X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Михайло Коцюбинський - Життєвий та творчий шлях письменника. Історія створення «Тіней забутних предків»

Завантажити презентацію

Михайло Коцюбинський - Життєвий та творчий шлях письменника. Історія створення «Тіней забутних предків»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Він був один із тих незвичайних людей, що при першій же зустрічі з ними викликають милостиве почуття задоволення: саме цю людину ти давно чекав, саме для неї у тебе є якісь особливі думки! Він залишив усім нам… найвищий заповіт:ніколи не розминатися з людиною і завжди бути вірним рідному народові, правді,соціальній справедливості й свободі»

Слайд 2

Тема: “Життєвий та творчий шлях М. Коцюбинського. Історія створення повісті “Тіні забутих предків”.

Слайд 3

М. Коцюбинський (1864—1913) «Усе, дорогий Михайле Михайловичу, що написане кров'ю Вашого серця, зосталося в пам'яті всього нашого народу, а слово і краса ім'ям народу увійшли в безсмертя» Михайло Стельмах

Слайд 4

Міні – проект: “Життя та творчість Великого сонцепоклонника” проаналізувати та розкрити біографічні відомості про М. Коцюбинського та дослідити їх вплив на творчість митця, на формування його світогляду та літературно – естетичних поглядів. Завдання:

Слайд 5

Міні – проект:“Повість про незвичайних людей” Завдання: дослідити історію створення повісті “Тіні забутих предків”, розкрити велич краси Карпатського краю та його загадкового народу.

Слайд 6

Батьки М. Коцюбинського : Гликерія Максимівна та Михайло Матвійович

Слайд 7

«…був повновидий, невисокого зросту хлопчик, з темним,трохи кучерявим волоссям, завжди чепурний і чисто вдягнений. Вчився він добре, був дуже уважний і старанний. Знав завжди лекції краще за нас усіх, був зосереджений і серйозний не на свої літа. Учитель ніколи не карав його — не бив лінійкою по руці, не становив навколішки, як це бувало з іншими. До товаришів ставився гарно, до всіх однаково уважно, не розрізняючи з-поміж них ні євреїв, ні руських, ні поляків».

Слайд 8

Шаргородська духовна семінарія, де навчався письменник.

Слайд 9

Дружина – Віра Устимівна Дейша

Слайд 10

"Високий. Стрункий, але трохи згорблений у плечах. Лиса чи поголена голова... Блiде, нiби припудрене, обличчя з правильними рисами, карi очi, погляд який то був неначе сумний, як у хворої людини, то запалювався самовпевненими, навiть трохи презирливими вогниками. Темнi вуса пiдкрученi догори, за тодiшньою модою. Пiд нижньою губою плямка борiдки-еспаньйолки. В усiй постатi було щось своєрiдне, особливе, одночасно приємне, було щось од людини, яка знає собi цiну i якiй не можна наступити на ногу."

Слайд 11

Будинок, де мешкав письменник з сім‘єю.

Слайд 12

Кабінет М. Коцюбинського. Кімната, де любив відпочивати М. Коцюбинський.

Слайд 13

Коцюбинський з дружиною 1902 рік

Слайд 14

На відкритті М. Коцюбинський пам'ятника Котляревському.

Слайд 15

Чернігів, могила Михайла Коцюбинського на Болдиній горі.

Слайд 16

Михайло Коцюбинський

Слайд 17

Літературний диктант. 1. … вересня … року народився Михайло Михайлович Коцюбинський. 2. З 1875 року навчався у початковій школі м. Бар, а наступні п’ять років – у … духовному училищі. 3. З 1892 року М.Коцюбинський працює в експедиції, яка боролася … 4. У січні 1896 р. він одружився з ... 5. З 1898 року письменник отримав роботу …. в Чернігові. 6. З 1900 до 1911 рік працює в … бюро губернського земства. 7. 1905 року М.Коцюбинський виїхав на лікування за кордон, відвідав країни… 8. У 1906 році був обраний головою чернігівського товариства «…». 9. У 1909 році в Італії познайомився та здружився з … 10. У 1911 р. організовує … з чернігівською творчою молоддю. 11. На Буковині в с. Криворівно збирав матеріали для написання повісті …. 12. Михайло Коцюбинський помер … квітня … року.

