X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Микола Хвильовий

Завантажити презентацію

Микола Хвильовий

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мико ла Хвильови й  Новела «Я (Романтика)»

Слайд 2

Справжнє прізвище Микола Григорович Фітільов. Народився 16 грудня 1893, Тростянець - † 13 травня 1933, Харків.

Слайд 3

Микола Хвильовий - український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози, письменник «Розстріляного відродження», прихильник антропософських поглядів Освальда Шпенглера.

Слайд 4

Вчився в початковій школі; Вчився в гімназії, з якої виключили за революційну пропаганду; У 1916 році мобілізували до армії; Брав участь у 1-ій світовій війні; Воював у складі Чевоної армії; Став членом партії більшовиків; З 1921 року працював на заводах Харкова.

Слайд 5

У 1921 році виходить друком поема «Молодість» ; 1922 рік – «Досвітні симфонії» ; 1923 рік – друкує першу збірку новел «Сині етюди» ; 1925 року разом з однодумцями створив літературну організацію ВАПЛІТЕ Став зачинателем літературної дискусії 1925-1928рр.

Слайд 6

Найвідоміші твори М.хвильового: «Мати», «Солонський Яр», «Я (Романтика)», «Кіт у чоботях», «Редактор Карк».

Слайд 7

Новела «Я (Романтика)» (1924) – гімн і анафема революції

Слайд 8

Образи новели «Я» – фанатик з роздвоєною душею. В образі «Я» порушено проблему цільності і роздвоєння особистості. Життєвий шлях цієї людини важкий і тернистий. Герой відчуває хибність своїх дій і вчинків, але не знаходить, не бачить виходу з цієї кризи.

Слайд 9

2. Садист доктор Тагабат. Це безвихідний хазяїн ситуації, утілення звірячого інстинкту, прихованого в революції за високими гаслами, злий геній і дика стихія революції.

Слайд 10

3. Єдино вірний пес, страж революції, що не знає сумнівів, дегенерат. Це ідеальний представник комуни, породженим новим суспільством, якому не потрібні особистості, таланти, незалежні й повноцінні люди.

Слайд 11

4. Андрюша, що творить усе супротив своєї психіки. Це юний чекіст, він – з тієї когорти, що замінить тагабатів, «Я», дегенератів. Чистенький і м’який, «з розгубленим обличчям і тривожним поглядом».

Слайд 12

Проблематика новели Уперше у тогочасній літературі поставлено проблему гуманності й фанатизму, суперечності між людяністю і сліпою відданістю абстрактній ідеї.

Слайд 13

Особливості композиції Новела «Я (Романтика)» має ліричний заспів. Особливість композиції є поєднання картин-марень. Розповідь ведеться від першої особи, яка роздвоєна («Я - чекіст, але я і людина»)

Слайд 14

Новела була надрукована з присвятою: «Цвітові яблуні», тобто твору Михайла Коцюбинського, тим самим автор підкреслив, що спирається на мелодраматичний психологізм, що був притаманний товелі попередника, та проблему вибору, перед яким спиняється ліричний герой.

Слайд 15

Культурологічні проблеми вже не бралися опонентами до уваги. Дискусія набирала політичного характеру. Наступала пора гірких поразок та розчарувань для М. Хвильового. Перестає виходити журнал “Вапліте”, а відтак припиняє існування й сама організація. Письменник змушений писати покаянні листи, клястися у вірності комуністичній ідеології.

Слайд 16

М. Хвильовий зважується на останній крок у своїй виснажливій боротьбі. Постріл 13 травня 1933р. був трагічною крапкою в історії українського відродження пореволюційних років. Поета не стало…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література