Іван франко
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Зміст Сульфатна кислота Знаходження в природі та поза землі Хімічні властивості Застосування
Сульфатна кислота Сульфатна кислота (сірчана кислота, — дигідрогенсульфат, застаріла назва — купоросне масло) — сполукасірки з формулою H2SO4. .Сірчана кислота одна з найсильніших неорганічних кислот і є дуже їдкою та небезпечною. Ця кислота утворює два ряди солей: сульфати і гідрогенсульфати, в яких у порівнянні з сульфатною кислотою замінюються один або два аніони гідрогену на катіони металів.
Знаходження в природі та поза землі Знаходження в природі: 1. Земля: Вільна сірчана кислота зустрічається в природі дуже рідко. В атмосфері вона утворюється з діоксиду сірки, який утворюється при згоранні сірковмісних речовин або вулканічних вивержень. У кислотних дощах вона виступає в розбавленому виді. Знаходження поза межами землі: Сірчана кислота знаходиться за межами Землі в верхніх шарах атмосфери Венери. Вона утворюється в результаті фотохімічних реакцій діоксиду сірки і води, які утворюють краплі 80-85% кислоти.
Хімічні властивості 1.Дисоціація у водному розчині йде в декілька етапів: H2O + H2SO4 → H3O + HSO4 Перший етап дисоціації;K2 = 2.4 x 106 (сильна кислота) 2. Це значення кислотності взяте як основне при визначені суперкислот. Друга стадія дисоціаціїї;K1 = 1.0 x 10−2
Застосування Застосування: Сірчана кислота є дуже важливим товаром хімічної промисловості і є індикатором її промислової потужності.Світове виробництво в 2004 році склало близько 180 млн тон, при наступному географічному розподілі: Азія 35%, Північна Америка 24%,Африка11%, Західна Європа 10%, Східна Європа і Росія 10%, Австралія і Океанія 7%, Південна Америка 7%. Більша частина виробленої кислоти (~ 60%) витрачається на виробництво добрив, суперфосфату фосфату амонію,сульфатів, сульфату амонію.
Схожі презентації
Категорії