X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія написання роману Чорна рада

Завантажити презентацію

Історія написання роману Чорна рада

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія написання роману «Чорна Рада» Підготували: Гречуха Вікторія Калініченко Єлизавета Голованов Ілля

Слайд 2

"Чо рна ра да. Хроніка 1663 року" — перший історичний роман українською мовою, вперше виданий повністю Пантелеймоном Кулішем у 1857 році. У цій «хроніці історичних подій» автор відтворив відомі історичні події — чорну раду у Ніжині, яка відбулася 1663 року. Твір був написаний під впливом історичних романів Вальтера Скотта. Палітурка першого видання (1857)

Слайд 3

Після Переяславської угоди 1654 року і смерті Богдана Хмельницького між козацькою старшиною починається боротьба за гетьманську булаву на Лівобережній Україні. Оскільки боротьба за булаву була гострою як ніколи, відбулася Чорна рада. Найвідоміша Чорна рада відбулася 17-18 червня 1663 року біля Ніжина, де старшина і тисячі рядових козаків, і «некозацьких добровольців» зібралися на вибір нового гетьмана. Кадр з фільму «Чорна Рада»(2002)

Слайд 4

Робота над твором тривала понад чотирнадцять років. Пантелеймон Куліш захоплювався романами В. Скотта і під їхнім впливом у нього народився задум написати історичний роман на українському грунті. У «Літописі Самовидця» письменник знайшов історичну основу для майбутнього роману — опис «Чорної ради» біля Ніжина.  П. Куліш написав роман російською та українською мовами. Обидва варіанти було видано 1857 року.  Книга: Літопис Самовидця (1971)

Слайд 5

Роман П. Куліша «Чорна рада» мав підзаголовок «Хроніка 1663 року». Перші частини його були опубліковані в «Современнике». Про громадянську сміливість П. Куліша писав С. Єфремов: «Це була досить на той час смілива думка — дати українською мовою історичний роман, а надто після гоголівського "Тараса Бульби", і треба сказати, що автор із свого завдання вийшов досить добре. Як перша спроба українського роману, "Чорна рада" завжди буде займати почесне місце в історії українського письменства». Куліш Пантелеймон Олександрович

Слайд 6

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література