X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Київські “неокласики”"

Завантажити презентацію

"Київські “неокласики”"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська мова 9 клас

Слайд 2

Складнопідрядні речення з підрядними з’ясувальними

Слайд 3

В. Симоненко «Ти знаєш, що ти – людина?»

Слайд 4

Поглибити знання про СПР; розглянути особливості побудови СПР з підрядними з’ясувальними; практично застосовувати такі речення у мовленні.

Слайд 5

Що таке складне речення? Які є види складного речення? З яким видом підрядних речень ви ознайомлені? 4. Розкажіть про них.

Слайд 6

Гра «Четверте зайве»

Слайд 7

Люди кажуть, що очі – то дзеркало душі. Що посієш, те й пожнеш. Знає, що не правий, і не кається.

Слайд 8

Перевірте! Люди кажуть, що очі – то дзеркало душі. що? , що . Що посієш, те й пожнеш. що? що , те . Знає, що не правий, і не кається. що? , що , .

Слайд 9

1.НАЙКРАЩИЙ той , хто любить робити людям добро. 2. Я ЩАСЛИВИЙ тим , що живу. 3. Відразу ВИДНО, що це гарна людина.

Слайд 10

Слайд 11

Запам’ятай! СПР з підрядними з’ясувальними Питання непрямих відмінків: КОГО? ЧОГО? КОМУ? ЧОМУ? КОГО? ЩО? КИМ? ЧИМ? НА КОМУ? НА ЧОМУ? , . , . , , . Вказ. сл. , . Сполучники: що, як, щоб, мов, ніби, наче, неначе тощо Сполучні слова: хто, який, чий, котрий, де, куди, коли тощо.

Слайд 12

Кожна людина прагне, щоб Ми знаємо, що Тож пам’ятаймо, що

Слайд 13

І варіант: Т. Шевченко радив: «І чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь». ІІ варіант: «Людина – коваль свого щастя», - наголошував відомий мандрівний філософ Г. Сковорода.

Слайд 14

Перевірте! Шевченко радив, ЩОБ і чужому навчались, і свого не цурались. що? , щоб Відомий мандрівний філософ Г. Сковорода наголошував, ЩО людина – коваль свого щастя. що? , що . І варіант: Т. Шевченко радив: «І чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь». ІІ варіант: «Людина – коваль свого щастя», - наголошував відомий мандрівний філософ Г. Сковорода.

Слайд 15

ТАК – 1 НІ - 0 1. СПР з’ясувальне – це таке складне речення, у якому підрядна частина з’ясовує, роз’яснює зміст одного зі слів головної частини, вираженого дієсловом, прикметником, прислівником. 2. Підрядне речення у СПР з’ясувальному завжди стоїть після головного. 3. Частини СПР з’ясувального з’єднуються за допомогою підрядних сполучників, сполучних слів, інтонації. 4. Вказівні слова у СПР з’ясувальному стоять у підрядній частині. 5. Частини СПР з’ясувального рівноправні. 6. У СПР з’ясувальному розділовий знак тільки кома.

Слайд 16

Код

Слайд 17

що? чого? що? 1. , що . 2. , щоб . 3. , як . що? 4. , . 5. , що ! Тож пам’ятаймо, що треба бути мудрим і обачним, не гаяти даремно свій щодень і залишатися ЛЮДИНОЮ! Всі розуміють, як це складно. Кожна людина прагне, щоб в неї було все гідним подиву, наслідування. Не можна пережити все ще раз, переписуючи заново. Народна мудрість говорить, що життя прожити – не поле перейти.

Слайд 18

Перевірте!

Слайд 19

Домашнє завдання § 11 опрацювати правила ст.87-88. Написати твір-мініатюру на тему «Що треба зробити, щоб досягти своєї мети у житті?»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література