Технічні аспекти інформаційного забезпечення навчального процесу на прикладі ІЕУ КСУ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
План 1.Інформаційне забезпечення навчального процесу 2.Локальна мережа 3.Комп'ютерні класи 4.Простір для користувачів 5.Мережевні принтери 6.Сервера та маршрутизатори 7.Зона Wi-Fi
Бібліотека вищого навчального закладу – ключова ланка інформаційного забезпечення навчального процесу на сучасному етапі
Локальна комп'ютерна мережа (англ. Local Area Network(LAN)) являє собою об'єднання певного числа комп'ютерів (іноді досить великого) на відносно невеликій території. В порівнянні з глобальною мережею(WAN), локальна мережа зазвичай має більшу швидкість обміну даними, менше географічне покриття та відсутність необхідності використовувати запозиченої телекомунікаційної лінії зв'язку.
Обліковий запис користувача — це зібрання інформації, що використовується Windows для визначення, до яких файлів і папок має доступ користувач та які зміни на комп’ютері він може здійснювати, також у ній зберігаються особисті вподобання, на зразок тла робочого стола або колірної схеми. Обліковий запис користувача уможливлює спільний доступ до комп’ютера для кількох користувачів, кожен із них має власні файли та настройки. Кожен користувач отримує доступ до свого облікового запису користувача за допомогою імені та пароля.
Комп'ютерний принтер (англ. printer — друкар) — пристрій для друку інформації на папір. Процес друку називається виходом на друк, а документ, що вийшов, - роздруківка або тверда копія. Принтери мають перетворювач цифрової інформації (текст, фото, графіка), що зберігається в запам'ятовувальних пристроях комп'ютера, фотоапарата та цифрової пам'яті, у спеціальну машинну мову. За технологією друку принтери поділяють на матричні, струменеві, лазерні й сублімаційні, а за кольором друку — кольорові й монохромні.
Се рвер (англ. server — «служка») — у комп'ютерній термінології термін може стосуватися окремого комп'ютера чи програми. Головною ознакою в обох випадках є здатність машини чи програми переважну кількість часу працювати автономно, без втручання людини реагуючи на зовнішні події згідно встановленого програмного забезпечення. Втручання людини відбувається під час встановлення серверу і під час його сервісного обслуговування. Часто це роблять окремі адміністратори серверів з вищою кваліфікацією.
нерідко застосовується також мережна топологія «дерево» (tree), яку можна розглядати як комбінацію декількох зірок. Як і у випадку зірки, дерево може бути активним, або справжнім , і пасивним . При активному дереві в центрах об’єднання декількох ліній зв’язку перебувають центральні комп’ютери, а при пасивному - концентратори (хабы).
Wi-Fi, WiFi (від англ. Wireless Fidelity) — торгова марка, що належить Wi-Fi Alliance. Загальновживана назва для стандарту бездротового (радіо) зв'язку передачі даних, який об'єднує декілька протоколів та ґрунтується на сімействі стандартів IEEE 802.11 (Institute of Electrical and Electronic Engineers — міжнародна організація, що займається розробкою стандартів у сфері електронних технологій). Найвідомішим і найпоширенішим на сьогодні є протокол IEEE 802.11g, що визначає функціонування бездротових мереж.
Схожі презентації
Категорії