X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Коцюбинський"

Завантажити презентацію

"Коцюбинський"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

При народженні: Коцюбинський Михайло Михайлович Дата народження: 17 вересня 1864 Місце народження: Вінниця Дата смерті: 25 квітня 1913 (48 років) Місце смерті: Чернігів Національність: українець Мова творів: українська Рід діяльності: прозаїк, драматург Роки активності: 1890—1913 Напрямок: проза Жанр: повість, оповідання

Слайд 3

Батьки Гликерія Максимівна Абаз Михайло Матвійович Мати відзначалась лагідною вдачею і сердечністю, любила літературу, мистецтво й природу. Батько був чоловіком добрим, чесним, непримиренним до неправди і кривд, чинних начальством, тому й доводилось йому часто міняти місце роботи.

Слайд 4

Родина Ольга Коцюбинська Лідія Коцюбинська Леонід Коцюбинський Хома Коцюбинський Михайло Коцюбинський

Слайд 5

Навчання Навчаючись у Барській початковій школі (1875-1876 рр.) та Шаргородському духовному училищі (1876-1880) М.Коцюбинський виділявся серед своїх однокласників умінням писати цікаві, оригінальні твори. По закінченні духовного училища через нестатки не зміг далі вчитися.(Після смерті батька в 1886 році на нього лягли родинні турботи). Самоосвіта

Слайд 6

Праця З 16 років був у складі Одеської філоксерної комісії, яка боролася зі шкідником винограду — філоксерою. Працює в Бесарабії і Криму Філоксе ра (Daktulosphaira vitifoliae) — коренева попелиця із ряду рівнокрилих, що вражає листя і кореневу систему винограду. Робота в селах Бессарабії дала йому матеріал для написання циклу молдавських оповідань: «Для загального добра», «Пе-Коптьор», «Дорогою ціною».

Слайд 7

В кінці листопада 1897 року М.Коцюбинський переїхав до Житомира і протягом кількох місяців працював у редакції газети “Волинь”. Навесні 1898 року М. Коцюбинський повернувся до Чернігова. Тринадцять років працював він тут в губернському земстві діловодом, якийсь час завідував столом народної освіти, був редактором “Земського сборника”.

Слайд 8

Родина Коцюбинського Віра Устимівна Дейша – дружина, вірний друг та помічник. Діти: Юрій Оксана Ірина Роман

Слайд 9

Юрій Михайлович Коцюбинський Народився 25 листопада 1896 Вінниця Помер 8 березня 1937 репресований національність українець Діяльність: Революціонер, Дипломат Батько: Коцюбинський Михайло Михайлович

Слайд 10

Творчість Повість “Fata morgana” – яскраве літературно-художнє полотно про революцію 1905 року на Україні. Оповідання “Хо” і “Лялечка”. До справжнього сарказму М. Коцюбинський підноситься в оповіданнях “Подарунок на іменини” та “Коні не винні”. Художні нариси “Хвала життю” й “На острові”, написані влітку 1912 року, - останні твори М. Коцюбинського.

Слайд 11

Новели “Сміх”, “Він іде!” (1906), “Невідомий”, “ В дорозі”, “Intermezzo”, “Як ми їздили до Криниці” (1908) “Дебют” (1909), “Сон”, “Лист” (1911), “Подарунок на іменини”, “Коні не винні”, “Хвала життю!”. “На острові”, а також повість “Тіні забутих предків” (1911). У цих творах письменник осуджує міщанство, декаденство.

Слайд 12

Навесні 1913 Михайла Михайловича Коцюбинського не стало. Поховали письменника на Болдиній горі у Чернігові, улюбленому місці його щоденних прогулянок. Могила М. М. Коцюбинського. Місто Чернігів, Україна.

Слайд 13

1948 рік: Михайлина Коцюбинська з батьками - Хомою Михайловичем і Катериною Яківною. Фото з домашнього архiву 7 січня 2011 р. на 80 році життя померла Михайлина Хомівна Коцюбинська (племінниця відомого митця), одна із моральних авторитетів та інтелектуальних символів шістдесятництва.

Слайд 14

Живе в серцях твоє безсмертне слово і до народу рідного любов, немов зорі сіяння пурпурове, хоч ти від нас давно уже пішов. Та з нами будеш вічно жити, жити, як сяйво сонця, як вечірній спів, ти так любив землі своєї квіти, і так, як квіти, ти людей любив.   Це рядки з поезії В. Сосюри «Пам'яті Коцюбинського». Талант М.Коцюбинського справді розквітнув цвітом незвичайної краси, яку помітили не лише в Україні та Росії, а й в Європі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література