X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею, та її зв’язок із «Молитвою» О. Кониського — духовним гімном України

Завантажити презентацію

Легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею, та її зв’язок із «Молитвою» О. Кониського — духовним гімном України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зв'язок Легенди про дівчину-Україну з «Молитвою» О. Кониського й М. Лисенка – духовним гімном України

Слайд 2

Мета:     прочитати легенду, визначити її тематичне спрямування, з’ясувати роль і місце пісні в житті українського народу; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити власні висновки,

Слайд 3

Літературний диктант Ліричний твір, слова до якого склав поет, це… У перекладі з якої мови слово «гімн» означає «урочиста пісня»?  В яких країнах «урочисті пісні» виконувалися вперше?  Де вперше було надруковано вірш “Ще не вмерла Україна” ? Кто ще, крім М.Вербицького, писали музику до слів вірша Чубинського? В якому році Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким перша строфа і приспів пісні “Ще не вмерла України і слава, і воля…” вважається Державним Гімном України?

Слайд 4

Літературний диктант 6. Яких художніх засобів (тропів) найбільше у творі «Ще не вмерла Україна»?  7. Скільки рядків має пісня-гімн? 

Слайд 5

Літературний диктант Ліричний твір, слова до якого склав поет, це… (літературна пісня) У перекладі з якої мови слово «гімн» означає «урочиста пісня»? (Грецької) В яких країнах «урочисті пісні» виконувалися вперше? (Єгипет, Давня Греція) Де вперше було надруковано вірш “Ще не вмерла Україна” ? (часопис “Мета”) Кто ще, крім М.Вербицького, писали музику до слів вірша Чубинського? (М.Лисенко, К.Стеценко) В якому році Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким перша строфа і приспів пісні “Ще не вмерла України і слава, і воля…” вважається Державним Гімном України? (2003 р.)

Слайд 6

Літературний диктант 6. Яких художніх засобів (тропів) найбільше у творі «Ще не вмерла Україна»? (Метафор) 7. Скільки рядків має пісня-гімн? (Двадцять)

Слайд 7

Народна легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею

Слайд 8

Легенда — один із жанрів народної прози, розповідь про видатну подію чи вчинок якої-небудь людини, в основі якої диво, фантастичний образ або уявлення, яке сприймається оповідачем як достовірне. Водночас сюжет легенди базується на реальних або припустимих фактах; легендарний герой може мати свій праобраз у реальному житті, в історичній дійсності.

Слайд 9

Особливості народної легенди Розповідь про суспільні та побутові події.  Наявність фантастики (казкові герої, фантастичні події, надприродні явища, чудодійні предмети).  Невелика кількість основних дійових осіб (дві-три).  Невеликий обсяг. 

Слайд 10

Анкета твору Тема: Ідея: Основна думка:

Слайд 11

Анкета твору Тема: зображення дівчини-України, яка звернулася по допомогу до Господа у зв'язку зі стражданнями, що терпить земля її від «пролитої крові й пожеж». Ідея: уславлення Всевишнього, який надає допомогу всім, хто її потребує; возвеличення пісні як неоціненного дару. Основна думка: серед всіляких скарбів, талантів, здібностей, обдаровань пісня є неоціненним даром.

Слайд 12

Визначте за легендою риси національного характеру українців.

Слайд 13

Поетичні, покірні, з гарним естетичним смаком, богобоязливі, волелюбні

Слайд 14

Доберіть і запишіть якомога більше слів, що виникають від асоціації зі словом УКРАЇНА .

Слайд 15

«Молитва»

Слайд 16

Історія виникнення твору «Молитва» та його призначення. Ця пісня більш як півстоліття була забороненою, не виконувалася на концертах, не звучала по радіо. Коли вона народилася, точно не відомо. Слова належать Олександрові Кониському, музика — Миколі Лисенкові. У 1903-му, коли автор музики перебував у Львові, вона лунала на концертах. Пісня зазнала певного переакцентування: написана для дітей, після зміни окремих слів набула загальнонародного звучання. Виконувалась у школах, на церковних святах, світських концертах як духовний гімн — спочатку в західноукраїнських землях, а протягом 1917—1920 років —і в Наддніпрянській Україні. А згодом заборонена. Не увійшла до жодного з видань творів М. В. Лисенка.

Слайд 17

Вікіпедія Олекса ндр Я кович Кони ський  — український перекладач, письменник, видавець,лексикограф, педагог,  громадський діяч  Літературні псевдоніми: О. Верниволя, Ф. Ґоровенко, В. Буркун, Перебендя, О. Хуторянин та інші. (всього близько 150). Професійний адвокат, педагог, журналіст. Автор слів пісні «Молитва за Україну», перекладу «Щоденника» Т. Г. Шевченка. Організував недільні школи, писав для них підручники. Автор ґрунтовної біографії Т. Шевченка

Слайд 18

Цікаво! Молитва виникла на основі первісних магічних замовлянь як звертання до бога, до надприродних сил із проханням про дарування різних благ і відвернення зла. Молитва є невід’ємною частиною всіх релігійних культів, обов’язковим атрибутом обрядів богослужінь, церковних свят. Молитва пов’язана з вірою в магічну силу слова. У літературі молитва — це переважно поетичні твори на біблійні та життєві сюжети.

Слайд 19

Анкета твору Тема: Ідея: Основна думка: Жанр:

Слайд 20

Анкета твору Тема: звернення людей до єдиного Бога з молитвою про необхідність уберегти Україну і дати її народу волі, щастя і долі. Ідея: возвеличення сили Бога, віра люду в його допомогу. Основна думка: клопотання і звернення людей до Бога не тільки з власних інтересів, а й прагнення зберегти Україну, піклуватися і дбати про неї. Жанр: молитва.

Слайд 21

Доведіть схожість «Молитви» з релігійними молитвами. Як і в церковних молитвах є : звернення до Бога; окличні речення, які надають молитві емоційності; повтори, що додають виразності; використовуються епітети — великий, єдиний,— це підкреслює глибоку віру й пошану народу до Творця; вживання старослов’янізмів: осіни, многая, храни

Слайд 22

Гра «Шифрувальник» Розшифруйте три ключових слова до теми.

Слайд 23

Патріот О Т І   Р   Т П А

Слайд 24

Молитва О Л Т   И   В М А

Слайд 25

Легенда А Е Е А Д Н Г Л

Слайд 26

Мікрофон Для мене було новим… 

Слайд 27

Домашнє завдання Скласти сенкан: «дівчина — Українка», «Молитва»; Вивчити твір О. Кониського «Молитва»; дібрати матеріал про січових стрільців. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література