X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею

Завантажити презентацію

Легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею

Слайд 2

Своїм походженням і суттю своєю пісня є мистецтвом загальнонародним… І. Франко

Слайд 3

Словникова робота Легенда (від лат. legenda – те, що має бути прочитане) – переказ про події або людей, оповитий казковістю, фантастичністю.

Слайд 4

Легенда найближче стоїть до міфу Пригадай! Міф (грец. – переказ, вигадка) – переказ про незрозумілі явища природи, історичну подію, богів, героїв, демонів, духів.

Слайд 5

Легенда і міф Спільне Відмінне Йдеться про фантастичні події В основі легенди лежить розповідь про реальні історич-ні події, реальних історичних осіб, які залишаються в народній пам'яті

Слайд 6

Особливості народної легенди: розповідь про суспільні і побутові події; наявність фантастики (казкові герої, фантастичні події, надприродні явища, чудодійні предмети); невелика кількість основних дійових осіб (дві-три); вільна побудова; прозова форма (рідше – віршова); малий об'єм.

Слайд 7

Тема: зображення дівчини-України, яка звернулася по допомогу до Господа у зв'язку зі стражданнями, що терпить земля її від “пролитої крові й пожеж”.

Слайд 8

Основна думка: серед всіляких скарбів, талантів, здібностей, обдаровань пісня є неоціненним даром.

Слайд 9

Бесіда за змістом твору Кого і чим наділяв Господь? Як у творі зображена поведінка дівчинки? З яким горем звернулася дівчина-Україна до Всевишнього? Як зрозуміти слова Господа про те, що пісня уславить дівчину на цілий світ? Які були подальші дії дівчини після отримання нею пісні від Всевишнього? Що свідчить про щирість подарунка, який вона отримала? Чим пояснити те, що дівчина-Україна із ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ? Яким перед нами постає Господь? Через що Україна терпить всілякі страждання? Як характеризується дівчина, яка пісню не залишила собі, а “…з ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ”? У чому значення народної легенди?

Слайд 10

Знайди відповідність Французи – угорці – німці – росіяни – поляки – італійці – українці – любов до пісні, поетичність; здатність до торгівлі; владність; хист до музики; дисципліна і порядок; любов до господарювання; елегантність і краса.

Слайд 11

Перевір себе Французи – угорці – німці – росіяни – поляки – італійці – українці – елегантність і краса; любов до господарювання; дисципліна і порядок; владність; здатність до торгівлі; хист до музики; любов до пісні, поетичність.

Слайд 12

Продовжіть речення. Сьогодні на уроці мені сподобалось … я дізналась (дізнався) про… я зрозуміла (зрозумів), що…

Слайд 13

Домашнє завдання: Намалювати ілюстрацію до легенди (якою ви уявляєте дівчину-Україну?) Повторити вивчений матеріал (ст. 10 – 25)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література