X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
М Коцюбинський людина сонце

Завантажити презентацію

М Коцюбинський людина сонце

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Народився 17 вересня 1864 року в м. Вінниці у сім’ї дрібного службовця. Після закінчення Шаргородського духовного училища впродовж десяти років (1882-1892) займається репетиторством у сім’ях чиновників у м. Вінниці та навколишніх селах.

Слайд 4

24 січня 1896 р. У м. Вінниці М. Коцюбинський заручився з В. Дейшей. З Вінниці.

Слайд 5

Коли вони купили власний будинок у Чернігові, сюди Коцюбинський забирає маму Гликерію Максимовну (вже сліпу) і сестру Лідію. У подружжя народжується ще троє дітей: Оксана, Ірина і Роман (Юрій народився ще у Вінниці). Його діти (зліва направо): Юрій, Оксана, Ірина, Роман.

Слайд 6

Починаючи з 1910 року, часто бував у селі Криворівні на Прикарпатті. Тут він зустрічався з Л.Українкою, В.Стефаником, В.Гнатюком

Слайд 7

У 1902 році на одній з вечірок М. Коцюбинському представили майбутню його співробітницю Олександру Аплаксіну. М. Коцюбинський закохався в молоду жінку. Але роман в них почався тільки через рік. Згодом Віра Олексіївна про все дізналася. Але вона вмовила М.М. залишитись. поруч із сім’єю.

Слайд 8

Тяжко читати листи М. Коцюбинського з лікарні — з Київської клініки професора Володимира Образцова. Він пише про біль, яка продовжувалась інколи 40 годин, він відчуває свою долю. А лейтмотив всіх цих листів — напиши, приїдь, приголуб. Михайло Коцюбинський помер 25 квітня 1913 р. Похований на Бохриній горі в Чернігові. 30 грудня 1921 року Віру Устіновну поховали поряд з чоловіком.

Слайд 9

...Після Шевченка, поруч з Іваном Франком, Лесею Українкою, Стефаником щодо краси й глибини своїх творів – іншого письменника такого ми не знайдемо. ... великі світочі людства давно вже розступилися, щоб дати місце і йому в шерензі борців, мислителів і шукачів правди. П. Тичина

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

М. Коцюбинський З середини 80-х років почав писати оповідання. Жанрове Різноманіття

Слайд 13

Казки: “Хо” Дитячі оповідання: “Харитя”, “Ялинка”, “Маленький грішник” Новели: ” ,,Лялечка”, ,,На камені”, ,,Intermezzo” Етюд: ,, Цвіт яблуні”, ,,Невідомий” Оповідання: “Для загального добра”, “Дорогою ціною”, “Persona grata” Повісті: “Тіні забутих предків”, “Fata morgana” Нариси: “Хвала життю!” Цикл мініатюр: “На острові””

Слайд 14

"Андрій Соловіймо, або Вченіє світ, а невченіє тьма” (1884) Образ народницького вчителя, який мріє про загальну освіту. «Дядько та тітка» (1886) Змалював прозріння селян, які починають розуміти, що уряд і суд захищають інтереси панів, а не простих людей. «П’ятизлотник» (1892) Порушується морально – етична проблема. «Ці пов’язі» (1893) Через долю братів Семена і Романа Воронів розкриваються серйозні суперечності у селянській громаді. «В дорозі» (1907) Являє собою глибоко психологічний етюд, аналіз діалектики переживання молодого месника Кирила. «Intermezzo» (1908). Тема твору – утвердження громадського обов’язку людини – митця. Письменник переконливо розкриває складний процес переборення соціальної втоми ліричним героєм, який, бажаючи спокою й самотності, звільняється із «залізних» обіймів урбанізації, з гамору міста, метушні й опиняється в майже повному безлюдді. «Тіні забутих предків» (1911) Відображено побут і звичай гуцулів. Композиція являє собою низку епізодів, що через долю головних героїв Івана і Марічки передають дух карпатського життя. «Цвіт яблуні» Порушувалась проблема ставлення письменника до дійсності, говорилося, що митець за будь-яких обставин не може забувати про свій громадянсько-професійний обов'язок, повинен боліти чужим горем, як власним. «Лялечка» (1901) Коцюбинський постає визначним майстром психологічного аналізу. Зосередження уваги на психологічних колізіях стає визначальною рисою творчості Коцюбинського.

Слайд 15

«Fata morgana» (Киевская старина, 1904) Коцюбинський вловив ті головні зрушення у свідомості селянства і нові тенденції в еволюції соціальної психології села, які на повну силу виявилися під час революції. «На острові» Ідея безперервності, вічності людського буття. «Хвала життю!» Пафосом торжества життя над смертю пройнятий нарис.

