Мариністичні мотиви на прикладі твору "Дівчина-чайка"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема уроку: Мариністичні мотиви на прикладі твору Дніпрової Чайки «Дівчина –чайка». І виросла дивно хороша дочка у старого: біла, мов піна морська... І тільки до кого торкнеться вона, — того не займає розлючене море. Ревіть собі, хвилі зелені, чорнійте од злості, казіться! А я не оддам на поталу людей відважних..
Пісок і галька. Пустище суворе, Стихії шал, і мужності урок. Споконвіків штурмує скелі море, А ті не відпускають і на крок. Подивишся: нерівний поєдинок. Мільйони хвиль – нечувана могуть. Ну що для них ці декілька піщинок? – Затоплять, змиють, знищать, розметуть! Микола Луків
Легенда ( від лат. – те, що слід прочитати) – один із жанрів народної прози про видатну подію чи вчинок людини,в основі якого – диво, фантастичний образ або уявлення, яке сприймається як достовірне.
На Чорному морі є острів суворий німий; червоная скеля на буйнім зеленім роздоллі одна піднімається вгору червоним шпилем; Що на Чорному морі, На камені біленькому Там стояла темниця кам'яная.
МОРЕ На початку твору У момент появи козаків ПЕСТЛИВЕ СПОКІЙНЕ РІДНЕ МОВЧАЛО ДРІМАЛО КОЛИХАЛО ПЕСТИЛО СПИТЬ ЛЮТУЄ РЕВЕ СУВОРЕ СЕРДИТЕ ЗЛЕ ГРІЗНЕ КАЗИТЬСЯ ХИЖЕ
Вже сонечко в море сіда; У тихому морі темніє; Прозора, глибока вода, Немов оксамит зеленіє. На хвилях зелених тремтять Червонії іскри блискучі І ясним огнем миготять, Мов блискавка з темної тучі. А де корабель ваш пробіг, Дорога там довга й широка Біліє, як мармур, як сніг, І ледве примітно для ока. Рожевіє пінистий край; То іскра заблисне, то згасне… Ось промінь останній! Прощай, Веселеє сонечко ясне!
Оксамит – символ пошани; Верховний Бог блискавки, грому – Перун; Бог Хорс та його промені-діти Синквейн – форма віршування, яка складається з п'яти рядків і заснована на підрахуванні складів. Його структура виглядає так: 2-4-6-8-2
Домашнє завдання Написати твір мініатюру “Моя розмова з морем”, використовуючи підібрані слова на уроці: 5 іменників, 5 прикметників, 5 дієслів.
Схожі презентації
Категорії