискусії, стає небуденним явищем у літературному процесі.

Слайд 11

За збірку поезій “Верховний голос” (1992) нагороджений премією ім. Павла Тичини

Слайд 12

За збірку «Іскри в слідах» (1994) нагороджений премією “Благовіст” у номінації за кращу поетичну книгу.

Слайд 13

Микола Воробйов – лауреат Шевченківської премії 2005 року Нагороджений за збірку “Слуга півонії”

Слайд 14

Микола Воробйов – представник Київської школи поезії Київська школа поезії — літературне угрупування українських поетів покоління після шестидесятників, що існувало в Києві в 1965-1968 роках. До угрупування, крім Миколи Воробйова, входили Василь Голобородько, Віктор Кордун, Василь Рубан, Михайло Саченко, Валентина Отрощенко, Надія Кир’ян, Михайло Григорів, Іван Семененко, Станіслав Вишенський та Валерій Ілля. Назва групи виникла у 1969 році і походить від того, що її членами були студенти філологічного та філософського факультетів Київського університету.

Слайд 15

Твори для дітей «Над віршами Миколи Воробйова, - пише відомий літературознавець В. Поліщук, - треба мислити, треба їх перечитувати, «підключати» до них свої почуття, свою душу. Тоді й відбудеться зачарування його лірикою. Для схильної до лету дитячої уяви, дитячої душі це не так і важко».

Слайд 16

Хто він – той, що мріє посадити вічне дерево, той, що птицями хоче боліти? Мрійник, дивак, фантазер? Звернемося до людей, котрі краще його знають за нас, котрі краще його розуміють, і спробуймо зрозуміти і ми.

Слайд 17

Володимер моренець хранетиль променів і ожини Творчість Миколи Воробйова належить до феноменальних явищ пройнятого дикістю й геніальністю xx ст..: «Сонячні кларнети», відносність часу і простору, «Герніка», ноосфера, «Балади буднів», теорія хаосу, Ванга… З абсолютно різних сфер дійсності, часто неймовірної, всі ці явища мають одну спільну рису: момент абсурду. Таким геніальним абсурдом значена для мене лірика Миколи Воробйова.

Слайд 18

“Оманливий оркестр” “Оманливий оркестр” – не тільки вдалий експеримент із формою, а й незвичайна еклектика художнього і документального, вигадки і факту, метафори і предметності, сплав якоїсь дивної, первісної вмотивованості із позірною абсурдністю та алогічністю. Кожне нове прочитання буде новим відкриттям Воробйова-гуманіста, бо тільки справжнє щоразу відкривається по-іншому. Бо “лише покидаючи дім, можеш ще раз повернутися до нього”. 

Слайд 19

Платон воронько передмова до першої книжки поета “пригадай на дорогу мені” «Я гадаю, що бачення – одна з ознак таланту. Але у віршах Миколи Воробйова вражає своєрідне бачення відомих явищ… Усі твори забарвлені символіко, яка на мій погляд, притаманна самим явищам природи. Чимало справді свіжих поетичних знахідок. Все це ставить вірші Миколи Воробйова у ряд оригінальних, свіжих.

Слайд 20

Видатний лірик і гуманіст Микола Воробйов – видатний лірик і гуманіст, котрий живе поруч з нами, на початку xxɪ століття. І ще одна грань його бачення – це найтонші порухи душі, це почуття, що завжли хвилювали і будуть хвилювати – почуття любові.

Слайд 21

Микола воробйов як художник У 1989 році на Українській студії хронікально-документальних фільмів було зроблено фільм «Майстер», що висвітлював творчий шлях Воробйова, показавши його як поета-філософ та самобутнього маляра. Після цієї події Воробйова стали запрошувати до участі в малярських ілепрезах: 1992 – виставка «Весна – 92» в музеї Павла Тичини (Київ), 1993 – виставка «Українські примітивісти» (Київ), 1993 – Міжнародна виставка «Осінь-93» (Івано-Франківськ), 2001 – «Білий дощ», галерея «Ірен» (Київ).

Слайд 22

Слайд 23

Естетична формула мистецтва за М.Воробйовим Мистецтво — це краса, яка приносить митцеві вибухову радість творення та змушує людину повертати до справжнього життя.

Слайд 24

Зараз Микола Воробйов проживає в Києві разом з дружиною. Пише й видає свої вірші, які захоплюють людей своєю неординарністю.

Слайд 25

Проект підготувала учениця 10 класу Балаклеївської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Євгенії Гуглі Міщенко Наталія Олександрівна Консультант: Дмитренко Галина Михайлівна

Слайд 26

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література