Слайд 18

К А Р П А Т И

Слайд 19

"Квіти – це була його пристрасть і розкіш, й треба було бачити, як його очі іскрилися коли переходив цариною, засіяною сотнями різних квітів, що миготіли та виблискували до сонця всякими барвами".

Слайд 20

Мешканці Карпат – гуцули.

Слайд 21

Який же вiн — той загадковий гуцул?

Слайд 22

Слайд 23

Гуцульська хата

Слайд 24

Слайд 25

Різновиди Гуцулів покутяни ополяни гуцули бойки

Слайд 26

Гуцули – справжні діти природи ! Гуцули - народ гордий, волелюбний!

Слайд 27

Словникова робота. Гра “А ти знаєш?” - 1. Дядько по матері, брат батька або матері. 2. Про чоловіка старшого віком. - Худоба. - Свійські сільськогосподарські тварини. - Загорожа з довгих жердин, прибитих до стовпців. - Загорода або хлів для овець, кіз; вівчарня. - Відгороджене місце в кошарі, хлів для доїння овець. - Штани. Зимові товсті, сукняні штани, які могли бути чорного, білого або червоного кольору. - Стрічка або пучок скручених кольорових ниток, які служили для заплітання в кінець коси, щоб зав'язати її і не дати розплітатися. - Намисто з монет або хрестиків. Вуйко Маржина Худібка Вориння Кошара Струнка Гачі Заплітки Згарди

Слайд 28

- Панчохи, пошиті із сукна й оздоблені вишивкою. - Чародій, який "вміє" відвертати град. - Сир з овечого молока. - Картопля. - Гуцульський народний духовий музичний інструмент у вигляді довгої дерев'яної труби без вентилів і клапанів. - Хвиля. - Туман. - Туга, смуток. - Мряка. - Вогнище, багаття. - Коханець, кохана людина. - Капчури Градівник Бринза Буришка Трембіта Габа Негура Тусок Мрич Ватра Любас

Слайд 29

Слайд 30

Тести. 1. Батьківщина М. Коцюбинського: а) Вінничина; б) Чернігівщина; в) Черкащина. 2. Роки життя М. Коцюбинського: а) 1819-1864; б) 1864-1913; в)1879-1918; 3. М. Коцюбинський походить з родини: а) священика; б) дрібного урядовця; в) кріпака. 4. Трагічні сцени на вирубаних і спалених виноградниках лягли в основу оповідань молдавсько-кримського циклу: а) «Для загального добра»; б) «Тіні забутих предків»; в) «Fata morgana».

Слайд 31

5. Яке посвідчення отримав письменник у 1891: а) найкращого письменника; б) народного вчителя; в) діловода. 6. З ким одружується М. Коцюбинський: а) з Вірою Дейшею; б) з Наталією Саксаганською; в) з Надією Лучицькою. 7. Відвідавши Італію М. Коцюбинський знайомиться та товаришує з : а) М. Горьким; б) П. Мирним; в) В. Гнатюком. 8. Головою якого Чернігівського товариства був обраний Коцюбинський у 1906 році: а) “Просвіта”; б) “Альманах”; в) “Українське слово”.

Слайд 32

9. До якої стильової течії належить твір М. Коцюбинського “ Intermezzo”: а) імпресіонізму; б) неоромантизму; в) авангардизму. 10. В якому році письменник організував літературні “суботи” з чернігівською творчою молоддю: а) 1911 р.; б) 1901 р.; в) 1905 р. 11. Як називалася перша збірка М. Коцюбинського: а) “В путах шайтана”; б) “По – людському”; в) “Поєдинок”. 12. Темою повісті “Тіні забутих предків” є: а) зображення єдності людини і світу природи; б) викриття псевдо лібералізму та його реакційної суті; в) зображення звичаїв, побуту, фольклору, життя гуцулів, їх єдності зі світом природи.

Слайд 33

імпресіоніст новеліст Сонцепоклонник Майстер дитячих оповідань Вінниця Віра Устимівна Дейша репетитор Одеська філоксерна комісія село Криворівне Чернігів

Слайд 34

"Скеля Коцюбинського» на річці Півд. Буг у Вінниці.

Слайд 35

Музеї-садибі Михайла Коцюбинського в м. Вінниці.

Слайд 36

Чернігівський музей М. Коцюбинського.

Слайд 37

Кімната, де відпочивав М. Коцюбинський.

Слайд 38

Вітальня, де зустрічав гостей М. Коцюбинський

Слайд 39

Сад родини Коцюбинських.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література