Слайд 16

Літературна довідка

Слайд 17

Тіні забутих предків (1911) Тема повісті Зображення життя гуцулів, їхніх звичаїв, побуту, фольклору; показ єдності людини і світу. Ідея Життя і смерть, а особливо кохання, що йде із тайної природи, життя людської душі. Проблеми - гармонія між людиною і світом природи - життя і смерть, добро і зло - вплив мистецтва на людину - язичництво і християнство - роль праці в житті людей - стосунки батьків і дітей - сила кохання і неможливість існувати без неї. Конфлікт твору - між родинами (Палійчуки-Гутенюки) - людини з дикою природою (Іван – Чугайстр) - людини з власним «я» (роздвоєність Івана) - побутовий (Іван - Палагна) - людини з людським буттям (Іван – смерть)

Слайд 18

«Художник, який має трохи інші очі, ніж другі люди, і носить в душі сонце, яким обертає дрібні дощові краплі в веселку, витягає з чорної землі на світ божий квіти і перетворює в золото чорні закутки мороку». — писав про себе Коцюбинський. У 1900-ті роки Коцюбинський пише три твори, що відкривають новий етап у його творчості: новелу «Лялечка», акварель «На камені» й етюд «Цвіт яблуні» М. Коцюбинський - імпресіоніст

Слайд 19

Імпресіонізм виділяє Коцюбинського з плеяди класичних письменників. Так письменник повертає своєму стилю прикмети, властиві мистецтву, розвиненому класиками. Тому у творах Коцюбинського, крім імпресіоністичності, помітні також романтика, риси символізму та «ідеального реалізму»

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Новела “Intermezzo” займає особливе місце у творчості М.Коцюбинського. На початку твору атмосфера похмура. Ліричний герой, як і сам автор, виснажений важкою працею, громадськими справами, боротьбою, яку йому доводиться вести, щоб запобігти людському горю. І от він опиняється за містом, серед природи, і вперше помічає: “Ах, як всього багато: неба, сонця, веселої зелені”... Критична стаття за новелою ,,Intermezzo”

Слайд 27

Тест №1 за біографією Михайла Коцюбинського 1. В якому році народився михайло Коцюбинський? а) 1865р. б) 1864р. в) 1876р. 2. В якому місті народився Коцюбинський? а) Вінниця б) Новград-Волиньський в) Львів 3. В якій житомірській газеті процював рік? а) «Волинь» б) «Зоря» в)»Народ» 4. В якому місті оселився Коцюбинський в 1898р? а) Львів б) Вінниця в)Чернігів 5. В якому році Коцюбинський повернувся з Італії? а) 1910 б) 1913 в) 1912 6. З ким останні роки життя приятелював Коцюбинстький? а) Леся Українка б) Максим Горький в) Іван Франко

Слайд 28

7. В якій клініці лікувався Коцюбинський, вернувшись з Карпат? а) Львівській б) Полтавській в)Київській 8. В якому році було написано твір «Тіні забутих предків?» а) 1910 б) 1909 в) 1911 9. В якому році помер видатний поет? а) 1911 б) 1913 в)1912 10. В якому місті було поховано Коцюбинського? а) у Львові б) у Чернігові в) у Вінниці 11. На якій горі його було поховано? а) на Болдиній б) на великій в) на Сумній 12. Який поет у ті сумні дні в газеті «Рада» писав: «Поліг великий майстер рідного слова..?» а)Іван Франко б) Леся Українка в) Панас Мирний

Слайд 29

Тест№1 1.б 2.а 3.а 4.в 5.а 6.б 7.в 8.в 9.б 10.б 11.а 12.в Відповіді:

Слайд 30

Пам’ятник М. Коцюбинському Камінь Коцюбинського

Слайд 31

Музей ім. М.Коцюбинського Кабінет М. Коцюбинського Кімната відпочинку

Слайд 32

www.storinka-m.kiev.ua – на цьому сайті Ви зможете дізнатися про найкращі роки М. Коцюбинського. www.kinopoisk.ru – тут Ви можете купити різні фільми за мотивами творів М. Коцюбинського. www.audiobooks.com.ua – а на цьому сайті ви зможете замовити собі аудіокниги з новелами письменника. www.librportal.org.ua – тут Ви зможете дізнатися про літературно-мистецькі заходи, присвячені М. Коцюбинському. Також можете залишити свою критичну думку про творчість письменника.

Слайд 33

Безгодько Христині Кмить Мирославу Кретиніній Ксенії Кудрявцеву Денису Кукарека Анні Мальцевій Яні Мурзіній Валерії Пойда Ганні Роботяговій Ользі Савіновій Олені

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література